top of page
СРВ.png

Шановні студенти!

Відповідно до Положення про Студентську раду Вінниччини,

затвердженого розпорядженням голови Вінницької облдержадміністрації

від 08 листопада 2017 року №787 (зі змінами),

Студентська рада Вінниччини підтримує реалізацію ідей студентства та
розвиток учнівського/студентського самоврядування у Вінницькій області.

 

Студентська рада Вінниччини разом із

Департаментом соціальної та молодіжної політики підготували стажування в структурних підрозділах Вінницької ОВА,

в якому ви зможете познайомитися з керівниками Департаментів, опанувати нові навчики та набути досвід роботи в державних структурах.
Зареєструватися на стажування можна за наступним
посиланням:
https://forms.gle/AGa6BnkUrkyaMV8t8

Контактна особа:
Драчук Аліна Ігорівна –

голова Студентської ради Вінниччини
моб. тел: +38 (097) 413 51 51

qrcode_96985247_a272aeaf00cf0ffee824ae42d0a0de69.png

З повагою голова Студентської ради Вінниччини

Аліна ДРАЧУК

Шановні студенти!

2023-02-23.jpg

Спеціалізована онлайн-школа математики MATHEMA запрошує на безкоштовний курс із математики - рекомендує МОН

 

Онлайн-школа математики MATHEMA розпочала безкоштовний 

онлайн-курс підготовки до НМТ з математики.

 

Учителі школи викладають програму з математики (підготовка до НМТ)

для всіх охочих.  Навчання безкоштовне.

 

Для участі необхідно зареєструватися на сайті проєкту.

 

Уроки проходитимуть наживо.

Учні можуть спілкуватися з учителем у коментарях.

Заняття будуть у записі на https://www.youtube.com/channel/UChh7zusruCTTLy5vYe_Stow.

 

Після кожного уроку відвідувачі отримуватимуть домашні завдання.

 

Заняття відбуватимуться двічі на тиждень.

mailbox.jpg
PDF.PNG

604 грн/міс.

6040 грн/рік

Кількість
вільних місць 1 гурт.

3 л/м.

Кількість
вільних місць 2 гурт.

66 л/м.

logo PDF.png

Вартість проживання в гуртожитку

Цю інформацію варто знати всім

небайдужим до долі УКРАЇНИ

 

З ІСТОРІЇ СТОРІНОК СІЧОВОГО РУХУ В УКРАЇНІ

На зламі XIX-XX ст. політика сусідніх держав Польщі, Австрії та Росії обумовила організацію створення в Західній Україні молодіжних спортивно-воєнізованих угруповань.

Одним із наслідків визвольної війни Б. Хмельницького та зіткнення інтересів Польщі і Росії став поділ України, у результаті якого її західні землі залишилися під Польщею, а східні – відійшли до Росії.

Східній Україні поталанило найменше: національна політика і культурне життя цих земель опинилося в надзвичайно скрутних обставинах. Будь-яку автономію Гетьманщини, оговорену в Переяславській угоді 1654 р., остаточно ліквідувала Катерина II. Від середини XIX ст. відродження національного руху в Східній Україні не виходило за межі культурних змагань, і лише після російської революції 1905 р. почало набувати сили та більш рішучих і організованих форм.

Натомість на західних землях (після третього поділу Польщі, 1795 р.) східна частина потрапила під владу Російської імперії; Буковина, Закарпаття й Галичина відійшли до Австрії. Згодом (після утворення Австро-Угорщини, 1867 р.) ці землі увійшли до складу нової імперії, куди відносилися австрійські коронні землі, а також Чехія, Моравія, Далмація, Угорщина (разом із Трансільванією, Славонією, Хорватією). Таким чином, на той час Австро-Угорщина стала доволі багатонаціональною державою.

Становище національних меншин, на відміну від Росії, в Австро-Угорщині було значно кращим. Діяли національні школи, культурні товариства тощо. Цей рух набув особливого пожвавлення з другої половини XIX ст., коли почали відкриватися бібліотеки, читальні і почала розгортатися видавнича діяльність.

У цей час іде активна робота з укладання і друку підручників для українських шкіл, починає працювати українська гімназія; при Львівському університеті відкривають навчання українською мовою. Із 1873 р. у Львові почало діяти Літературне товариство імені Т. Шевченка, яке пізніше (1893 р.) було реорганізоване в Наукове товариство імені Т. Шевченка. Товариство поклало на себе функції української Академії наук з історико-філософським, філологічним та математико-природничо-медичним відділеннями. Вільно працювала незалежна від влади українська греко-католицька церква – один із найважливіших чинників виховання українства в національному дусі.

За таких сприятливих умов на злеті національно-патріотичної свідомості в Галичині з 1889 р. починають виникати юнацькі гімнастичні товариства, як-от «Сокіл» (із 1900 р. нова назва «Січ», що надала відчутного повороту в свідомості народу від побутово-практичного виховання до наголосу на славетну українську історію, яка складалася на традиціях Запорізької Січі).

