Ветерани коледжу
«Гордість коледжу – ветерани»
Саме, вони ветерани педагогічної праці, закладали основи Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, а нині – на заслуженому відпочинку. Та професійно-генетичний зв’язок з ними не полишає нас, адже їхня мудрість і досвід завжди стають у пригоді молодим.
Хто ж вони – наші ветерани?
Це – Григоренко Григорій Юхимович (29.07.1927-09.08.2020),
Комісарчук Галина Донатівна,
Ружицька Неля Олександрівна,
Грабовська Людмила Францівна,
Йолтухівська Надія Віллівна,
Рожанська Євгенія Едуардівна,
Мельник Ганна Семенівна,
Мулярчук Раїса Іллівна (29.09.1937-25.04.2017),
Кондратюк Віра Григорівна,
Коров'янко Галина Григорівна,
Солоненко Леонтій Григорович (02.01.1941-16.06.2017),
Бондарчук Валентина Володимирівна,
Антонюк Іван Дмитрович,
Панченко Євгенія Петрівна (04.10.1946-08.04.2021),
Ковальчук Олександр Євгенович,
Телега Людмила Дмитрівна (23.02.1940-02.02.2016).
Колектив навчального закладу підтримує зв’язки зі своїми ветеранами, запрошує їх на зустрічі зі студентами, посилає вітання з нагоди державних свят, вручає новорічні подарунки… Бажаємо, щоб і ця віртуальна сторінка на сайті стала приємним знаком уваги до наших педагогів-ветеранів праці, які залишили помітний слід у долі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського.
Григоренко Григорій Юхимович (29.07.1927-09.08.2020) – високошановний ветеран праці та ветеран Великої Вітчизняної війни – учасник бойових дій, який пройшов дорогами війни,був поранений не раз, та знову повертався на фронти, дійшов до перемоги над ворогом, був переведений на закінчення війни з Японією, а в післявоєнний час здійснював дипломатичну місію у Китаї. У мирний час працював учителем, директором школи, а в нашому коледжі – викладачем історії. Які то були прекрасні роки співпраці з Григорієм Юхимовичем! Толерантний, мудрий, креативний, інтелігентний – таким його знають колеги і пам’ятають студенти. На скількох виховних заходах звучало його патріотичне слово, яке надихало молодь любити свою Вітчизну і берегти її!
Комісарчук Галина Донатівна (04.09.1940) – викладач української мови та літератури, відмінник освіти України, викладач-методист, нагороджена нагрудним знаком «А.С.Макаренко».
Людина щедрої душі, Галина Донатівна жила і працювала за покликом О. Довженка: «Поспішайте творити добро на землі, бо без цього не буде щастя нам і дітям нашим…»
Прекрасний викладач, мудрий наставник молоді, великий патріот навчального закладу, вона дарувала всім тепло і доброту свого серця, подавала завжди руку допомоги, вболівала за кожен крок поступу колективу до кращого, до успіхів, до визнання Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського як флагмана в педагогічному просторі України.
На скрижалі історії становлення і розвитку коледжу Г.Д. Комісарчук навічно вписала своє ім’я і свою сподвижну діяльність.
Сьогодні вельмишановна Комісарчук Г.Д. на заслуженому відпочинку. Вона проживає у м. Вінниці, дзвонить до своїх колег, щедро запрошує в гості. Ми також завжди раді зустрічати її в навчальному закладі, де ще довго звучатиме відлуння її чудового голосу в кабінеті української літератури рядками віршів та прози знаменитих українських письменників чи звучатиме мелодія її пісень, зворушливо неповторна, сяятимуть її добрі блакитні очі, які дивляться в душу, – і стає легше жити всім,хто поруч неї – Галини Донатівни Комісарчук!
Мулярчук Раїса Іллівна (29.09.1937-25.04.2017) працювала в Барському педагогічному коледжі (1984 -1998 рр.) викладачем психології. За роки попередньої діяльності в середній школі №3, де працювала 25 років викладачем фізики і займала посаду організатора виховної роботи, придбала великий педагогічний досвід практичної роботи з учнівським колективом.
У 1987 році закінчила в Москві курси перекваліфікації як психолог. Лекції і практичні заняття проводила на високому професійному рівні, працювала над науковою роботою: « Роль емоційного фактору в фаховій підготовці вчителя молодших класів», керівником якої був автор підручника з психології В. А. Крутецький, брала участь в науково-практичних конференціях, семінарах, показових відкритих заходах, написанні статей, лекцій, обмінювалася досвідом.
