СТУДЕНТАМ

Національний мультипредметний тест: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ

  Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році. 

  Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ. 

 

  ПЕРШИЙ ЕТАП. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково  на своїй Інформаційній сторінці  з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. 

  Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. 

 

  ДРУГИЙ ЕТАП. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно обов’язково обрати назву населеного пункту, де вам було б зручно проходити НМТ.

  Тестування проходитиме в три сесії:

 • основна: 18 липня – 10 серпня;

 • додаткова: 16–20 серпня;

 • спеціальна: 12–16 вересня.

 

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

  До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

  Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

  Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

  Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

  Якщо ви досі не маєте логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, скористайтеся сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» або зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» (+38 066 680 55 28, +38 068 146 02 21, +38 068 142 05 95, +38 095 523 46 47).

  Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.

  Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ.

Завантажити графік НМТ у форматі PDF.

Інформацію взято з сайту ВЦОЯО https://vintest.org.ua/nmt-kalendar-provedennia/

grafik-NMT-840-1.png

Вартість проживання в гуртожитку

Команда 2022.jpg

Сигнали оповіщення та дії населення по них

PDF.PNG
сигнали.PNG
uvaga.jpg

Шановні студенти!

Будьте обачні на залізниці!

Снимок.JPG
PDF.PNG
01
02
03

Дорогі студенти!

Без названия.jpg

Щиро вітаємо вас із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

Кожен новий день – це нова сторінка нашої історії. Ми стаємо сильнішими та мудрішими, долаємо все вищі рубежі.

Тому бажаємо, щоб Новий рік та Різдво Христове принесли в кожну родину тільки добробут, щастя і злагоду, щирих друзів, шану та любов від рідних і близьких людей!

Нехай з останніми хвилинами 2021 року вас залишать усі турботи і негаразди, а Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення і здобутки!

Проявляйте таку ж міць і цілеспрямованість, як господар прийдешнього року; будьте завжди на висоті і досягайте успіхів!

Цінуйте яскраві миті життя і радійте кожному новому дню!

Щасливого Нового року і радісних свят!

Із найщирішими побажаннями –

студентське самоврядування коледжу

«Розвивайся, Дій, Впливай!»

  Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації спільно з Громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» виготовлено 5 анімаційних роликів з тематики сприяння соціальній інтеграції людей з інвалідністю, зокрема студентів з інвалідністю закладів вищої та фахової передвищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а саме:

 • анімаційний ролик «Онлайн академія усвідомленого громадянина» (із сурдоперекладом);

 • анімаційний ролик «Критичне мислення» (із сурдоперекладом);

 • анімаційний ролик «Власна програма підтримки» (із сурдоперекладом);

 • анімаційний ролик «Ставайте волонтерами» (із сурдоперекладом);

 • анімаційний ролик «Волонтерство» (із сурдоперекладом).

Анімаційні ролики виготовлено у рамках реалізації проекту «Розвивайся, Дій, Впливай!» за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів.

Запобігання протиправної діяльності студентами закладів фахової передвищої і вищої освіти, пов'язаної з шахрайством

PDF.PNG
hand-card-chip.jpg
antifraud-300x162.jpg
45222661_530856914053515_822874619909662

СТУДЕНТСЬКА РАДА ВІННИЧЧИНИ

Опитування для студентів щодо стажування в органах місцевого самоврядування

опитування.JPG

Що потрібно знати про самостійне курсове дослідження

    Виконання курсової (бакалаврської) роботи під час навчання в коледжі є однією з важливих форм підготовки висококваліфікованих фахівців, оскільки захист курсового (бакалаврського) дослідження передбачено навчальним планом освітнього закладу.

    Означена форма роботи дозволяє закріпити і систематизувати знання здобувачів освіти з основних фахових дисциплін, сформувати в них уміння і навички творчого застосування набутих теоретичних знань у вирішенні питань практичного характеру; розвивати високі професійні якості, фахову компетентність; формувати навики опанування методології наукової творчості, сприяти розвитку логічного мислення тощо.

    Терміни виконання курсових (бакалаврських) робіт окреслені в навчальному плані закладу. Визначені теми на початку навчального року розглядають предметні комісії і подають їх на затвердження. Згідно з нормативами, орієнтовно 50% від загальної кількості складають теми, пов’язані з вивченням фахових дисциплін – педагогіки і психології; таку ж кількість тем передбачено з фахових методик.

    Автор курсового (бакалаврського) дослідження, постійний супровід і рецензування якого забезпечує керівник, зобов’язаний дотримуватися визначених строків виконання роботи.

    Здобувач освіти, виконуючи курсову (бакалаврську) роботу, повинен забезпечити тісний зв’язок її змісту з актуальними проблемами теорії та методики, опиратися на теоретичне і практичне значення розробки вибраної теми.

