top of page

МУДРИЙ НАСТАВНИК


Понад 11 років працював у Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» на посаді викладача природничих дисциплін мудрий наставник Ілля Лейзерович Секулер − подільський раціоналізатор сільгоспвиробництва, доктор сільськогосподарських наук, професор, письменник і спортсмен.

Його життєвий шлях довжиною в 91 рік сповнений великим прагненням принести корить людям, зробити світ довкола кращим. Можна впевнено сказати, що це Іллі Лейзеровичу вдалося, адже на рахунку вченого багато наукових винаходів, раціоналізаторських пропозицій, які сприяли покращенню умов праці з вирощування сільськогосподарських культур.

Коло наукових інтересів професора Секулера І.Л. окреслене роботою над розробкою гребеневого методу вирощування насіння цукрових буряків. Важливим здобутком ученого є те, що він першим в Україні розробив концепцію з вирощування цукрових буряків у механізований спосіб. Свідченням цього є монографія «Що нам дала нова технологія вирощування буряків?», яка вийшла друком у 1961 році. Наукові здобутки Іллі Лейзеровича підтверджують численні патенти, які засвідчують важливість його наукових винаходів.

Та найбільшим своїм досягненням дослідник вважає створення пристрою, за допомогою якого стало можливим вирощування цукрових буряків без застосування людської праці. За цей винахід йому безмежно вдячні сільські трудівники.


Підтвердженням наукових досліджень І.Л. Секулера є документи з повним описом та концепцією роботи, що зберігаються в музейно-виставковій залі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Сила волі та відповідальність – це ті якості, які професор Секулер І.Л. прищеплював своїм вихованцям, бо змалку звик будь-яку справу доводити до кінця і не боявся навіть найважчої праці. Попри те, що науковець значну частину свого життя присвятив дослідницькій роботі, він пише вірші, у молоді роки активно займався спортом, неодноразово брав участь у змаганнях із легкої атлетики та плавання.

«Під час змагань гартувалася воля і формувався характер, – згадує Ілля Лейзерович і, як приклад, наводить одну зі своїх життєвих історій: коли трамвай зупинився, тому що електромережа була знеструмлена, йому довелося три трамвайні зупинки бігти, щоб встигнути на змагання.

«А під час змагань,– продовжує спогади професор, – потрібно було пробігти два круги (800 м) на стадіоні. Я ще перший круг пробіг, тримався з групою, а вже на другий у мене просто не вистачало сили. Коли залишалося 50 метрів до фінішу, я відчув, що продовжувати крос просто не можу. І раптом через весь стадіон до мене долинув голос: «Хлопче, не підведи!». У мене немов друге дихання відкрилося, зібрав волю в кулак і подолав дистанцію, не підвів команду. У підсумку ми посіли друге місце. Вважаю, що це була найбільша моя перемога. Я не зійшов з дистанції. Хотів покинути бігову доріжку, але не здався».

Випускники КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» вдячні своєму наставникові Секулеру Іллі Лейзеровичу за науку і велику життєву мудрість, якою він натхненно ділився зі своїми вихованцями.


Із нагоди Дня працівників сільського господарства України викладачі і студенти коледжу адресують щирі вітання Іллі Лейзеровичу і дякують за самовіддану й невтомну працю, розвиток та здобутки на вітчизняній ниві!

Марія КУРТА, студентка 21-Ж групи,

членкиня творчого об’єднання «Ластівка»



94 перегляди
Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page