ПОГАНИЙ НАСТРІЙ ЧИ ДЕПРЕСІЯ? КОНСУЛЬТАЦІЯ ФАХІВЦЯ
- Вероника Тесля
- 2 дні тому
- Читати 1 хв

28 листопада в коледжі відбулася зустріч здобувачів освіти з лікарем-психіатром, психотерапевтом, клінічним психологом Людмилою ЧЕРКАС.
Спілкування стосувалося причин, ознак та профілактики депресивних станів.
Людмила Олександрівна наголосила, що психологічне здоров’я кожного українця, а особливо молоді, більшою чи меншою мірою зазнало травм у зв’язку з війною, адже люди безперервно відчувають безліч різноманітних емоцій, котрі часто змінюються і можуть залишати негативний відбиток на внутрішньому станові. Серед них переважають страх, сум, апатія, розгубленість, злість, тривожність, паніка. Ці прояви, будучи досить звичайною і нормальною реакцією будь-якої особистості на неочікувану, стресову, нетипову й неадекватну ситуацію, здатні породжувати виснаженість, брак ресурсів, невизначеність, відсутність почуття стабільності та безпеки, втрату відчуття нормального життя. Часто вони стають ускладнювальними факторами і можуть сприяти розвиткові депресивних процесів.
Людмила Олександрівна чітко окреслила окремі сиптоми депресії в підлітків. Це, зокрема, зміна настрою, відсутність апетиту, зниження рівня енергійності, відсутність концентрації, можливе вживання наркотиків або алкоголю, скарги на безсоння, можливі розмови про суїцид або ж про передчасну смерть, замкненість та небажання спілкуватися з рідними і значущими людьми, проблеми з самооцінкою. Перераховані ознаки можуть проявлятися в будь-кого, і на них потрібно вчасно реагувати. Саме раннє виявлення симптомів допоможе запобігти розвитку важкої форми депресії. Лікарка вказала, які дії необхіно виконувати, щоб не потрапити в полон депресії і допомогти собі, своїм рідним і знайомим.
Надана інформація зацікавила слухачів; окремі здобувачі освіти виявили бажання отримати індивідуальну консультацію і мали змогу порадитися з висококваліфікованим фахівцем.
Міла ГУД, психолог коледжу














































Коментарі