ЕКСКУРСІЯ ДО БАРСЬКОГО ІСТОРИЧНОГО МУЗЕЮ
- serg-zelenjuk
- 12 квіт. 2024 р.
- Читати 2 хв
Відомо, що чим більше студенти залучені до різних позаурочних заходів, тим цікавішим є процес навчання і більш продуктивним буде результат. Відвідування музеїв, концертів народних музичних і художніх колективів; відзначення річниць, національних історичних дат – усе це дозволяє нашому студентству безпосередньо доторкнутися до української історії та культури.
8 квітня викладач циклової комісії суспільних дисциплін Юрій Маліновський організував для студентів 11-ЮЖ групи екскурсію до Барського історичного музею.

Спілкуючись з екскурсоводом, першокурсники довідалися, що музей був заснований у 1985 році; сьогодні в його фондах зберігається майже 9000 експонатів, які відображають важливі етапи історії Барщини від найдавніших часів.
Студенти оглянули етнографічну експозицію, у якій представлені предмети традиційного домашнього вжитку: підкови, глиняний посуд, фрагмент ткацького верстата, старовинний одяг. Неабияку цікавість в екскурсантів викликали такі експонати, як піаніно німецького виробництва початку ХІХ століття, котре подарувала музеєві директорка Польського дому Маргарита Медведєва, та металева обкладинка до молитовника ХІХ століття, зроблена в стилі чеканки.
Привернули увагу і роботи відомих барських керамістів Григорія та Олександра Решітників, Павла Самоловича, Григорія Круликовського. Неприховане захоплення викликала велика добірка картин заслуженої майстрині України Віри Бичкової – барельєфи, натюрморти, пейзажі, різьба по дереву.
Директорка музею Наталія Гаєвська розповіла, що значна частина експонатів розкриває історію заснування Бара: 1537 рік відкрив новий період в історії нашого краю, адже польська королева Бона Сфорца викупила місто Рів у магнатів Одровонжів і перейменувала його на честь італійського міста Барі, у якому вона народилася. За часів Бони місто відбудовується і розвивається, воно отримує Магдебурзьке право.
Також Наталія Анатоліївна звернула увагу студентів на те, що, окрім екскурсій, у Барському історичному музеї час від часу проводять майстеркласи з розпису писанок та виготовлення ляльок-мотанок і запропонувала охочим долучитися до них.
Похід до Барського історичного музею був цікавим і захопливим, він спонукав студентів усвідомити, якою надзвичайно багатою є історико-культурна спадщина Барської громади.
Оксана МЕЛЬНИК,
викладачка філологічних дисциплін
Comments