    Аналізуючи курсову (бакалаврську) роботу, комісія, передусім, звертає увагу на її композиційну будову, уміння автора формувати мету і завдання дослідження, правильно добирати наукову та методичну літературу, визначати її доречність у розробці конкретної теми, кількісну характеристику використаного матеріалу, його науковий рівень, характер висновків і узагальнень тощо.

    Під час оцінювання керівник визначає рівень сформованості у виконавця курсової (бакалаврської) роботи дослідницьких навиків, оволодіння методикою аналізу, узагальнення педагогічного досвіду, матеріали якого використано (включаючи і власний досвід); звертає увагу на дотримання наукового стилю викладу, грамотність, правильність і влучність уживання фахових термінів. Безперечно, при оцінюванні враховується якість оформлення курсового (бакалаврського) дослідження та вчасність подання матеріалів для перевірки. Порушення вищевказаних вимог може вважатися академічною заборгованістю.

   У Положенні про курсові (бакалаврські) роботи в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» зазначено, що здобувач освіти у випадку порушення через поважні причини термінів здачі курсового (бакалаврського) дослідження має право на продовження терміну здачі виконаної роботи (інші причини ліквідації заборгованості мають бути узгоджені в адміністративному порядку).

    Захист курсової (бакалаврської) роботи відбувається на засіданні предметної комісії в присутності відповідальних осіб, призначених адміністрацією коледжу, і передбачає визначений порядок викладу інформації.

  Після захисту дослідницька робота подається на реєстрацію і зберігається у створеному в навчальній частині репозиторії.

 

А.І. Сторожук,

заступник директора з гуманітарної освіти,

виховної роботи, вчений секретар

Інструкція

з безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу 

під час зимових канікул

1.Загальні положення.

 

1.1. Інструкція з безпеки під час зимових канікул поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування студентів на зимових канікулах.

 

1.2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 №563, «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України», затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління державної пожежної охорони від 30.08.2016 № 974.

 

1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички користування медикаментами.

 

2. Вимоги безпеки життєдіяльності студентів під час зимових канікул.

 

2.1. Вимоги безпеки життєдіяльності студентів перед початком зимових канікул.

 

2.1.1. Перед початком зимових канікул слід чітко визначити терміни початку та закінчення канікул.

 

2.1.2. У разі продовження канікул телефонувати в останній день визначених термінів до деканату, куратору або старості академічної групи для визначення нового терміну канікул.

 

2.1.3. Потрібно ознайомитися з планом проведення масових заходів в університеті під час канікул, брати активну участь у запланованих заходах.

 

2.1.4. У разі неможливості за поважних причин або сімейних обставин взяти участь у запланованих заходах під час канікул або вчасно приступити до навчальних занять після канікул, студенти повинні завчасно попередити деканат або куратора групи, надавши заяву чи медичну довідку, що пояснює причину.

 

2.2. Вимоги безпеки життєдіяльності студентів під час зимових канікул.

 

2.2.1. Під час канікул, перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, чітко виконувати правила дорожнього руху:

 

 • рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку, обережно по слизькій дорозі, особливо під час ожеледиці. Взуття має бути зручним, підбори – низькими;

 • за межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, йти назустріч руху транспортних засобів;

 • переходити проїжджу частину тільки по пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних, а в разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

 • у місцях із регульованим рухом керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора;

 • виходячи на проїжджу частину з-за транспортних засобів упевнивнитись, що не наближаються інші транспорті засоби, бути особливо уважним і обережним при прослуховуванні плеєра через навушники та при використанні одягу з капюшоном;

 • чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

 • на трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, можна переходити проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая;

 • у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її;

 • категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом або встановленими місцями;

 • для запобігання ДТП за участю дітей категорично заборонено кататися на санчатах, ковзанах, лижах (інших зимових приладах для розваг) на проїжджій дорозі, категорично заборонене катання з гірок із виїздом на проїжджу частину дороги;

 • для запобігання травмування можна кататися на ковзанах тільки у відведених для цього спеціальних місцях й на міцному льоду без розщелин;

 • студенти повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України, знання про які отримані на заняттях з безпеки життєдіяльності, предметних інструктажах;

 • користуючись транспортним засобом, необхідно сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування.

