top of page

Толерантність – це привілей сильних і розумних

У житті змінюється все. Не підвладні часові тільки загальнолюдські цінності – любов, добро, чесність, справедливість, людяність. Сучасні дослідники суспільних взаємин називають цей історичний феномен толерантністю і вважають її ознакою моральної еволюції людства.

Бути толерантним – означає бути терпеливим, чуйним і милосердним; мати активну суспільну позицію, вирішувати конфлікти виключно шляхом діалогу.

Колектив Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» чітко усвідомлює, що молодь ХХІ століття – це люди майбутнього з інтегрованим мисленням і прагматичною оцінкою життєвих реалій; тому важливо, щоб нормою їхнього гармонійного побутування була толерантність як потужний інструмент досягнення успіху. Заклад є своєрідною школою толерантного спілкування. Кожному студентові тут створені комфортні умови для повноцінного розвитку природних здібностей; беззаперечні можливості для обговорення і вирішення проблемних ситуацій, вибору толерантної моделі поведінки на заняттях, у колі ровесників і наставників, на шляху до професійного становлення. Адміністрація коледжу сприяє поширенню серед студентства знань про права людини, грамотному врегулюванню конфліктів у молодіжному середовищі, вихованню толерантної особистості. Традиційними є тематичні виховні заходи, інформаційні години куратора, психологічні тренінги.

Цьогоріч Міжнародний день толерантності коледжани відзначили в новому форматі, провівши відкриту відеоконференцію «Толерантність відносин в сім’ї, колективі, суспільстві. Попередження конфліктних і стресових ситуацій».

Організатори ґрунтовно підготувалися до заходу. Майбутні журналісти, студенти 41-Ж групи, заздалегідь взяли інтерв’ю в коледжевої молоді, за результатами якого зробили висновок, що студенти мають високий рівень розуміння важливості толерантної поведінки в сім’ї, спілкуванні з одногрупниками, ровесниками, друзями. Так, Ольга Мороз (31-ОМ) стверджує, що в кожної людини є право життєвого вибору, і його потрібно поважати; Ангеліна Лебедєва (11-Ш) має думку, що толерантність варто виховувати з раннього дитинства; Олександр Беркут (42-Ю) переконаний: людина, яка поважає себе, обов’язково поважатиме й інших; на думку Альони Шаповал (41-ОМ), толерантність – це терпимість, уміння вчасно зрозуміти і захистити слабшого.

Під час дистанційного спілкування на виховній годині студенти 11-ЮЖ групи (куратор – Потримай Н. С.) продовжили розглядати тему толерантності з декламування вірша Василя Симоненка «Ти знаєш, що ти – людина?». Ведучі розповіли історію відзначення Міжнародного дня толерантності. Запрошені Всезнайки доступно і вичерпно пояснили незнайомі терміни, створили словник толерантності. «Правознавці» виголосили основні статті з Конституції України та Декларації прав дитини. «Історики» проаналізували історичні факти, що засвідчують тотальне непорозуміння між людьми, відкарбоване в страшному слові «війна». «Літературознавці» розкрили питання стосунків у сім’ї, колі друзів і колективі на прикладі творів різних письменників, усної народної творчості. «Психологи» запропонували дотримуватись особливої «дієти» для виховання толерантності.

Виховний захід супроводжувався відео- й аудіопрезентаціями, використанням спільної дошки Jambord, проведенням анкетування, живого діалогу з гостями під час обговорення запропонованих ситуацій. Студенти цитували й аналізували думки філософів, письменників, науковців про толерантність і терпимість.

Із премудрих притч про дружну родину та забиті цвяхи студенти зробили висновок, що основними складовими толерантності є любов, прощення і терпіння. Така ж думка прослідковувалася і в ході відеоінтерв’ю, яке підготували Анна Постовітюк, Анастасія Терещук і Марина Купчик – студенти 41-Ж групи.

Родзинкою виховного заходу став соціальний відеоролик, героями якого є студенти 11-ЮЖ групи. Молодь з особливим трепетом закликала всіх присутніх поважати і розуміти один одного, цінувати в кожній людині особистість. Студенти висловили щирі побажання, щоб наша коледжева родина, наше місто, наша Україна завжди були островами толерантності для всіх жителів планети Земля.

Відеозапис перебігу виховної години «Толерантність відносин в сім’ї, колективі, суспільстві. Попередження конфліктних і стресових ситуацій» розміщено на сайті коледжу, тож усі охочі можуть переглянути його в зручний для себе час.

Тетяна Лебединська,

голова циклової комісії викладачів

спеціальності «Журналістика»
3 940 переглядів

Kommentare


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page