Ідеї Софії Русової в контексті сучасного дошкільного виховання

24 березня в межах тижня кафедри педагогіки, психології та фахових методик гуманітарно-педагогічного факультету Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбувся навчально-методичний вебінар «Ідеї Софії Русової в контексті сучасного дошкільного виховання», роботу якого відкрила Федорчук Наталія Анатоліївна, завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик, кандидат педагогічних наук.

Загальновідомо, що педагогічна думка в Україні має славетну історію і своїх видатних мислителів, які спонукали розвиток університетської, шкільної, дошкільної освіти, виводячи її на світовий рівень і навіть випереджаючи його. Набута неабияка теоретична спадщина, що, як і кожна справді вартісна теорія, могла б і сьогодні слугувати розв’язанню численних завдань з розбудови системи освіти, розвитку освітянської науки. У плеяді педагогів і психологів, які зробили вагомий внесок у розвиток української школи й педагогічної думки в перші десятиріччя XX століття, гідне місце належить Софії Русовій.

Організатори вебінару поставили за мету ширше ознайомити студентів із життєвим і творчим шляхом Софії Федорівни Русової, захопити її ідеями, заохотити до використання в практичній педагогічній діяльності творчого доробку видатного педагога.

Звертаючись до учасників вебінару, його модератор Саврій Юлія Федорівна, доктор філософії, старший викладач кафедри педагогіки, психології та фахових методик, зазначила: «Іще донедавна ім’я Софії Русової було загублене в буреломах історії. І лише з розбудовою України його відродили. Ким є Софія Русова? Сьогодні ми знаємо її як великого педагога, людину з полум’яним серцем, щедрою душею і світлим розумом! Усе її життя, педагогічна діяльність, багатогранна педагогічна спадщина спрямовані на дитину і для дитини. Праці С.Ф. Русової ‒ наша культурна спадщина і ті джерела, у яких ми шукаємо і знаходимо відповіді на численні запитання...».

Учасники вебінару мали можливість ознайомитися з відеопроєктом кандидата педагогічних наук, доцента кафедри педагогіки, психології та фахових методик Задорожної Ганни Сергіївни «Софія Русова – видатний учений у галузі дошкільного виховання: основні життєві віхи» (співдоповідач – Бойчук Наталя, студентка 1-БД групи спеціальності «Дошкільна освіта»).

На проблемі використання ідей Софії Русової в системі національного виховання сучасного закладу дошкільної освіти акцентувала увагу у своїй доповіді викладач-методист Якубчик Ольга Миколаївна. Її співдоповідачка Анастасія Чорна, студентка 41-Д групи, продемонструвала фрагмент заняття з теми «Знай і люби свою рідну Батьківщину».

Викладач-методист Подуфалова Любов Георгіївна розкрила тему мовленнєвого розвитку дошкільника в працях С. Русової та продемонструвала методичний відеоматеріал.

Погляди Софії Русової на дитячу рухливу гру як «найбільш пожиточну справу дитячих літ» висвітлила викладач-методист Костюк Ніна Карлівна разом зі співдоповідачками – Федоренко Анастасією, студенткою 41-Д, та Бабейко Анастасією, студенткою 21-Д групи спеціальності «Дошкільна освіта».

Із заключною доповіддю про національне мистецтво і його роль у вихованні дитини виступила голова циклової комісії дошкільної педагогіки, психології та фахових методик, викладач-методист Любарська Іларія Петрівна (співдоповідач – Ткач Марина, студентка 31-Д групи спеціальності «Дошкільна освіта»).

Учасники вебінару резюмували, що в умовах сьогодення конче необхідно реалізовувати життєвий принцип Софії Русової: «Основним мірилом якості всіх наших дій є добро!» – і пам’ятати: «Дитинство – це ранок життя людини, а ранок має бути щасливим»!


Викладачі циклової комісії дошкільної педагогіки, психології та фахових методик висловлюють слова подяки за допомогу в організації та проведенні заходу Сергію Вікторовичу Зеленюку, Світлані Віталіївні Марчук, Надії Михайлівні Скорбатюк, Наталії Анатоліївні Федорчук, Марині Михайлівні Шпаковатій та всій студентській спільноті.


Найцікавіше
Актуальні новини
Архів
Пошук за тегами
Ще немає тегів.
Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon