top of page

Навчаймось бачити прекрасне

Зустріч з Анною Ольшанською-Кобильник, професіоналом-берейтором, власницею конеферми і водночас ніжною мисткинею, яка створює живописні роботи в пейзажному та анімалістичному жанрах, стала справжнім відкриттям для студентів 11-Д і 1-БОМ груп. Відвідавши виставку робіт Анни в дитячій міській бібліотеці міста Бара, вони по-особливому оцінили красу краєвидів, що мають блакитні очі подільських озер, прозорий кришталь неба і снігу, золото падолисту, смарагд неозорих лук. Вдивляючись у картини, мимоволі відчули дзвінкий ритмічний цокіт-пісню: ось коні помчали; а тепер знову йдуть кроком, ніби витанцьовують, лебедино вигнувши шиї, граційно милуються власною силою і красою, замріяно вдивляються в далечінь, норовисто стають дибки… Хотілося підійти, обрати собі друга-гриваня, відчути його шовковисту й тремку шкіру, м’які губи, буйну гриву, яку пестить вітер, і помчати в золотаву осінь, сріблясту зиму, смарагдову весну і самоцвітне літо…

Запитань до авторки картин виникло багато: і про характер та вподобання її вихованців, і про породи та особливості утримання коней, і як привчає вона дітлашню до прогулянок верхи, адже іпотерапія допомагає хворим дітям ставати здоровими, міцними. Та найбільше хотілося почути відповіді на запитання, як виникає в художниці задум сюжету картини, чи довго виношується; що потрібно бачити і відчувати, щоб у твоїх роботах (а згодом і в роботах твоїх вихованців) так барвисто розцвітали квіти, струмувало повітря і мчали коні… Аня сказала: «Подивіться, полюбіть те, що бачите, що подарувала нам саме ця мить життя. А ще наполегливо навчайтеся, як робила це я, будучи студенткою спеціальності «Вчитель малювання і художньої праці». Художниця розповіла, що постійно слідкує за появою нових стилів і технік виконання живописних, графічних робіт, переглядаючи виставки, майстер-класи в мережі Інтернет, і якомога швидше опановує те, що сподобалось.

Співзвучним до перегляду робіт Анни стало слухання есе письменниці Ксенії Крилової. Відчувши втому від гамірності і надзвукових швидкостей київського мегаполіса, вона разом із родиною поселилася в ошатному подільському селі. Саме тут були написані перші рядки її книжок для дітей і дорослих – «Пригоди дядька Луки» та «Скрытый в облаках»…

Невипадково одним із символів творчості є чарівний крилатий кінь Пегас. Анна та Ксенія чудово дружать із ним, і в цьому переконує їхня творчість, яка так захопила студентів на виставці.

Січко Тетяна Йосипівна,

Підгорна Надія Володимирівна –

викладачі мистецьких дисциплін




94 перегляди
Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page