У міру зростання небезпеки війни з Росією австрійський уряд починає розглядати український січовий рух як резерв військової сили. Починаючи з 1911 р., воєнізовані товариства «Січ» та «Соколи» набувають чіткої антиросійської орієнтації, що призвело до поступового виникнення справжніх військових об’єднань «Пласт». Із початком Першої світової війни утворюється Українське січове стрілецтво – УСС (у побутовій термінології – «усуси»), військові підрозділи яких входили до складу австро-угорської армії.

Дуже швидко в легіон УСС було набрано понад 2 тисячі осіб (кількість поданих заяв перевищувала 7 тисяч!). Українські січові стрільці брали участь у боях з російською армією у 1915 та 1917 рр. Восени 1916 р. в полон до росіян потрапив видатний український композитор Станіслав Людкевич.

Після розпаду Австро-Угорщини галицькі січові стрільці влилися до Галицької армії Західно-Української народної республіки (ЗУНР). Після її падіння ЗУНР Українська галицька армія (УГА) перейшла польсько-український кордон і воювала на боці Української Директорії проти більшовиків та Денікіна, очолюваної Симоном Петлюрою. Коли ж більшовики захопили Східну Україну, уряд майбутньої УРСР запропонував січовим стрільцям перейти на службу в українську радянську армію (на початку 1920-х років Москва ще мирилася з існуванням збройних сил УРСР). Відтак частина жовнірів Галицької армії пристала на це і була названа 1-ою бригадою Червоних українських січових стрільців, яку очолив Михайло Баран (згодом увесь склад бригади було репресовано).

У 1920 р. західноукраїнські землі підпали під владу Польщі. Умови для національно-патріотичної діяльності під Польщею були набагато тяжчими, аніж за Австро-Угорщини. Однак до 1939 року в Західній Україні все ж діяла «Просвіта», НТШ, а також молодіжні організації, які, попри все, продовжували берегти традиції «Пласту», «Соколів» та «Січі». Одним із істотних чинників національно-патріотичного виховання молоді в січових традиціях були пісні, які дістали назву стрілецькі.

Історичні події, що відбувалися в роки відчайдушної боротьби з ворогами українського народу, спрямовують нашу увагу на вже відомі й досить схожі культурні новації, що сталися в історії Європи (наприклад, поява пісень Великої французької революції кінця XVIII ст.) Між обома явищами існує ряд показових аналогій, яким досі не було приділено належної уваги. Однак історична сутність цих аналогій доводить, що в час, коли народ у його чималій масі стає на захист власних інтересів, народжуються не лише нові історичні реалії, але й помітні, нерідко вагомі культурні досягнення.

Перше, на що слід звернути увагу, – це нерядове місце музики і пісенної новотворчості в громадському житті суспільства.

Друге – кількість пісень, що «супроводжують» назрілі події в масах (наприклад, у Франції між 1789-1795 рр. було створено понад дві тисячі пісень). Якщо провести паралелі між цими історичними рухами, то слід зауважити, що стрілецьких пісень з’явилося не менше (відповідну інформацію можна буде отримати лише тоді, коли збирання цих творів, фондування та публікації з’ясують остаточну картину, що стала можливою лише у вільній, незалежній країні без будь-яких утисків і проявів комуністичних репресій).

Третя аналогія – пісні Французької революції мали авторське походження. Серед авторів українських стрілецьких пісень стоять відомі постаті в плеяді митців: І.Франко, Ю. Федькович, Р. Купчинський, М. Гайворонський, С. Чернецький, В. Бобинський, брати Богдан та Левко Лепкі та ін.

І на завершення: в обох випадках авторські пісні швидко поширювалися, фольклоризувалися, утворювали безліч варіантів як у текстах, так і в мелодіях. Досить швидко ці пісні набули таких рис, які властиві лише стрілецьким пісням. Характерно, що більшість із них не забулася, не пішла з побуту, а знаходить своє гідне використання й у сьогоднішніх подіях боротьби українців за свою незалежність.

На жаль, гіршу долю мали пісні Французької революції (за винятком хіба що «Марсельєзи», котра на сьогодні стала гімном Франції). Отже, славімо й примножуймо українську пісню кольору боротьби за волю й незалежність, що пережила роки тяжкого підпілля, множилися в численних варіантах і зараз (як ніколи раніше!) стала активною частиною як офіційної, так і побутової культури нашого волелюбного народу і нескореної Української держави.

