top of page

Гончарство – ремесло минувшини і сьогодення

І є донині ще майстри на всі земні сторіччя.

Вони випалюють горшки достоту історичні.

Майстри не знають суєти і помислів корисних.

Це горді люди, гончарі з народження, з колиски…


Гончарство – це старовинне чарівне мистецтво.

Глина в руках майстра не просто оживає – вона співає свою ліричну мелодію, ніби весняний струмок чи голосистий соловейко в яблуневому саду, де стоїть улітку гончарний верстат. У кожний виріб майстер вкладає частинку своєї душі, дарує глині друге життя, наповнюючи його глибоким змістом і красою.

Старовинне гончарство – це культурна спадщина української нації. Це давнє ремесло, яке сучасні покоління мають пізнавати і популяризувати.

20 червня в гончарній майстерні КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» було проведено майстер-клас із гончарства для дітей міста Бара.

Мета заходу – ознайомити молоде покоління з гончарством як видом декоративно-прикладного мистецтва та керамікою як видом ремесла; способами роботи з глиною і варіантами оздоблення глиняних виробів; сформувати в дітей початкові навички роботи з глиною; виховувати інтерес і шанобливе ставлення до українського гончарного мистецтва.

Вадим Шпаковатий, викладач кафедри мистецьких дисциплін, продемонстрував роботу на гончарному крузі, завороживши юних глядачів дивом перетворення глини на глечик і горнятко.

Самі ж гості майстра мали можливість створити власними руками чудові глиняні пташечки і розмалювати їх вигадливими візерунками. Здавалося, птахи ось-ось змахнуть крильцями і полетять …

Очі дітей сяяли радістю від усвідомлення щастя творіння. Вони ще довго будуть згадувати це прекрасне відчуття, милуючись результатом власної творчості.

Гурт «Промінчики» (керівник – Дар’я Дмитришена, викладач кафедри мистецьких дисциплін) подарував усім присутнім українську дитячу пісню «Пташечка» та вразив своїх слухачів ніжним співом глиняних іграшок-свистульок.

Робота з глиною – це неймовірний релакс. Велика вдячність за хвилини творчості та душевного умиротворення Марині Шпаковатій, методисту педагогічної практики, і студентам 31-Д групи Бабейко Анастасії та Магльоні Євгенії.

Сьогодні напевно можна сказати, що гончарство – це шлях до всебічного розвитку дитини, шлях до облагородження людської сутності!

Наталія Федорчук,

завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик


156 переглядів

Σχόλια


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page