Вибір професії – надзвичайно важлива і відповідальна справа, адже якщо він правильний і майбутня професія до душі, то лише за цієї умови можна сподіватися на успіх, моральне і матеріальне задоволення від роботи. У віці 15-17 років учням часто дуже складно без допомоги дорослих зробити цей важливий крок.
![](https://static.wixstatic.com/media/1358d6_237ff7f8341c4d469998966832c0b384~mv2.jpg/v1/fill/w_147,h_83,al_c,q_80,usm_0.66_1.00_0.01,blur_2,enc_auto/1358d6_237ff7f8341c4d469998966832c0b384~mv2.jpg)
Із метою профорієнтації ми з колегою Іриною Вікторівною Харитоновою здійснили робочу поїздку в школи Барської та Жмеринської ОТГ, зокрема в Маньковецьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів, Чернятинську гімназію, Северинівську загальноосвітню школу І-ІІ-ІІІ ступенів.
Було приємно зайти до світлих класів – доглянутих, із гарним дизайном та сучасним ремонтом. Відчувалося, що про школи дбають і вкладають у гарні ошатні приміщення і любов, і кошти. Нас привітно зустріли директори шкіл, які люб’язно надали можливість поспілкуватися з учнями 9-11класів.
З інтересом старшокласники сприймали інформацію про КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», про те, які спеціальності тут можна здобути освіту і які можливості та перспективи розкриває перед молоддю наш заклад освіти. Розповіли ми і про форум вступника, який проводять у коледжі чи не щомісяця, і про сайт, де сформована окрема сторінка для абітурієнтів; залишили для ознайомлення буклети з детальною інформацією про умови вступу на різні спеціальності.
Велике задоволення і гордість представляти наш заклад освіти і чути схвальні відгуки про його випускників від колег – учителів шкіл.
Сподіваємося, що, попри всі виклики сьогодення, випускники шкіл 2024 року знайдуть своє місце в студентському середовищі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».
Людмила КУЗНЄЦОВА,
голова циклової комісії викладачів
шкільної педагогіки, психології і фахових методик