 За матеріалами навчального курсу

«Українська народна музична творчість та обрядовий фольклор»

 (автор – Антоніна Сторожук , кандидат мистецтвознавства, доцент,

 викладач кафедри мистецьких дисциплін КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»)

 

 

 

 

 

З ІСТОРІЇ РУХУ ОПОРУ

 

  Боротьба за Українську Народну Республіку закінчилася в 1920 році поразкою: Західна Україна була окупована Польщею, а Східна – російським більшовизмом. На землях, що опинилися під владою Москви, розгорталися жорстокі репресії. Їх вершиною став штучний голод в Україні 1932-1933 рр. Натомість польський режим був порівняно терпиміший до українства, хоча шовінізм польської влади того часу також не слід применшувати.

  Поразка січових стрільців і Української галицької армії (УГА) не означала повного знищення патріотичних сил. У 1929 році утворилася ОУН – Організація українських націоналістів. Зусилля її лідерів були скеровані, по-перше, на виховання в народу (насамперед, молоді) національно-патріотичного духу; по-друге, почалася підготовка кадрів майбутнього руху опору, який у той час розглядали як антипольський та антибільшовицький.

 У 1930-ті роки польська влада посилює репресії, що неухильно вело до громадянської війни всередині Польської держави. Але початок другої світової війни 1 вересня 1939 р. і розчленування Польщі між Німеччиною та СРСР зупинили збройний виступ ОУН проти польської влади.

  Більшовики, захопивши Західну Україну, відразу ж розгорнули репресії: до 1941 року було заарештовано, закатовано та вислано до Сибіру понад 1 млн. 300 тис. населення Західної України (при тому, що його загальна кількість обчислювалася 6-ма мільйонами!). За цих причин ОУН була змушена піти в підпілля. Коли в червні німці вступили до Львова, спершу здалося, що з’явилася надія на відновлення Української держави; і невдовзі (30 червня 1941 р.) це було проголошено у Львові. Однак уже 11 липня весь новостворений український уряд заарештувала гітлерівська адміністрація.

  Проти націоналістів розгорнули небувалий терор, але у відповідь ОУН розпочала боротьбу проти німецьких окупантів. У 1942 р. організаційно утворюється УПА – Українська повстанська армія. Після повернення (1944 р.) на західну Україну більшовиків, УПА аж до початку 1950-х років вела нерівну героїчну боротьбу проти Червоної армії та військ НКВС (тодішнього КДБ).

  У тяжких умовах конспірації виник іще один – найновіший пласт народної творчості – повстанські пісні. Ці пісні неможливо (та й не завжди доцільно!) відділяти від стрілецьких. Останні активно увійшли в народний та повстанський побут; їх співали або зі старими текстами, або зі змінами окремих слів, іноді – із додатком нових строф.

  Окрім широкого використання стрілецької тематики (яка, власне, підготувала ґрунт для пісень УПА), повстанський пісенний пласт має окремі особливості. Це, насамперед, відображення нових історичних реалій та умов боротьби, а саме: образи лісу, ночі, криївки (схрону), московських катів і, особливо, піднесено-шанобливе вживання слів «повстанець», «Слава Україні!» та «Героям слава!». Характерно, що останні пари слів одночасно слугували як паролем, так і привітанням.

  Сьогодні, на новому витку історії, коли у важких кривавих буднях війни Україна виборює своє законне право на самовизначення та незалежність, ми спрямовуємо свій погляд у минуле, на гідний, хоч і нелегкий шлях боротьби, який віками торували покоління прогресивних українців. Є в нашого народу непохитна віра в те, що ми вийдемо переможцями, адже сьогодні ми не одинокі у своїй боротьбі з московським ворогом – увесь світ разом з Україною гордо виголошує: «Слава Україні! Героям слава!».

За матеріалами навчального курсу

«Українська народна музична творчість та обрядовий фольклор»

 (автор – Антоніна Сторожук, кандидат мистецтвознавства, доцент,

викладач кафедри мистецьких дисциплін КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»)

Національний мультипредметний тест: КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ

  Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 травня 2022 року № 434 затверджено календарний план організації та проведення у 2022 році національного мультипредметного тесту (НМТ). Нагадаємо, що НМТ – це тест для вступу на бакалаврський (магістерський для медиків) ступінь закладів вищої освіти у 2022 році. 

  Якщо ви протягом основного періоду реєстрації створили реєстраційну картку учасника ЗНО, ви є потенційним учасником НМТ. 

 

  ПЕРШИЙ ЕТАП. Для того, щоб мати змогу взяти участь у НМТ ви маєте обов’язково  на своїй Інформаційній сторінці  з 20 травня до 7 червня підтвердити своє бажання проходити тестування й обрати із запропонованого переліку назву населеного пункту, у якому (або поблизу з яким) Ви плануєте перебувати в період проведення НМТ. 

  Ті випускники, які у визначений період не підтвердять своєї участі в НМТ, на жаль, не зможуть скласти тестування. 

