top of page

ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ДНІ В КОЛЕДЖІ

Щорічно в березні світова спільнота відзначає чергову річницю від дня народження видатного українського поета, мислителя і художника Тараса Григоровича Шевченка.

Важко переоцінити невмирущу спадщину, яку геніальний українець залишив для всього світу, адже творчість Тараса Шевченка пронизана глибоким розумінням людської природи і соціальних проблем. Це був великий митець, який не лише відображував реальність свого часу у творах, але й виступав як її невтомний критик, закликаючи до соціальної справедливості та вільної духовності. Доля призначила йому стати пророком для українців, пробудити народ від національної сплячки і прославити українську літературу.

За рішенням ЮНЕСКО, ювілеї Тараса Шевченка відзначають у всіх державах світу, адже поетичне слово Великого Кобзаря співзвучне настроям мільйонів людей, які сповідують найвищі цінності під гаслами митця.

Цьогоріч у Шевченківські дні в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» було організовано літературний марафон із нагоди 210-річчя від дня народження всесвітньо відомого письменника. Уривки з його творів лунали на студентському радіо та в соціальних мережах. Їх декламували здобувачі освіти: Навроцька Юлія та Цибакова Анастасія (11-ЮЖ); Педстружко Анастасія (21-Д ); Магдалюк Катерина (21-М); Ільченко Єгор, Комислєєва Анастасія (31-Д); Голімбієвська Ангеліна (41-Д), Паладій Вікторія (31-ОМ), Назар Буртний (1-БЮ); Чернова Анастасія, Белінська Олена, Павлюк Вікторія, Дирибабчук Маріанна, Гончарук Ангеліна, Гуцал Аліна, Гончар Тетяна, Лихолат Анастасія, Москалюк Іванна, Семенова Світлана, Комислєєва Анастасія, Яна Прокопчук, Свинарчук Анна (1-БДШ).

Підтримали ініціативу студентів і їхні наставники, зокрема викладачка філологічних дисциплін, методистка коледжу Людмила Олексіївна Каплична, викладачка філологічних дисциплін Оксана Володимирівна Кондратюк, викладачка мистецьких дисциплін Дарина Вікторівна Магельницька.

Блідченко Надія Григорівна, заступниця директора з виховної роботи та зв’язків із громадськістю, змонтувала потужний за змістом і формою відеоблок «Пророчі слова Шевченка», де відобразила креативність студентсько-викладацької команди КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» в декламації малої прози та поезії Великого Кобзаря.

Тарас Шевченко залишається для нас символом боротьби за свободу, незалежність і гідність українського народу. Його ідеали і прагнення актуальні й сьогодні, коли світ стикається з новими викликами і перешкодами на шляху до гармонії та співіснування. Із Шевченковим поетичним словом на устах уже третій рік поспіль відважні воїни захищають незалежність Української держави від злочинної російсько-путінської агресії, яка заливає кров’ю простори нашої землі і нищить мільйони невинних людей.

Творчість і дух геніального поета ніколи не зійдуть із культурної арени світу, адже вони продовжують вдихати життя в душі та серця людей на всіх континентах.

Нехай живе у віках спадщина Великого Кобзаря! І нехай вічно живе Шевченкова мрія про вільну, незалежну, квітучу Україну!

Марина ШПАКОВАТА, викладачка

кафедри педагогіки, психології та фахових методик,

кураторка 1-БДШ групи


76 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page