top of page

НАСТАВНИКИ МОЛОДІ ОБГОВОРЮВАЛИ ВАЖЛИВІ АСПЕКТИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ


19 травня в онлайн-форматі відбулося розширене засідання циклової комісії кураторів груп, класних керівників та вихователів. Його роботу відкрив директор коледжу кандидат педагогічних наук Петро Нестерович САВЧУК, наголосивши на важливості питань порядку денного.

Про виховання усвідомленого вибору здорового способу життя та методи протидії шкідливим звичкам слово тримала медична сестра коледжу Валентина Василівна ЗАГОРУЙКО. Доповідачка наголосила, що актуальність теми зумовлена загальною проблемою збереження здоров’я нації в умовах кризи суспільства, спричиненої пандемією, воєнними діями, тривалими фізичними та психоемоційними навантаженнями. На часі є пошук ефективних методів популяризації здорового способу життя, особливо в молодіжному середовищі. Серед здобувачів освіти необхідно поширювати інформацію як теоретичного, так і фактологічного характеру щодо рухової активності, збалансованого харчування, особистої гігієни, психогігієни; сприяти розумінню інформації про активний спосіб життя як поведінкової норми; формувати позитивну мотивацію щодо занять спортом, здорового харчування через наведення особистих прикладів, демонстрацію успіху тощо.



КОСЮК Наталя Антонівна, класний керівник 10-А класу Обласного наукового ліцею-інтернату, зазначила, що здоровий спосіб життя включає в себе раціональний режим навчання і відпочинку, викорінення шкідливих звичок, правильне харчування, оптимальний руховий режим. Зважаючи на актуальність порушеного питання, Наталя Антонівна запропонувала інтегрувати тему здорового способу життя в усі навчальні дисципліни та зробити її наскрізною в освітньому процесі; активно залучати здобувачів освіти до тематичних проєктів та ініціатив (робота в команді, творчі завдання, соціальні проєкти); розширювати партнерство з батьками і громадою.



З другого питання «Мовленнєвий етикет здобувачів освіти – культурне обличчя нації» виступила Лариса Михайлівна СЛОБОДЯНЮК – класний керівник 11-Б класу Обласного наукового ліцею-інтернату, викладач української мови. Доповідачка підкреслила, що потрібно постійно працювати над формуванням норм культури мовлення здобувачів освіти, поглиблювати знання правил мовленнєвого етикету як виразної ознаки української культури й ідентичності, формувати в молоді почуття самоусвідомлення як мовної особистості і як носія літературної мови, якому не байдужий рівень володіння усним і писемним мовленням. Лариса Михайлівна поділилася з колегами власним досвідом використання різних форм роботи: тренінгів, бесід, анкетування, відеопрезентацій, діалогів тощо – у процесі поглиблення знань учнівської молоді про мовленнєвий етикет.



Питання профілактики девіантної поведінки учнів та студентів розкрила Неля Олександрівна ЛЕМПІЙ – соціальний педагог коледжу. Доповідачка зазначила, що практично весь зміст і форми виховної роботи в закладі освіти тією чи іншою мірою спрямовані на профілактику поведінкових відхилень від прийнятих норм. Психологічна служба коледжу систематично доповідає про результати діагностування соціальної адаптації здобувачів освіти, стан роботи з дітьми, що входять у так звані групи ризику. Чітко сплановані освітні заходи і тренінги з питань здорового способу життя, запобігання конфліктам, налагодження позитивної комунікації, протидії домашньому насильству. Неля Олександрівна наголосила, що профілактика девіації має носити безперервний і системний характер, тому важливо налагоджувати взаємодію між усіма суб’єктами профілактичного впливу на здобувачів освіти.



Людмила ПАНТЕЛЮК, голова циклової комісії

 кураторів груп, класних керівників та вихователів

 

 

 
 
 

コメント


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

bottom of page