 

  ДРУГИЙ ЕТАП. Ми розуміємо, що ситуація стрімко змінюється, тож з 21 червня до 7 липня потрібно обов’язково обрати назву населеного пункту, де вам було б зручно проходити НМТ.

  Тестування проходитиме в три сесії:

  • основна: 18 липня – 10 серпня;

  • додаткова: 16–20 серпня;

  • спеціальна: 12–16 вересня.

 

Переважна більшість учасників тестування, які з 1 лютого до 19 квітня зареєструвалися для участі в ЗНО, братиме участь в основній сесії НМТ, а ті, хто не матимуть змоги прибути до тимчасових екзаменаційних центрів під час основної сесії, зможуть пройти тестування під час додаткової або спеціальної. Для цього учасникові/учасниці потрібно подати заявку для участі у відповідній сесії тестування. Це можна буде зробити 1–10 серпня – для участі в додатковій сесії, 1–7 вересня – для участі в спеціальній сесії.

  До 12 липня 2022 року для зареєстрованих учасників з’явиться можливість завантажити зі своїх інформаційних сторінок запрошення-перепустки, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.

  Учасники ж інших сесій НМТ матимуть змогу дізнатися про дату, час і місце проведення тестування до 12 серпня (додаткова сесія) і 10 вересня (спеціальна сесія).

  Інформацію про результати основної сесії НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщено на Інформаційних сторінках учасників тестування до 12 серпня 2022 року, додаткової сесії – до 21 серпня 2022 року, спеціальної – до 19 вересня 2022 року.

  Періодично заходьте на свою Інформаційну сторінку, щоб не пропустити повідомлення від Українського центру оцінювання якості освіти, а також стежте за новинами на нашому сайті.

  Якщо ви досі не маєте логіну і пароля для доступу до Інформаційної сторінки, скористайтеся сервісом «Отримання доступу до Інформаційної сторінки учасника ЗНО-2022/НМТ-2022» або зателефонуйте на спеціальну «гарячу лінію» (+38 066 680 55 28, +38 068 146 02 21, +38 068 142 05 95, +38 095 523 46 47).

  Якщо ви плануєте проходити НМТ, але вчасно не створили реєстраційну картку, ви можете це зробити з 10 до 20 червня, а потім 8–12 липня на своїй Інформаційній обов’язково підтвердити бажання проходити НМТ. Тоді ви будете запрошені для участі в додатковій сесії НМТ.

  Докладніше про те, як підтвердити свою участь в НМТ, як повідомити про місце перебування під час основної сесії НМТ, як відбуватиметься тестування, коли та де, ви можете дізнатися, переглянувши перший вебінар із серії безкоштовних щоденних вебінарів на платформі iLearn. Цей проєкт ініційований «Освіторія» та ЮНІСЕФ.

grafik-NMT-840-1.png

Завантажити графік НМТ у форматі PDF.

Інформацію взято з сайту ВЦОЯО https://vintest.org.ua/nmt-kalendar-provedennia/

Команда 2022.jpg
БЖД 8

Сигнали оповіщення та дії населення по них

PDF.PNG
сигнали.PNG
uvaga.jpg

Шановні студенти!

Будьте обачні на залізниці!

Снимок.JPG
PDF.PNG
БЖД 7

Дорогі студенти!

Без названия.jpg

Щиро вітаємо вас із прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим!

Кожен новий день – це нова сторінка нашої історії. Ми стаємо сильнішими та мудрішими, долаємо все вищі рубежі.

Тому бажаємо, щоб Новий рік та Різдво Христове принесли в кожну родину тільки добробут, щастя і злагоду, щирих друзів, шану та любов від рідних і близьких людей!

Нехай з останніми хвилинами 2021 року вас залишать усі турботи і негаразди, а Новий рік буде щедрим на цікаві плани, нові досягнення і здобутки!

Проявляйте таку ж міць і цілеспрямованість, як господар прийдешнього року; будьте завжди на висоті і досягайте успіхів!

Цінуйте яскраві миті життя і радійте кожному новому дню!

Щасливого Нового року і радісних свят!

Із найщирішими побажаннями –

студентське самоврядування коледжу

«Розвивайся, Дій, Впливай!»

  Департаментом інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації спільно з Громадською організацією Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді «Паросток» виготовлено 5 анімаційних роликів з тематики сприяння соціальній інтеграції людей з інвалідністю, зокрема студентів з інвалідністю закладів вищої та фахової передвищої освіти та учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти, а саме:

  • анімаційний ролик «Онлайн академія усвідомленого громадянина» (із сурдоперекладом);

  • анімаційний ролик «Критичне мислення» (із сурдоперекладом);

  • анімаційний ролик «Власна програма підтримки» (із сурдоперекладом);

  • анімаційний ролик «Ставайте волонтерами» (із сурдоперекладом);

  • анімаційний ролик «Волонтерство» (із сурдоперекладом).

