top of page

Всеукраїнський форум «Сила пам’яті: молодь говорить про Голодомор»

Трагедія Голодомору віддалена в часі, а для багатьох – і в просторі. Однак, попри це, важливо говорити про минуле, щоб уникнути повторення страшних подій у майбутньому.

Цьогоріч Український інститут національної пам’яті, Міністерство освіти і науки України, Український науково-дослідний та освітній центр вивчення Голодомору (HREC in Ukraine) за підтримки Науково-освітнього консорціуму вивчення Голодомору (HREC) при Канадському інституті українських студій університету Альберти започаткували проєкт, що є частиною Міжнародної гуманітарно-просвітницької програми «ГОЛОДОМОР: ПАМ'ЯТЬ В ІМ'Я МАЙБУТТЯ», мета якої – системна реалізація важливих наукових, просвітницьких і соціальних проєктів, спрямованих на збереження пам’яті про Голодомор і формування на цій основі в молоді поваги до людської гідності і головного людського права – права на життя. Водночас це і неформальна, відверта розмова про сучасні сенси пам’ятання минулого.

Загалом у форумі взяли участь понад 250 учнів, студентів, молодих науковців з різних куточків України. Студенти і викладачі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» не залишились осторонь – вони доєдналися до проєкту, який дав їм змогу збагатитися новими знаннями і здобути цінний досвід.

Привернув увагу вік учасників форуму: було дуже багато молоді, зокрема школярів. Вартим схвалення є факт, що о такій пізній порі, у вихідний молодь не мовчала, не ігнорувала болісні сторінки нашої історії, а щиро розмірковувала над її уроками.

Надія Блідченко, заступник директора

з гуманітарної освіти та виховної роботи

30 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page