top of page

2 квітня – Міжнародний день дитячої книги!

Щороку 2 квітня у світі відзначають Міжнародний день дитячої книги. Це свято було започатковане в 1967 році рішенням Міжнародної ради з питань дитячої книги. А дата обрана не випадково. Саме цього дня народився славетний данський казкар – Ганс Крістіан Андерсен, якому не тільки вдалося змінити ставлення до дитячих книг, але й розвинути і збагатити цей вид художньої літератури. Творами дивовижного митця захоплювалося не одне покоління читачів в усьому світі.

Одна з національних секцій Міжнародної ради з питань дитячої книги виступає спонсором свята, запрошує популярного письменника для написання особливого послання для всіх дітей світу, а відомі художники на його основі створюють оригінальний плакат.

Стало доброю традицією раз на два роки присуджувати дитячим письменникам і художникам найпрестижнішу нагороду – Міжнародну премію імені Г. К. Андерсена з врученням золотої медалі.

А ще Міжнародна рада з питань дитячої книги має право нагородити особливою відзнакою – Почесним дипломом майстрів слова та художників за найкращі переклади мовами світу й оригінальне ілюстрування дитячих книг.

2 квітня в багатьох країнах проводяться різноманітні заходи, присвячені Міжнародному дню дитячої книги, на яких показують, читають та обговорюють найкращі видання світу. Головна мета книжкових виставок і фестивалів, конкурсів і конференцій – привернути увагу до дитячої книги, адже в наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя.

В Україні, згідно з результатами дослідження «Читання в контексті медіаспоживання та життєконструювання», яке було проведено 2020 року на замовлення Українського інституту книги, читання як вид дозвілля виявилося дев’ятим за популярністю. Тільки 13% опитаних дітей читають щодня, 33% роблять це кілька разів на тиждень, 23% – кілька разів на місяць, 9% –кілька разів на рік, 18% – ніколи цього не роблять.

Прищепити любов до літератури – надзвичайно складне завдання для батьків, учителів і вихователів. Бажанням зацікавити юних читачів книгою, привити молодому поколінню інтерес до читання пройнялися студенти-третьокурсники спеціальності «Дошкільна освіта» нашого коледжу. 2 квітня, у Міжнародний день дитячої книги, Марина Татаринська, Марина Ткач, Ірина Худіяш, Дарина Слободянюк привітали юних читачів за допомогою відеоролика, знятого за мотивами твору письменниці Ганни Черінь «Пригоди української книжки». Переконливі рядки вірша, що його майстерно прочитали студентки, емоційні заклики: «ПОДРУЖІТЬСЯ З КНИГАМИ! ПОЛЮБІТЬ КНИГИ! ПОРИНЬТЕ У СВІТ НЕЗВИЧАЙНИХ ПРИГОД, ЦІКАВИХ ІСТОРІЙ, ЗАХОПЛИВИХ ПОДОРОЖЕЙ!» – проникали в серце кожного глядача.

День 2 квітня був сповнений незабутніх вражень і для студентки 41-Ш групи Вікторії Бомк, яка взяла участь у приуроченій Міжнародному дню дитячої книги ІІІ Регіональній студентській науково-практичній конференції «Українська дитяча література: здобутки й перспективи розвитку», що відбувалася у Вінницькому державному педагогічному університеті імені Михайла Коцюбинського. На конференції, яка проходила в режимі онлайн, Вікторія презентувала статтю «Підготовка молодших школярів до сприймання художніх творів» (науковий керівник – викладач дитячої літератури Бобир О.І.)

«Книга – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе, – писав український педагог В. Сухомлинський, підкреслюючи надзвичайно важливу роль дитячої книги у формуванні світогляду підростаючого покоління. Чи стане книга духовною скарбницею для кожної дитини – залежить від нас, дорослих.

Ольга Бобир, викладач дитячої літератури


3 107 переглядів
Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page