Анімаційні ролики виготовлено у рамках реалізації проекту «Розвивайся, Дій, Впливай!» за підтримки Фонду соціального захисту інвалідів.

Запобігання протиправної діяльності студентами закладів фахової передвищої і вищої освіти, пов'язаної з шахрайством

PDF.PNG
hand-card-chip.jpg
antifraud-300x162.jpg
45222661_530856914053515_822874619909662

СТУДЕНТСЬКА РАДА ВІННИЧЧИНИ

Опитування для студентів щодо стажування в органах місцевого самоврядування

опитування.JPG

Що потрібно знати про самостійне курсове дослідження

    Виконання курсової (бакалаврської) роботи під час навчання в коледжі є однією з важливих форм підготовки висококваліфікованих фахівців, оскільки захист курсового (бакалаврського) дослідження передбачено навчальним планом освітнього закладу.

    Означена форма роботи дозволяє закріпити і систематизувати знання здобувачів освіти з основних фахових дисциплін, сформувати в них уміння і навички творчого застосування набутих теоретичних знань у вирішенні питань практичного характеру; розвивати високі професійні якості, фахову компетентність; формувати навики опанування методології наукової творчості, сприяти розвитку логічного мислення тощо.

    Терміни виконання курсових (бакалаврських) робіт окреслені в навчальному плані закладу. Визначені теми на початку навчального року розглядають предметні комісії і подають їх на затвердження. Згідно з нормативами, орієнтовно 50% від загальної кількості складають теми, пов’язані з вивченням фахових дисциплін – педагогіки і психології; таку ж кількість тем передбачено з фахових методик.

    Автор курсового (бакалаврського) дослідження, постійний супровід і рецензування якого забезпечує керівник, зобов’язаний дотримуватися визначених строків виконання роботи.

    Здобувач освіти, виконуючи курсову (бакалаврську) роботу, повинен забезпечити тісний зв’язок її змісту з актуальними проблемами теорії та методики, опиратися на теоретичне і практичне значення розробки вибраної теми.

    Аналізуючи курсову (бакалаврську) роботу, комісія, передусім, звертає увагу на її композиційну будову, уміння автора формувати мету і завдання дослідження, правильно добирати наукову та методичну літературу, визначати її доречність у розробці конкретної теми, кількісну характеристику використаного матеріалу, його науковий рівень, характер висновків і узагальнень тощо.

    Під час оцінювання керівник визначає рівень сформованості у виконавця курсової (бакалаврської) роботи дослідницьких навиків, оволодіння методикою аналізу, узагальнення педагогічного досвіду, матеріали якого використано (включаючи і власний досвід); звертає увагу на дотримання наукового стилю викладу, грамотність, правильність і влучність уживання фахових термінів. Безперечно, при оцінюванні враховується якість оформлення курсового (бакалаврського) дослідження та вчасність подання матеріалів для перевірки. Порушення вищевказаних вимог може вважатися академічною заборгованістю.

   У Положенні про курсові (бакалаврські) роботи в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» зазначено, що здобувач освіти у випадку порушення через поважні причини термінів здачі курсового (бакалаврського) дослідження має право на продовження терміну здачі виконаної роботи (інші причини ліквідації заборгованості мають бути узгоджені в адміністративному порядку).

    Захист курсової (бакалаврської) роботи відбувається на засіданні предметної комісії в присутності відповідальних осіб, призначених адміністрацією коледжу, і передбачає визначений порядок викладу інформації.

  Після захисту дослідницька робота подається на реєстрацію і зберігається у створеному в навчальній частині репозиторії.

 

А.І. Сторожук,

заступник директора з гуманітарної освіти,

виховної роботи, вчений секретар

Інструкція

з безпеки життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу 

під час зимових канікул

1.Загальні положення.

 

1.1. Інструкція з безпеки під час зимових канікул поширюється на всіх учасників навчально-виховного процесу під час перебування студентів на зимових канікулах.

 

1.2. Інструкцію розроблено відповідно до «Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу», затвердженого Наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2001 №563, «Правил дорожнього руху України», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 № 1306, «Правил пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України», затверджених Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, Головного управління державної пожежної охорони від 30.08.2016 № 974.

 

1.3. Всі учасники навчально-виховного процесу повинні знати правила надання першої (долікарської) допомоги при характерних ушкодженнях, мати необхідні знання і навички користування медикаментами.

 

2. Вимоги безпеки життєдіяльності студентів під час зимових канікул.

 

2.1. Вимоги безпеки життєдіяльності студентів перед початком зимових канікул.

 

2.1.1. Перед початком зимових канікул слід чітко визначити терміни початку та закінчення канікул.

 

2.1.2. У разі продовження канікул телефонувати в останній день визначених термінів до деканату, куратору або старості академічної групи для визначення нового терміну канікул.

 

2.1.3. Потрібно ознайомитися з планом проведення масових заходів в університеті під час канікул, брати активну участь у запланованих заходах.

 

2.1.4. У разі неможливості за поважних причин або сімейних обставин взяти участь у запланованих заходах під час канікул або вчасно приступити до навчальних занять після канікул, студенти повинні завчасно попередити деканат або куратора групи, надавши заяву чи медичну довідку, що пояснює причину.

 

2.2. Вимоги безпеки життєдіяльності студентів під час зимових канікул.

 

2.2.1. Під час канікул, перебуваючи на вулиці й ставши учасником дорожньо-транспортного руху, чітко виконувати правила дорожнього руху:

 

  • рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках, притримуючись правого боку, обережно по слизькій дорозі, особливо під час ожеледиці. Взуття має бути зручним, підбори – низькими;

  • за межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, йти назустріч руху транспортних засобів;

  • переходити проїжджу частину тільки по пішохідних переходах, зокрема підземних і наземних, а в разі їх відсутності – на перехрестях по лініях тротуарів або узбіч;

  • у місцях із регульованим рухом керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора;

  • виходячи на проїжджу частину з-за транспортних засобів упевнивнитись, що не наближаються інші транспорті засоби, бути особливо уважним і обережним при прослуховуванні плеєра через навушники та при використанні одягу з капюшоном;

  • чекати на транспортний засіб тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху;

  • на трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, можна переходити проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая;

  • у разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору, чи спеціальним звуковим сигналом, треба утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її;

  • категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри, переходити проїжджу частину поза пішохідним переходом або встановленими місцями;

  • для запобігання ДТП за участю дітей категорично заборонено кататися на санчатах, ковзанах, лижах (інших зимових приладах для розваг) на проїжджій дорозі, категорично заборонене катання з гірок із виїздом на проїжджу частину дороги;

  • для запобігання травмування можна кататися на ковзанах тільки у відведених для цього спеціальних місцях й на міцному льоду без розщелин;

  • студенти повинні виконувати зазначені правила, а також інші Правила дорожнього руху України, знання про які отримані на заняттях з безпеки життєдіяльності, предметних інструктажах;

  • користуючись транспортним засобом, необхідно сидіти або стояти тільки в призначених для цього місцях, тримаючись за поручень або інше пристосування.

 

2.2.2. Під час канікул, перебуваючи вдома, в гуртожитку, на вулиці, в спеціалізованих установах, приміщеннях, транспорті, повинні чітко виконувати правила пожежної безпеки:

 

  • не брати з собою вогненебезпечні предмети, що можуть спричинити пожежу (петарди, бенгальські вогні, феєрверки, легкозаймисті речовини тощо);

  • користуватися газовою плитою вдома та в гуртожитку тільки із спеціалізованим електричним приладом для вмикання;

  • заборонено використовувати віконниці на вікна для затемнення приміщень і застосовувати горючі матеріали; зберігати бензин, газ та інші легкозаймисті горючі рідини, приносити їх до приміщення;

  • у жодному разі не брати на вулиці чи в іншому місці ніякі незнайому чи чужу побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах – це може призвести до вибуху та надзвичайної ситуації;

  • не можна наближатися до електроприладів, музичної апаратури, які живляться струмом. Користуватися електроприладами тільки сухими руками. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, іскріння проводки, негайно повідомити коменданта гуртожитку, або чергового;

  • не збиратися біля проходів у громадських установах, входах та виходах, у приміщеннях вестибюлю;

  • під час участі в масових заходах не кричати, не свистіти, не бігати, не стрибати, не створювати травмонебезпечних ситуацій у приміщенні, дотримуватися правил пожежної безпеки;

  • у разі пожежної небезпеки – наявності вогню, іскріння, диму – негайно вийти на повітря (за двері, балкон) та кликати на допомогу. Викликати службу пожежної охорони за номером 101, назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію: наявність вогню, диму, кількість людей у приміщенні, свій номер телефону;

  • при появі запаху газу в квартирі, гуртожитку у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту й вийти з приміщення;

  • негайно повідомити в газову службу за номером 104 чи 101 пожежну охорону; назвавши своє ім’я, прізвище, коротко описавши ситуацію й залишивши свій номер телефону.

  • Під час святкування Нового року вдома або інших закладах чітко дотримуватися вимог протипожежної безпеки; не приходити на свято в одязі з легкозаймистого матеріалу, не просоченого вогнезахисною сумішшю; під час святкування не наближатися до новорічної ялинки, в її сторону категорично заборонено кидати будь-які предмети; не можна прикрашати ялинку іграшками, гірляндами не фабричного, або низької якості виробництва; заборонено використовувати відкритий вогонь під час новорічних свят (факели, свічки, феєрверки, бенгальські вогні, хлопавки тощо); застосовувати дугові прожектори, влаштовувати світлові ефекти із застосуванням хімічних та інших речовин, що можуть спричинити загорання; встановлювати стільці, крісла, різні конструкції, виконані з пластмас і легкозаймистих матеріалів, а також захаращувати предметами проходи та аварійні виходи; не можна застосовувати для оформлення приміщень декорації та обладнання, виготовлені з горючих синтетичних матеріалів, штучних тканин і волокон (пінопласту, поролону, полівінілу тощо).