 

2.2.2. Під час канікул, перебуваючи вдома, в гуртожитку, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки:

 

 • не брати з собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (петарди, бенгальські вогні, феєрверки, легкозаймисті речовини тощо);

 • користуватися газовою плитою вдома та в гуртожитку тільки із спеціалізованим електричним приладом для вмикання;

 • заборонено використовувати віконниці на вікна для затемнення приміщень і застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення;

 • у жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці ніякі незнайому чи чужу побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах – це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації;

 • не можна наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться струмом. Користуватися електроприладами тільки сухими руками. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, негайно повідомити коменданта гуртожитку, або чергового;

 • не збиратися біля проходів у громадських установах, входах та виходах, у приміщеннях вестибюлю;

 • під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, дотримуватися правил пожежної безпеки;

 • у разі пожежної небезпеки – наявності вогню, іскріння, диму – негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу. Викликати службу пожежної охорони за номером 101, назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, свій номер телефону;

 • при появі запаху газу в квартирі, гуртожитку у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту й вийти з приміщення;

 • негайно повідомити в газову службу за номером 104 чи 101 пожежну охорону; назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію й залишивши свій номер телефону.

 • Під час святкування Нового року вдома або інших закладах чітко дотримуватися вимог протипожежної безпеки; не приходити на свято в одязі з легкозаймистого матеріалу, не просоченого вогнезахисною сумішшю; під час святкування не наближатися до новорічної ялинки, в її сторону категорично заборонено кидати будь-які предмети; не можна прикрашати ялинку іграшками, гірляндами не фабричного, або низької якості виробництва; заборонено використовувати відкритий вогонь під час новорічних свят (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні, хлопавки тощо); застосовувати дугові прожектори, влаштовувати світлові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, що можуть спричинити загорання; встановлювати стільці, крісла, різні конструкції, виконані з пластмас і легкозаймистих матеріалів, а також захаращувати предметами проходи та аварійні виходи; не можна застосовувати для оформлення приміщень декорації та обладнання, виготовлені з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу тощо).

 

2.2.3. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо студенти повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння та ін.:

 

 • під час канікул заборонено перебувати біля водоймищ для запобігання утопленню; категорично заборонено виходити на льодову поверхню замерзлого водоймища. Особі, яка провалилася під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, але не підходити до неї близько. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього й проводити операцію рятування в той бік, із якого прийшла людина – в інших місцях лід може бути більш крихким. Не поспішаючи, слід допомогти людині вибратися з води, зняти мокрий одяг, зігріти, покликати на допомогу, відвести постраждалого у тепле приміщення, вжити заходів щодо недопущення обмороження;

 • категорично заборонено наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів і попередження травм та загибелі;

 • категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, стимулятори;

 • уникати вживання в їжу грибів;

 • заборонено брати в руки, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;

 • пересуватися обережно, спокійно. Беручі участь в масових заходах, не створювати хаотичного руху, не штовхатися, не кричати. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк, не травмуватися через ожеледь;

 • не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів, які стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – такі проводи ще можуть бути підживлені електрострумом; не підходити до щитових, не залазити на стовпи з високовольтними проводами – можна отримати удар електрострумом від високовольтних живлень за 5 м;

 • бути обережним на дитячих майданчиках, у парках відпочинку: спочатку переконатися, що гойдалки чи атракціони, турніки, прилади справні, сильно не розгойдуватися й не розгойдувати інших, щоб не призвести до падіння чи іншого травмування;

 • не виходити на дах багатоповерхівки для попередження падіння з висоти;

 • не підходити до відчинених вікон, не нахилятися на перила, парапети сходинок для запобігання падіння з висоти; не спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи – там може бути отруйний газ;

 • не вступати в контакт із незнайомими тваринами для запобігання укусів від хворих на сказ тварин;

 

2.2.4. Під час канікул студенти повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, в гуртожитку на вулиці, у громадських місцях, у друзів, на молодіжних дискотеках, у замкнутому просторі приміщень із чужими людьми, правила попередження правопорушень та насильства:

 

 • не розмовляти й не вступати в контакт із незнайомцями, у жодному разі не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками міліції. Слід одразу кликати на допомогу й швидко йти до людей;

 • не підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу. Краще відповісти, що не знаєте, і швидко йти геть;

 • слід триматися подалі від тих, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травм; у стосунках із оточуючими слід керуватися толерантними стосунками;

 • не заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми; слід одразу кликати на допомогу, якщо незнайомець провокує якісь дії щодо вас. Бути уважним, оглядатися й перевіряти, чи не слідує за вами хтось під час проходу провулків, підземних переходів між домами й тунелями. Якщо за вами хтось іде, зупинитися й відійти у сторону, щоб потенційний переслідувач пройшов повз вас;

 • під час перебування на дискотеці, слід керуватися загальними правилами етикету й нормами поведінки, не провокувати оточуючих на агресивну поведінку рухами й словами. У разі небезпечної ситуації звертатися до служби охорони закладу, викликати міліцію за номером 102;

 • не вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень. Неповнолітніми у кримінальному праві вважаються особи віком до 18-ти років. За злочини, вчинені після настання 14-річного віку, неповнолітні підлягають кримінальній відповідальності; позбавлення волі неповнолітньому може бути строком не більш як на 10 років; найсуворішим примусовим виховним заходом є направлення до спеціальних навчально-виховних установ, що здійснюється примусово, незалежно від бажання неповнолітнього чи його батьків.

