top of page

«ПЛЕКАТИМЕШ МОВУ – ЦВІСТИМУТЬ СЛОВА»


Щороку 21 лютого весь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу майже половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО в жовтні 1999 року на 30-й сесії Генеральної конференції запровадила Міжнародний день рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні.

Студентська рада КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» виступила з ініціативою заохочення здобувачів освіти до підтримки рідної мови та іноземних мов, запустивши флешмоб «Плекатимеш мову – цвістимуть слова».

Із закликом взяти участь в акції звернувся Владислав Колодій – голова студентської ради: «Цього року ми приділяємо особливу увагу мові, адже саме мова робить з людини громадянина, борця за свою країну, допомагає ідентифікуватися. Дехто вважає мову лише засобом порозуміння між людьми, але насправді її значення цим не вичерпується. У мові нація закодовує всю свою історію, багатовіковий досвід, здобутки культури, духовну самобутність. Міжнародний день рідної мови дає нам можливість навчитися плекати рідне слово і поважати мовну культуру інших народів».

Актив студентської ради запропонував студентам коледжу та учням ліцею вибрати вислів про мову, озвучити його кількома мовами і виставити тематичний відеролик у мережі. Мета заходу – популяризувати рідну мову серед молоді, виховувати почуття патріотизму, формувати переможний дух, віру у власні сили та країну.

Робота студентської ради коледжу дає приклад того, що навіть у складному сьогоденні можна і потрібно працювати задля саморозвитку, ефективності навчання та урізноманітнення свого дозвілля.


Аліна МУДРЕНКО, член творчого об’єднання

кореспондентів газети «Журналіст»56 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page