Клуб «Діалог», який функціонував під її керівництвом, користувався серед викладачів та студентів великою повагою. Так, вистава «Педагогіка любові» протягом 7 років з великою зацікавленістю сприймалася не тільки студентами, викладачами, але й слухачами курсів інституту вдосконалення вчителів у Вінниці, Хмельницькому, а також жителями міста та сіл регіону. Відгуки друкувались в районній і обласній газетах, в листах і виступах глядачів.
Раїса Іллівна була куратором 41-Ш групи, користувалася повагою студентів. Проводила лекційну роботу серед населення міст, сіл області з питань морально-етичного виховання. Відзначена нагородами «Відмінник освіти України», «Ветеран праці».
За характером - доброзичлива, мудра, з почуттям гумору, любить поезію і природу.
Така вона, Раїса Іллівна, залишиться в пам'яті тих, хто її знав.
Ружицька Неля Олександрівна (03.01.1949) – викладач методики розвитку мовлення дітей дошкільного віку, член циклової комісії викладачів дошкільної педагогіки,відмінник освіти України.
В історії Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського Неля Олександрівна залишила слід як талановитий, творчий викладач, прекрасний куратор, друг і наставник студентів, уважний колега, людина сонцесяйної душі, пристрасного оптимізму і віри в краще завтра, яка органічно передавалась нам усім.
Неперевершений фахівець дошкільного виховання, логопед, майстер своєї справи – така є Неля Олександрівна. Зараз вона перебуває на заслуженому відпочинку, та дорога до майстра дошкілля веде і дітей, і батьків, яким досвідчений педагог завжди подає руку допомоги.
Нехай же й у високості літ буде здоровою та енергійною наша Неля Олександрівна Ружицька – ветеран праці Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського!
Грабовська Людмила Францівна (01.01.1957) – викладач циклової комісії дошкільної педагогіки, відмінник освіти України, ветеран праці Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського.
Навчаючи майбутніх вихователів методики фізичного виховання, Людмила Францівна вкладала свій талант педагога в кожне заняття, захід, виховну годину. Вимоглива і турботлива, вона, як мати, любила своїх студентів, виховувала бути гідними найкращої у світі професії – вихователь. І студенти ставали такими, рівнялись на свого улюбленого педагога, показували прекрасні здобутки під час педагогічної практики і сьогодні працюють у дошкільній галузі, мають високі рейтинги в українському дошкільництві. Своїми вихованками гордиться Людмила Францівна, перебуваючи на заслуженому відпочинку. І в цій іпостасі вона займає активну життєву позицію, допомагає старшим людям своєю увагою і турботою благодійництва. А ми горді своєю колегою – ветераном праці Людмилою Францівною Грабовською.
Йолтухівська Надія Віллівна (13.01.1951) – викладач художньої праці циклової комісії викладачів образотворчого мистецтва, відмінник освіти України, ветеран праці Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського.
Н.В. Йолтухівська тривалий час очолювала циклову комісію викладачів образотворчого мистецтва, організовувала її потужну творчу діяльність. Маючи талант майстра, вона своїми руками творила мистецькі вироби декоративно-прикладного мистецтва, передавала свій професіоналізм студентам, за що вони любили свого наставника і поважали за толерантне і материнське ставлення до них. А студенти – це також діти, яким потрібно віддавати своє серце, а це було кредо діяльності Надії Віллівни.
Зараз Надія Віллівна працює в Італії, де, мабуть, ті, кого вона доглядає, почуваються щасливими. Адже з ними український педагог – Майстер.
Рожанська Євгенія Едуардівна (07.01.1945) – викладач Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, відмінник освіти України, викладач вищої категорії.
Під час роботи Євгенія Едуардівна очолювала циклову комісію викладачів педагогіки, працювала відповідально і творчо, маючи великий та успішний досвід в системі початкової освіти.
Досвідчений куратор виховала багато студентів,дала надійну путівку їм у цікаве професійне життя вчителя початкових класів.
У навчальному закладі Рожанська Є.Е. користується заслуженою повагою та авторитетом. Адже вона вклала свою творчу працю і в організацію життя та діяльності гуртожитку № 1, проявляючи на всіх ділянках роботи діловитість і цілеспрямованість.
