top of page

«Соціум як ресурс розвитку правових відносин» – тема наукового зібрання на базі Коледжу

8 грудня 2021 року на базі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» на платформі Google-meet відбувся круглий стіл на тему «Соціум як ресурс розвитку правових відносин».

Робота наукового зібрання була присвячена міжнародному Дню прав людини, який відзначають щорічно 10 грудня.

Учасників привітала М. О. Мороз – декан факультету. У своєму слові Майя Олександрівна підкреслила, що захист прав і свобод кожної особи є спільною справою, і побажала майбутнім юристам, молодим науковцям та вже відомим фахівцям-правозахисникам наснаги, натхнення, успіхів на шляху до утвердження загального визнання і забезпечення всебічного захисту прав людини.

Роботу наукового зібрання розпочала завідувач кафедри соціально-економічних дисциплін Т. М. Юзько, яка зауважила, що, проводячи щорічні заходи з метою аналізу ситуації із захисту прав людини і громадянина в Україні та у світі, наш Коледж враховує основне завдання закладів вищої освіти України та світу – виховувати в майбутніх фахівців самостійність, творче мислення і відповідальність. Важливою передумовою вдосконалення цих якостей була і залишається наука. Тож «нинішня наукова зустріч, – підкреслила Тетяна Миколаївна, – не тільки дасть радість знайомства та особистого спілкування, а й допоможе вирішити важливі теоретичні і практичні питання у сфері захисту прав людини».

У роботі круглого столу взяли участь: Біленчук Петро Дмитрович, кандидат юридичних наук, професор Київського університету права; Слободян Михайло Іванович, віце-президент міжнародного карпатського університету, канд. пед. наук, професор; Нікітіна Леся Олегівна, кандидат юридичних наук, доцент Інституту післядипломної освіти Київського національного університету імені Тараса Шевченка; Ковальчук Юрій Іванович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри кримінального права і процесу Київського університету права, проректор з регіонального розвитку; Волошина Ірина Вікторівна, кандидат юридичних наук, прокурор відділу організації представництва управління представництва інтересів держави в суді прокуратури Вінницької області; Фляжнікова Ярослава Василівна, аспірант кафедри організації судових, правоохоронних органів та адвокатури Національного університету «Одеська юридична академія»; Сторчак Наталія Анатоліївна, юрисконсульт КВЗО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»; Тунік Юрій Миколайович, кандидат юридичних наук, доцент кафедри соціально-економічних дисциплін КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського», адвокат; Шандрук Сергій Миколайович, кандидат наук з державного управління, доцент кафедри соціально-економічних дисциплін КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського»; Швець Лариса Володимирівна старший викладач кафедри соціально-економічних дисциплін КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського», аспірант кафедри кібербепеки Одеського державного університету внутрішніх справ; Нізельська Вікторія, здобувач КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. М. Грушевського».

Із тематичними доповідями виступили науковці, викладачі правових дисциплін та здобувачі освіти спеціальності 081 «Право» КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Учасники круглого столу обговорили проблеми сучасного стану забезпечення, реалізації та гарантування прав і свобод людини і громадянина й заслухали тематичні доповіді, із якими виступили:

 • Нікітіна Леся Олегівна: «Обов'язкова вакцинація: виконання закону чи порушення?»;

 • Ковальчук Юрій Іванович: «Проблематика покарання за вчинення тяжких злочинів»;

 • Волошина Ірина Вікторівна: «Особливості процесу соціалізації дітей в умовах інформативного суспільства як ресурс розвитку правових відносин»;

 • Тунік Юрій Миколайович: «Визначення ефективних шляхів подолання корупції окремими державними органами»;

 • Шандрук Сергій Миколайович: «Юридичний конфлікт: теоретичні підходи»;

 • Сторчак Наталія Анатоліївна: «Новації в закупівлях із 19.04.2020»;

 • Фляжнікова Ярослава Василівна: «До поняття «професійна правнича допомога»: об’єктивація погляду»;

 • Швець Лариса Володимирівна: «Міжнародний досвід забезпечення статусу внутрішньо переміщених осіб»;

 • Нізельська Вікторія: «Переваги та недоліки судового засідання в режимі відеоконференції».

Учасники круглого столу брали активну участь в обговоренні висвітлених питань; прослідковувалася тісна взаємодія доповідача з аудиторією.

За результатами круглого столу, констатовано, що права людини – це універсальна категорія, яка містить у собі фундаментальні та невід’ємні можливості особи задля забезпечення вільного та гідного існування і розвитку, а також універсальна цінність, що дозволяє зіставити і виміряти всі найважливіші явища та події, які відбуваються в суспільстві і державі. Не просте декларування прав і свобод на рівні конституції держави як нормативного припису, а дійсно дієвий конституційно-правовий механізм реалізації і захисту є індикатором наявності громадянського суспільства, як атрибуту сучасної правової держави.

Права і свободи, попри те, що вони є найвищою цінністю людини, сьогодні потребують не лише політичної декларації, але й упровадження юридичного механізму забезпечення їх реалізації та гарантування.


Кафедра соціально-економічних дисциплін висловлює вдячність усім учасникам круглого столу і бажає міцного здоров’я, наснаги, натхнення!

Швець Л.В., старший викладач

кафедри соціально-економічних дисциплін163 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
 • Facebook Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Twitter Basic Square
bottom of page