top of page

«Зірка Різдвяна на небі зійшла, Хай наша колядка довкола луна!»

Театр – це гра, диво, казка! Як художня форма, він найбільш повно представляє всі можливості художньої творчості. Тому залучення дітей до музично-театралізованої діяльності сприяє не лише їхньому загальному та музичному розвиткові, але й художньому; забезпечує реалізацію творчих сил і потреб у самовираженні.

Останнім часом з усіх видів театру в закладах дошкільної та шкільної освіти все більшої популярності набуває тіньовий театр – форма візуального мистецтва, що зародилася в Азії понад 1700 років. Театр тіней передбачає «оживлення» героїв під музичний супровід за допомогою джерела світла, великого напівпрозорого екрану і пласких кольорових ляльок-маріонеток, керованих тонкими паличками. Основний принцип його роботи дуже простий – використання тіні від фігури або предмета, що падає на екран при освітленні їх джерелом світла.

Загальновідомо, що всі діти люблять таємниці. Світлотіні в тіньовому театрі – це завжди загадка, яка викликає інтерес, «запускає» роботу фантазії, уяви, збуджує образне мислення. Розповісти історію в театрі тіней можна, не виходячи на сцену, що також подобається більшості учнів і студентів, які не можуть вільно почувати себе на публіці.

Цьогоріч у коледжі за підтримки завідувача практик Світлани Віталіївни Марчук було впроваджено в практичну підготовку майбутніх учителів музичного мистецтва (хорова практика) музично-театралізовану діяльність. Для її представлення ми зі студентами обрали театр тіней. Робота над музично-театралізованою постановкою в тіньовому театрі виявилася надзвичайно цікавою; вона не просто викликала в студентів інтерес, а й згуртувала їх у колективній, спільній праці, спонукаючи до генерування нових ідей, імпровізацій, а головне – переросла в новий художній продукт – відеофільм до Різдвяних свят. І саме в ці особливі дні, коли християни всього світу готуються відзначати найсвітліше свято – Різдво Христове, ми радо ділимося нашою спільною творчою роботою.

Напередодні різдвяного торжества студенти 41-М групи КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» Єлизавета Рашутіна, Ольга Сергеєва, Олександра Смаровоз, Іванна Макаренко (керівник практики – к.п.н. Ірина Дікун), дитячий ансамбль «Промінчики» (керівник – Дарія Дмитришина) та Надія Блідченко, заступник директора з гуманітарної освіти та виховної роботи, кандидат економічних наук, бажають усім, щоб у серці назавжди оселилися Добро, Віра, Надія, а душу зігрівали Любов, Милосердя, нескінченне Щастя і Радість!

Ірина Дікун, керівник практики,

кандидат педагогічних наук


199 переглядів

Kommentare


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page