І є донині ще майстри на всі земні сторіччя.
Вони випалюють горшки достоту історичні.
Майстри не знають суєти і помислів корисних.
Це горді люди, гончарі з народження, з колиски…
Гончарство – це старовинне чарівне мистецтво.
Глина в руках майстра не просто оживає – вона співає свою ліричну мелодію, ніби весняний струмок чи голосистий соловейко в яблуневому саду, де стоїть улітку гончарний верстат. У кожний виріб майстер вкладає частинку своєї душі, дарує глині друге життя, наповнюючи його глибоким змістом і красою.
Старовинне гончарство – це культурна спадщина української нації. Це давнє ремесло, яке сучасні покоління мають пізнавати і популяризувати.
20 червня в гончарній майстерні КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» було проведено майстер-клас із гончарства для дітей міста Бара.
Мета заходу – ознайомити молоде покоління з гончарством як видом декоративно-прикладного мистецтва та керамікою як видом ремесла; способами роботи з глиною і варіантами оздоблення глиняних виробів; сформувати в дітей початкові навички роботи з глиною; виховувати інтерес і шанобливе ставлення до українського гончарного мистецтва.
Вадим Шпаковатий, викладач кафедри мистецьких дисциплін, продемонстрував роботу на гончарному крузі, завороживши юних глядачів дивом перетворення глини на глечик і горнятко.
Самі ж гості майстра мали можливість створити власними руками чудові глиняні пташечки і розмалювати їх вигадливими візерунками. Здавалося, птахи ось-ось змахнуть крильцями і полетять …
Очі дітей сяяли радістю від усвідомлення щастя творіння. Вони ще довго будуть згадувати це прекрасне відчуття, милуючись результатом власної творчості.
Гурт «Промінчики» (керівник – Дар’я Дмитришена, викладач кафедри мистецьких дисциплін) подарував усім присутнім українську дитячу пісню «Пташечка» та вразив своїх слухачів ніжним співом глиняних іграшок-свистульок.
Робота з глиною – це неймовірний релакс. Велика вдячність за хвилини творчості та душевного умиротворення Марині Шпаковатій, методисту педагогічної практики, і студентам 31-Д групи Бабейко Анастасії та Магльоні Євгенії.
Сьогодні напевно можна сказати, що гончарство – це шлях до всебічного розвитку дитини, шлях до облагородження людської сутності!
Наталія Федорчук,
завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик
Comments