top of page

УРОК МАЙСТЕРНОСТІ: ВИКЛАДАЧІ МУЗИЧНОЇ ШКОЛИ ПОДІЛИЛИСЯ ДОСВІДОМ З МАЙБУТНІМИ ПЕДАГОГАМИ

18-19 березня на кафедрі мистецьких дисциплін КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбулася серія заходів, присвячених особливостям музично-виконавської діяльності.



18 березня гостьовий майстер-клас на тему «Робота в класі фортепіанного ансамблю» провели викладачі КЗ «Барська дитяча музична школа»:

  • КІБІТЛЕВСЬКА Лілія Миколаївна, викладач вищої категорії по класу фортепіано, з ученицею першого року навчання базового підрівня ЯРОШЕНКО Марією;

  • КОРЧИНСЬКА Ірина Михайлівна, викладач вищої категорії по класу фортепіано, з ученицями третього року навчання базового підрівня Юлею РЯЗАНЦЕВОЮ та Єлизаветою БУТОВОЮ;

  • КІБІТЛЕВСЬКА Валентина Федорівна, викладач першої категорії по класу фортепіано, з ученицею першого року навчання базового підрівня ПИТЕЛЬ Дариною.

 

КІБІТЛЕВСЬКА Л.М. ознайомила присутніх з історією жанру фортепіанного дуету, зокрема з особливостями виконання творів композиторів-класиків, та розкрила особливості концертних форм роботи в ансамблі, основою яких є класичний репертуар, зокрема «Варіації» К.М. Вебера.

 

На особливостях комунікації та взаєморозуміння між піаністами-ансамблістами наголосила КОРЧИНСЬКА І.М., адже виконавці-музиканти повинні зчитувати невербальні сигнали один від одного, особливо при виконанні живих виступів. У музичному ансамблі спілкування можливе лише за умови якісного та узгодженого розуміння всіма його учасниками окремих партій та вміння підпорядковувати своє виконання досягненню спільної мети.

 

Під час роботи з ПИТЕЛЬ Дариною КІБІТЛЕВСЬКА В.Ф. продемонструвала особливості інтерпретації музичного твору. Музикант має не тільки технічно правильно виконати твір, але й відчути його глибину, передати емоційний настрій композитора, а також внести свої інтерпретаційні моменти. Це вимагає розуміння контексту твору, його історії, а також культурного підґрунтя.

 Під час майстер-класу звучали твори композиторів-класиків та сучасних українських митців. Родзинкою заходу стало виконання твору Тараса Петриненка «Україна» в перекладі для ансамблю в 4 руки Максима Канке.




19 березня МЕЛЬНИК Алла Леонідівна, викладач першої категорії музично-теоретичних дисциплін КЗ «Барська дитяча музична школа» провела майстер-клас з учнями першого-третього років навчання елементарного підрівня – учасниками дитячого фольклорного колективу «Росинки». Тема заходу – «Фольклор як ефективний засіб формування музичного слуху та відчуття ритму в молодших школярів ДМШ».


Робота з дитячим фольклорним колективом – це захопливий і відповідальний процес, що вимагає не лише музичних навичок, але й уміння працювати з дітьми, підтримувати їхній інтерес до традиційної культури, а також адаптувати матеріал до їхнього віку та здібностей. Алла Леонідівна наголосила на важливих аспектах, які варто враховувати в роботі з дитячим фольклорним колективом:

  • вибір репертуару (доступність та зрозумілість музичного матеріалу, вікові особливості дітей тощо);

  • особливості методики навчання, що базується на ігровому підході (початок роботи з поспівок, з простих рухів та мелодій; поступове введення складніших елементів – усе це дозволяє дітям відчути свої досягнення і поступово підвищувати рівень майстерності);

  • використання наочних матеріалів;

  • емоційна підтримка (дітям дуже важливо почути підтримку від викладача, зрозуміти, що їхні зусилля поціновані; тож варто відзначити їх за досягнення, навіть якщо вони не досягли ідеального результату).


  Під час роботи над українськими народними піснями «Диби-диби», «Перепілонька» (пісня-гра), веснянками «Туман яром котиться» та «Що на нашій вулиці» було використано елементи методик З. Кодая та К. Орфа.

Робота з дитячим фольклорним колективом, як наголосила Алла Леонідівна, – це не лише передача знань про традиційну культуру подолян, а й формування в дітей любові до свого коріння, розвиток творчих здібностей та соціальних навичок через музику, пісню і танець.

Приємною несподіванкою було вручення маленьким виконавцям солодких подарунків.

 


Висловлюємо шановним гостям щиру вдячність за змістовні зустрічі та сподіваємось на подальшу співпрацю.

Ганна ГУД,

завідувач кафедри мистецьких дисциплін

 

 
 
 

תגובות


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

bottom of page