 

2.2.3. Під час канікул, перебуваючи вдома, на вулиці, в спеціалізованих установах, громадських місцях, приміщеннях, транспорті тощо студенти повинні чітко виконувати правила з попередження нещасних випадків, травмування, отруєння та ін.:

 

  • під час канікул заборонено перебувати біля водоймищ для запобігання утопленню; категорично заборонено виходити на льодову поверхню замерзлого водоймища. Особі, яка провалилася під лід, необхідно подати мотузку, дошку, одяг, але не підходити до неї близько. Якщо лід крихкий, треба лягти на нього й проводити операцію рятування в той бік, із якого прийшла людина – в інших місцях лід може бути більш крихким. Не поспішаючи, слід допомогти людині вибратися з води, зняти мокрий одяг, зігріти, покликати на допомогу, відвести постраждалого у тепле приміщення, вжити заходів щодо недопущення обмороження;

  • категорично заборонено наближатися й перебувати біля будівельних майданчиків, кар’єрів, закинутих напівзруйнованих будівель для запобігання обрушень будівельних матеріалів і попередження травм та загибелі;

  • категорично заборонено вживати алкоголь, наркотичні засоби, стимулятори;

  • уникати вживання в їжу грибів;

  • заборонено брати в руки, нюхати, їсти незнайомі дикі рослини чи паростки квітів, кущів, дерев, що може призвести до отруєння;

  • пересуватися обережно, спокійно. Беручі участь в масових заходах, не створювати хаотичного руху, не штовхатися, не кричати. На вулиці бути обережним, дивитися під ноги, щоб не впасти в яму чи відкритий каналізаційний люк, не травмуватися через ожеледь;

  • не підходити на вулиці до обірваних, обвислих проводів, які стирчать, а особливо, якщо від них іде гудіння – такі проводи ще можуть бути підживлені електрострумом; не підходити до щитових, не залазити на стовпи з високовольтними проводами – можна отримати удар електрострумом від високовольтних живлень за 5 м;

  • бути обережним на дитячих майданчиках, у парках відпочинку: спочатку переконатися, що гойдалки чи атракціони, турніки, прилади справні, сильно не розгойдуватися й не розгойдувати інших, щоб не призвести до падіння чи іншого травмування;

  • не виходити на дах багатоповерхівки для попередження падіння з висоти;

  • не підходити до відчинених вікон, не нахилятися на перила, парапети сходинок для запобігання падіння з висоти; не спускатися в підвали будинків чи інші підземні ходи – там може бути отруйний газ;

  • не вступати в контакт із незнайомими тваринами для запобігання укусів від хворих на сказ тварин;

 

2.2.4. Під час канікул студенти повинні виконувати правила безпеки життєдіяльності під час самостійного перебування вдома, в гуртожитку на вулиці, у громадських місцях, у друзів, на молодіжних дискотеках, у замкнутому просторі приміщень із чужими людьми, правила попередження правопорушень та насильства:

 

  • не розмовляти й не вступати в контакт із незнайомцями, у жодному разі не передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками міліції. Слід одразу кликати на допомогу й швидко йти до людей;

  • не підходити до автомобілів із незнайомцями, навіть якщо вони запитують дорогу. Краще відповісти, що не знаєте, і швидко йти геть;

  • слід триматися подалі від тих, хто влаштовує бійки, не брати участі в суперечках дорослих і не провокувати словами чи діями агресивну поведінку, що може призвести до бійки або травм; у стосунках із оточуючими слід керуватися толерантними стосунками;

  • не заходити в під’їзд, ліфт із незнайомими людьми; слід одразу кликати на допомогу, якщо незнайомець провокує якісь дії щодо вас. Бути уважним, оглядатися й перевіряти, чи не слідує за вами хтось під час проходу провулків, підземних переходів між домами й тунелями. Якщо за вами хтось іде, зупинитися й відійти у сторону, щоб потенційний переслідувач пройшов повз вас;

  • під час перебування на дискотеці, слід керуватися загальними правилами етикету й нормами поведінки, не провокувати оточуючих на агресивну поведінку рухами й словами. У разі небезпечної ситуації звертатися до служби охорони закладу, викликати міліцію за номером 102;

  • не вчиняти дії, що можуть призвести до правопорушень. Неповнолітніми у кримінальному праві вважаються особи віком до 18-ти років. За злочини, вчинені після настання 14-річного віку, неповнолітні підлягають кримінальній відповідальності; позбавлення волі неповнолітньому може бути строком не більш як на 10 років; найсуворішим примусовим виховним заходом є направлення до спеціальних навчально-виховних установ, що здійснюється примусово, незалежно від бажання неповнолітнього чи його батьків.