Ось такі вони ветерани праці Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського. Це наша гордість, наші авторитети, яких у коледжі пам’ятають і шанують. Нехай доля буде прихильною до всіх них багато-багато літ. Нехай усвідомлення того, що в них є колектив, де їх цінують, поважають, пам’ятають, приносить здоров’я, найкращі відчуття своєї причетності до нашої спільної справи – виховання молодих фахівців для рідної держави.
Мельник Ганна Семенівна (07.11.1936)
Ветеран праці, відмінник освіти України, викладач математики, викладач-методист – це заслуги Ганни Семенівни Мельник, які вона здобула в процесі клопіткої праці вчителя школи і викладача Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського.
Глибокі знання, великий досвід роботи, професіоналізм, помножені на виняткову доброту і людяність, принесли викладачеві повагу, пошану, авторитет і любов студентів. Сьогодні Ганна Семенівна Мельник на заслуженому відпочинку.
Користується великим авторитетом серед педагогічної громадськості Барського району.
Антонюк Іван Дмитрович (01.11.1950)
Викладач фізичної культури, викладач-методист, відмінник освіти України, голова циклової комісії викладачів фізичної культури. Працював у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського більше 25 років.
Іван Дмитрович вміло організовував роботу викладачів та студентів. За його ідеями відбувалися цікаві заходи, спартакіади, турніри, які були спрямовані до ведення здорового способу життя студентів. Про них дбав як турботливий батько, за що його люблять і поважають у багаточисельному студентському колективі і сьогодні, незважаючи на те, що Іван Дмитрович уже на заслуженому відпочинку.
Солоненко Леонід Григорович (02.01.1941-16.06.2017)
Викладач фізики, викладач-методист, відмінник освіти України, Леонід Григорович заслужив повагу та авторитет в Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім.М.Грушевського, прийшовши в його колектив близько 15 років тому.
За його плечима грандіозний і багатий досвід учителя, заступника директора школи та керівника вчительського районного відомства – тривалий час Солоненко Л.Г. очолював управління освіти Барської районної державної адміністрації.
Дякуємо ветерану праці Солоненку Л.Г. за те, що він дарував студентам світ відкриттів і знахідок у найцікавішої з наук – фізиці.
Панченко Євгенія Петрівна (04.10.1946 – 08.04.2021)
Викладач суспільних дисциплін, викладач вищої категорії, відмінник освіти України – Євгенія Петрівна Панченко. Вона великий патріот навчального закладу, ентузіаст усіх доброчинних ідей, друг і порадник студентів, прекрасний колега.
Найбільший дар викладача – це любов до людей, кропітка праця, виняткова доброзичливість та жіночність.
Її досвід, гуманістичні погляди на світ – це прекрасна школа формування духовно-моральних основ майбутніх спеціалістів гуманітарно-педагогічної галузі.
Коров’янко Галина Григорівна (22.06.1946)
Викладач математики, відмінник освіти України, викладач вищої категорії, ветеран праці, Галина Григорівна Коров’янко наполегливо та самовіддано довгий час працювала в Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім. М. Грушевського з перших років його створення.
У коледжі пам'ятають Галину Григорівну як досвідченого фахівця, людину, яка займала активну громадську позицію в житті навчального закладу, давала професійні знання з математики студентам коледжу.
Досвід роботи Коров’янко Г.Г. – приклад молодим для їх професійного зростання.
Телега Людмила Дмитрівна (23.02.1940-02.02.2016)
Викладач природничих дисциплін Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. М. Грушевського, викладач вищої категорії, відмінник освіти України, ветеран праці. Педагогічний стаж - 54 роки. За час роботи в коледжі Людмила Дмитрівна здобула повагу від студентів та авторитет серед викладацького складу. Толерантна і цікава, вона вміла підтримати, розважити і подати руку допомоги. Великий педагогічний досвід Телеги Л. Д. завжди служитиме прикладом для інших.
Кондратюк Віра Григорівна (26.07.1950)
Викладач дошкільної педагогіки, викладач-методист, відмінник освіти України, кавалер знака «Софія Русова».
Чверть століття настирливої праці, творчого таланту віддала Барському гуманітарно-педагогічному коледжі ім.М.Грушевського Віра Григорівна Кондратюк. Прекрасний фахівець дошкілля, вона вкладала у свою діяльність багаторічний досвід, глибокі фахові знання та оригінальну творчість, яка проявлялася в проведенні клубу «Подруга», в організації пробних занять студентів під час педагогічної практики в дитячих садочках міста Бара.
