top of page

НАУКОВІ АКЦЕНТИ В РЕАЛІЗАЦІЇ ЦІННОСТЕЙ І ЗАВДАНЬ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

У межах декади гуманітарно-педагогічного факультету 9 листопада тиждень професорських годин, присвячених Всесвітньому дню науки, продовжила онлайн-зустріч із Пісоцькою Леонідою Станіславівною – кандидатом педагогічних наук, доцентом, деканом факультету дошкільної освіти та психології Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, дійсним членом (академіком), членом Президії Міжнародної академії культури, екології та здоров’я «МАКБЕЗ».

Тема професорської години – «Заклад дошкільної освіти як відкрита соціально-педагогічна система».

Учасниками заходу були студенти та викладачі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського». Директор коледжу кандидат педагогічних наук Петро Несторович Савчук відзначив подію вітальним словом, а модераторка онлайн-зустрічі Наталія Анатоліївна Федорчук, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик, розповіла присутнім про життєвий шлях, професійні та наукові досягнення Леоніди Станіславівни Пісоцької.

Науковиця відмітила у своїй лекції, що заклад дошкільної освіти є відкритою соціально-педагогічною системою, оскільки їй властиві:

  • основні ознаки системи (цілеспрямованість, цілісність, структурованість, ієрархічність у зв’язках та відносинах) і підсистеми (освітній процес, педагогічний і дитячий колективи та управління ними);

  • зовнішні чинники розвитку (державна політика в галузі освіти, нормативно-правові документи, соціально-економічний рівень суспільного розвитку, ставлення держави і суспільства до ЗДО, регіональний компонент, статус закладу);

  • внутрішні чинники розвитку (наявність власної стратегічної програми розвитку закладу, рівень професійної майстерності педагогів, характер взаємин «керівник – колектив», соціально-моральні цінності членів колективу, матеріально-фінансова база).

Слухачі професорської години переглянули змістовні презентації та відео, зміст яких переконливо свідчить на користь важливості створення позитивного іміджу сучасного закладу дошкільної освіти.

Дякуємо всім за активну участь у заході та висловлюємо вдячність Леоніді Станіславівні Пісоцькій за цікаву і пізнавальну лекцію! Нехай такі зустрічі продовжують надихати нас на нові висоти знань та вдосконалення в галузі освіти і науки.

Надія СКОРБАТЮК, викладач-методист,

асистент кафедри педагогіки, психології та фахових методик


24 перегляди

Comentários


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page