top of page

НАШІ ПРОРОКИ НА ВАРТІ МИРУ І ПЕРЕМОГИ

Гетьман української музики Микола Віталійович Лисенко поклав своє життя на вівтар боротьби за відродження українського національного духу і свідомості. Його найбільшим бажанням було об’єднання нації та послідовна боротьба за право українців залишатися собою, вільно говорити рідною мовою і берегти власні традиції. Незламним щитом композитора стало мистецтво, яке він використав як зброю для боротьби за пробудження національної самосвідомості рідного народу.

Ось уже понад сто років геніальна музика митця надихає та єднає всіх українців у прагненні до свободи і незалежності. Тому сьогодні ми можемо назвати Миколу Лисенка музичним революціонером, що випередив свій час і показав усьому світові справжній дух та історію українського народу. Національна героїко-патріотична опера «Тарас Бульба» назавжди закарбувала в собі нездоланний образ українця – справжнього козака-патріота, сильного і стійкого захисника своєї батьківщини. Увертюра до цієї опери нині є своєрідним музичним титулом України у світі. Її героїчна музика та зміст перегукуються з посланнями від наших українських митців Слова: «Борітеся – поборете!» (Тараса Шевченка) і «На зачиненім шляху потворі голову відтяти» (Олекса Гай-Головко). Поетичний Заклик нашого Кобзаря з далекого 1857 року продовжив його нащадок – український прозаїк, поет, літературознавець, діаспорний літератор (Канада, 1949-2006) Олекса Гай-Головко, який прийшов у поезію із Шевченківського поля. Творчість наших пророків – Т.Шевченка, М.Лисенко, О.Гай-Головко – несе високий дух, живить національне коріння і сьогодні є посланням для нащадків любити, захищати Україну і збройно, і словом, і працею.

Віддаючи шану пам’яті геніального українського композитора Миколи Лисенка, ми продовжуємо участь у творчому проєкті «Небо над Україною: МВЛ-180 на варті» і презентуємо літературно-музичну композицію «Наші ПРОРОКИ на варті МИРУ та ПЕРЕМОГИ». Поезію О. Гай-Головка «Казка про змія» читає Блідченко Сергій, студент групи 1-МБШ КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Слава Україні!

Ірина ДІКУН,

кандидат педагогічних наук Людмила КАПЛИЧНА, методист коледжу59 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page