 

2.2.5. Під час канікул треба виконувати правила з запобігання захворювань на COVID-19, грип, інфекційні та кишкові захворювання тощо:

 

  • дотримуватися карантинних вимог;

  • при нездужанні не виходити з дому, щоб не заразити інших людей, викликати лікаря;

  • хворому виділити окреме ліжко, посуд, білизну;

  • приміщення постійно провітрювати;

  • у разі контакту із хворим одягати марлеву маску;

  • хворому слід дотримуватися постільного режиму;

  • вживати заходів профілактики: їсти мед, малину, цибулю, часник; чітко виконувати рекомендації лікаря;

  • перед їжею мити руки з милом;

  • не їсти брудних овочів та фруктів, ретельно їх мити й ошпарювати;

  • не вживати самостійно медичних медикаментів чи препаратів, не рекомендованих лікарем;

  • якщо ви погано почуваєтеся, а поряд нікого немає, слід викликати швидку медичну допомогу за номером 103, описавши свій стан, назвавши номер свого телефону, домашню адресу, прізвище, ім’я, а також зателефонувати батькам.

 

3. Вимоги безпеки життєдіяльності при виникненні надзвичайної або аварійної ситуації.

 

3.1. Не панікувати, не кричати, не метушитися, чітко й спокійно виконувати вказівки працівників правоохоронних органів.

 

3.2. Зателефонувати батькам, коротко описати ситуацію, повідомити про місце свого перебування.

 

3.3. Якщо ситуація вийшла з-під контролю, слід зателефонувати в служби екстреної допомоги за телефонами:

101 – пожежна охорона;

102 – поліція;

103 – швидка медична допомога;

104 – газова служба, коротко описати ситуацію, назвати адресу, де відбулася надзвичайна ситуація, а також своє прізвище, ім’я, номер свого телефону.

 

3.4. За можливості варто залишити небезпечну територію.

  Департамент освіти і науки обласної державної адміністрації повідомляє, що Департамент соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації спільно з громадською організацією «Інститут молоді» проводить соціологічне дослідження у сфері національно-патріотичного виховання з метою визначення цінностей та потреб молоді Вінницької області.
 Просимо Вас розглянути зазначену інформацію та пройти опитування студентам, віком від 14 років, яке доступне за посиланням:

https://forms.gle/7MSaQaWWXkZfZore7

12.11.JPG
PDF.PNG

Лист Міністерства молоді та спорту
України від 15.06.2020 No1279/3.3

«Щодо наповнення онлайн-порталу muv.in.ua».

v11.png
001.JPG

Рейтинг груп за кількістю пропущених занять

Без имени.jpg

Заговоримо англійською!

Масова кампанія вивчення іноземних мов в Україні.

  Соціальний проект з вивчення іноземних мов "Lingva.Skills" (www.lingva.ua), що завдяки підтримці уряду виходить на національний рівень, оголошує старт масової кампанії з вивчення англійської. Заради успішного входження в ЄС він готовий безкоштовно допомогти нею оволодіти всім українцям. 

   Онлайн-платформа "Lingva.Skills" - це український авторський продукт, автор Віталій Зубков, проект є абсолютно безкоштовним для українців, започатковується на волонтерських засадах і кожен пересічний українець у містечку, в селищі просто з телефону, смартфону, планшета може ним скористатися, щоб вільно вивчати англійську мову. 

  Щоб зареєструватися, зайдіть на сайт lingva.ua або просто задайте в пошуку "Lingva.Skills" та надішліть заявки у відповідній формі. Для цього вам достатньо просто мати е-mail. 

Вивчаємо англійську (корисні посилання)

http://easy-english.com.ua/

   Якщо ви початківець, ви можете вивчати англійську мову поетапно, починаючи з 1 класу. Етапи розписані на сторінці «Як вчити англійську мову з нуля». Ви можете відвідувати сайт easy-english.com.ua, вчити англійську граматику та слова онлайн, виконувати вправи.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.duolingo

  Duolingo — вільна платформа вивчення мови. Дуолінго пропонує численні письмові уроки й диктанти, проте розмовним навичкам приділяється менше уваги.

http://mooc.in.ua/catalog-item/memrise

    Memrise – це освітній онлайн сервіс, який спеціалізується в першу чергу на вивченні мов, але серед величезного різноманіття курсів ви зможете знайти тему, яка вас цікавить. Якщо ви хочете поповнити свій словниковий  запас не лише на кілька перших тижнів, а запам’ятати нові слова назавжди, то Memrise – те, що вам необхідно!

bottom of page