 

2.2.5. Під час канікул треба виконувати правила з запобігання захворювань на COVID-19, грип, інфекційні та кишкові захворювання тощо:

 

 • дотримуватися карантинних вимог;

 • при нездужанні не виходити з дому, щоб не заразити інших людей, викликати лікаря;

 • хворому виділити окреме ліжко, посуд, білизну;

 • приміщення постійно провітрювати;

 • у разі контакту із хворим одягати марлеву маску;

 • хворому слід дотримуватися постільного режиму;

 • вживати заходів профілактики: їсти мед, малину, цибулю, часник; чітко виконувати рекомендації лікаря;

 • перед їжею мити руки з милом;

 • не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити й ошпарювати;

 • не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, не рекомендованих лікарем;

 • якщо ви погано почуваєтеся, а поряд нікого немає, слід викликати швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім’я, а також зателефонувати батькам.

 

3. Вимоги безпеки життєдіяльності при виникненні надзвичайної або аварійної ситуації.

 

3.1. Не панікувати, не кричати, не метушитися, чітко й спокійно виконувати вказівки працівників правоохоронних органів.

 

3.2. Зателефонувати батькам, коротко описати ситуацію, повідомити про місце свого перебування.

 

3.3. Якщо ситуація вийшла з-під контролю, слід зателефонувати в служби екстреної допомоги за телефонами:

101 – пожежна охорона;

102 – поліція;

103 – швидка медична допомога;

104 – газова служба, коротко описати ситуацію, назвати адресу, де відбулася надзвичайна ситуація, а також своє прізвище, ім’я, номер свого телефону.

 

3.4. За можливості варто залишити небезпечну територію.

  Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації повідомляє, що Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Інститут молоді» проводить соціологічне дослідження у сфері національно-патріотичного виховання з метою визначення цінностей та потреб молоді Вінницької області.
 Просимо Вас розглянути зазначену інформацію та пройти опитування студентам, віком від 14 років, яке доступне за посиланням:

https://forms.gle/7MSaQaWWXkZfZore7

12.11.JPG
PDF.PNG

Лист Міністерства молоді та спорту
України від 15.06.2020 No1279/3.3

«Щодо наповнення онлайн-порталу muv.in.ua».

v11.png
001.JPG

Рейтинг груп за кількістю пропущених занять

Без имени.jpg

Заговоримо англійською!

Масова кампанія вивчення іноземних мов в Україні.

  Соціальний проект з вивчення іноземних мов "Lingva.Skills" (www.lingva.ua), що завдяки підтримці уряду виходить на національний рівень, оголошує старт масової кампанії з вивчення англійської. Заради успішного входження в ЄС він готовий безкоштовно допомогти нею оволодіти всім українцям. 

   Онлайн-платформа "Lingva.Skills" - це український авторський продукт, автор Віталій Зубков, проект є абсолютно безкоштовним для українців, започатковується на волонтерських засадах і кожен пересічний українець у містечку, в селищі просто з телефону, смартфону, планшета може ним скористатися, щоб вільно вивчати англійську мову. 

  Щоб зареєструватися, зайдіть на сайт lingva.ua або просто задайте в пошуку "Lingva.Skills" та надішліть заявки у відповідній формі. Для цього вам достатньо просто мати е-mail. 

Вивчаємо англійську (корисні посилання)

http://easy-english.com.ua/

   Якщо ви початківець, ви можете вивчати англійську мову поетапно, починаючи з 1 класу. Етапи розписані на сторінці «Як вчити англійську мову з нуля». Ви можете відвідувати сайт easy-english.com.ua, вчити англійську граматику та слова онлайн, виконувати вправи.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo

  Duolingo — вільна платформа вивчення мови. Дуолінго пропонує численні письмові уроки й диктанти, проте розмовним навичкам приділяється менше уваги.

http://mooc.in.ua/catalog-item/memrise

    Memrise – це освітній онлайн сервіс, який спеціалізується в першу чергу на вивченні мов, але серед величезного різноманіття курсів ви зможете знайти тему, яка вас цікавить. Якщо ви хочете поповнити свій словниковий  запас не лише на кілька перших тижнів, а запам’ятати нові слова назавжди, то Memrise – те, що вам необхідно!