Авторитет і повага колективу – це ті виміри, яких гідна В.Г.Кондратюк.
Звернення Віри Григорівни до колег
Дорогі мої колеги!
2015 рік для мене особливий тим, що в ньому досить багато ювілеїв:
-
65-та річниця з дня народження,
-
45-ти річниця педагогічної діяльності,
-
30 років з дня роботи в коледжі.
Але як влучно сказала Ліна Костенко, що ювілеї це не свято це підсумки і висновки.
У кожної людини є рідна домівка. А у мене їх є дві – це сімейна домівка і рідний коледж.
Здрастуйте, мої пишні, сріблясті ялинки, як ви підросли за ці роки! Здрастуй коледж! Так я промовляю подумки, кожного ранку, переступаючи поріг навчального закладу. Позаду залишаються домашні клопоти, проблеми, негаразди, попереду відкривається інший світ – мій світ, дорогий коледжу. Хіба ти моя робота? Ні, ти моє друге життя, без якого « Я» уже не «Я».
Тут всі і все для мене близьке, дороге, рідне. Вестибюль зустрічає веселими бадьорими молодими голосами. Як завжди на вахті привітні та серйозні Світлана Михайлівна і Ніна Петрівна. Через відкриті двері методичного кабінету видно поважну, завжди заклопотану Надію Оксентіївну. Коридором поспішає невгамовна на свої літа Валентина Володимирівна. І зранку чути з другого поверху повний оптимізму голос стражу практики – Світлани Віталівни.
У приймальній, як завжди, на диво спокійно, ділова на своєму місці Галина Олександрівна.
Тут всі свої близькі, рідні. Тут я майже до всіх можу звернутися, поговорити. Це мої колеги, друзі, з якими я іду по життю багато – багато літ. Всі вони – частина мого і твого буття, дорогий коледжу.
Я люблю тебе, мій шановний коледжу, я полюбила тебе як вперше переступила твій поріг – твої величні і світлі коридори, урочистий актовий зал, широкі, просторі, прекрасні аудиторії. Мені знайоме тут все, Я помічаю нові стенди, картини, виставки, що поремонтовано , хто новий з’явився у коледжі, кого занесено на Дошку пошани, хто в цьому році став Лауреатом премії ім. М. Комісарчука. Лунає другий дзвінок! Шум, гам, суєта затихають. Я заходжу в аудиторію – і ось вони переді мною – серйозні і пустотливі, ледачкуваті, наполегливі, дисципліновані і не дуже. Одне слово – різні. Їх напівдитячі – напів дорослі очі дивляться на мене теж по-різному: одні насторожено, інші з цікавістю, треті іронічно, а також дехто з байдужістю.
Я, звичайно, їх зацікавлю, розкрию секрети роботи з дошкільнятами. Тут мені допоможуть досвід, посада та стать. І навіть те, що ми по різні боки стола студент має бути здивованим, зачарованим відкритими можливостями. При цьому непомітно в цікавій формі дати професійні знання, формуючи толерантну, компетентну, вдумливу особистість.
Ще я ціную інше, заради чого варто жити – це коли ти перестаєш відчувати у них студентів, коли вони стають твоїми однодумцями, коли розділяють з тобою переконання, пропонують свої судження, міркування, діляться поглядами і бачать в тобі не наставника, а друга. Це вже не звичайний урок – це розкіш спілкування.
Мені важко буде з тобою прощатися, дорогий мій і рідний дім. Але всьому є початок і настає кінець. Повільно, як листки календаря, з болем, сумом, печаллю я обриваю нитки, що пов’язують мене з тобою.
Твої коридори наповнюються все більше голосами молодих, розумних, ерудованих, сучасних, цілеспрямованих колег. Багато з них вийшли із твоїх стін, шановний коледжу. Допоможи їм всім знайти себе. Стань для них тим, чим став для мене. Будь їм життям, домівкою, пристанню добра, взаємодопомогою, взаєморозумінням, зразком людських чеснот і професійного зростання.
Дорогий коледжу, хай твої стіни будуть довго – довго храмом торжества, розуму, духовності,мудрості і доброти!
Сердечно дякую за те, що я мала можливість працювати і бути разом з вами.
Зичу всім здоров’я на благії та многії літа. Й любити життя у всіх його проявах щоденно, щохвилинно.
Віра Григорівна Кондратюк,
викладач-методист, відмінник освіти України