top of page

СМІЛИВІ, СИЛЬНІ, СВІДОМІ: ПЕРШОКУРСНИКИ НА ВІЙСЬКОВО-ПОЛЬОВИХ ЗБОРАХ


З 26 по 28 червня 2025 року в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбулася подія, що залишила глибокий слід у серцях і свідомості першокурсників, – військово-польові збори. Це були не просто три дні тренувань – це була школа мужності, відповідальності, витривалості, а головне – усвідомлення, що бути громадянином України сьогодні – глибока честь і водночас обов’язок.

Урочистий старт зборам дали директор коледжу Петро Несторович САВЧУК, кандидат педагогічних наук, відмінник освіти України, віце-президент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся», та Олена Дмитрівна САМБОРСЬКА – доктор філософії, заступник директора з навчальної роботи, член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся». Обоє – щирі патріоти, освітяни з великої літери – звернулися до студентів з проникливими словами про важливість підготовки молоді до викликів сьогодення. Вони закликали з гідністю пройти ці три дні випробувань, адже Україна сьогодні потребує не лише освічених, а й сміливих, рішучих, відповідальних молодих людей. У своєму слові Петро Несторович та Олена Дмитрівна наголосили, що саме від молоді залежить, яким буде завтрашній день країни, і що навіть у мирний час важливо бути готовим захищати себе, ближніх і Батьківщину. Такі збори – це не лише про фізичну витривалість чи військові навички, а й про формування характеру, гарту духу та справжньої громадянської позиції.

Військово-польові збори організував і провів викладач фізичної культури, фізичного виховання та захисту України Едуард Антонович ПРУХНІЦЬКИЙ, – людина, для якої слово «патріотизм» не гасло, а стиль життя.


День перший. Слово – зброя, зброя – відповідальність.

У перший день зборів до коледжу завітав Олег Йосипович КОВАЛЬОВ – головний інструктор управління першого відділу Жмеринського РТЦК та СП. Його гостьова лекція «Громадянин і військовий обов’язок: сучасні реалії» стала справжнім інтелектуальним імпульсом для молоді. Олег Йосипович говорив не по книжках – говорив із досвіду, із фронту свого життя. Розповідав, як поводитися зі зброєю, які є її типи, чому дисципліна і знання – це те, що рятує життя на полі бою.

Далі – практика, яка захопила кожного:

  • розбирання та збирання автомата АК-74 на швидкість;

  • правильне одягання протигаза в умовах «загрози»;

  • вправи з тактичної підготовки;

  • орієнтування у військовій справі.

Кожен студент зміг спробувати себе у ролі захисника – і відчути, наскільки це відповідально.



День другий день. Коли знання рятують життя.

Наступний день був присвячений навичкам, які можуть стати між життям і смертю. Тренінг із надання домедичної допомоги провела Юлія Володимирівна САУЛЯК– сертифікована тренерка, заступниця директора Барського ліцею №2. Вона не просто викладала теорію – вона запалювала серця, вчила студентів не боятися діяти в критичній ситуації.

Завдяки співпраці з французькою гуманітарною організацією ACTED, тренінг було проведено з використанням:

  • трьох манекенів зі світловою індикацією (дорослий, підліток, немовля);

  • навчального автоматичного зовнішнього дефібрилятора.

Кожен студент власноруч виконав серцево-легеневу реанімацію, навчився розпізнавати ознаки зупинки серця та діяти за алгоритмом. Це були справжні емоції, справжня відповідальність, справжня впевненість, що ти можеш допомогти – і врятувати.



День третій. У випробуваннях гартується характер.

Завершальний день військово-польових зборів став «пульсуючим серцем» усього заходу. Студенти відвідали 15-ту державну пожежно-рятувальну частину м. Бара, де на них чекали справжні герої нашого часу – рятувальники. Молодь із захопленням приміряла форму, вивчала обладнання, ставила запитання – і розуміла: кожна професія в системі безпеки є критично важливою.

Далі – практичні випробування в міському парку, які перетворилися на динамічний квест:

  • метання гранати на дальність;

  • риття окопів;

  • долання смуги перешкод;

  • підтягування на перекладині;

  • командні естафети на витривалість і швидкість.

Було нелегко, але було справжньо. Спільні емоції, підтримка одне одного, спортивний запал, сміх і втома – усе це перетворилося на незабутній досвід єдності.



Військово-польові збори в коледжі стали для першокурсників потужним стартом особистісного зростання. Це був час, коли кожен зміг відчути себе частиною великої справи – захисту України, зміцнення власної сили та духу. Це був простір, де не бояться викликів, де гартують волю, де виховують тих, хто стане майбутнім сильної, незалежної держави.

Катерина ПРУХНІЦЬКА, викладач

фізичної культури і фізичного виховання

 
 
 

Commentaires


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

bottom of page