Музейно-виставкова зала

 Нещодавно Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського – вищий навчальний заклад І-II рівня акредитації – відсвяткував свій 30-річний ювілей. Ще зовсім юний, але такий потужний навчальний заклад має певні надбання та досягнення.
   У 2010 році в коледжі відкрито музейно-виставкову залу, де кожен відвідувач може ознайомитися з історією виникнення, становлення та розвитку навчального закладу, а також  із досягненнями, які він має на сьогодні.
   У першій експозиції – «Михайло Грушевський і Поділля»  – представлені світлини видатного вченого, політичного діяча, історика, літератора, громадського діяча, лідера Центральної ради, першого Президента України. Михайло Грушевський глибоко досліджував історію українського народу, про що свідчать численні напрацювання. Однією з найвідоміших його робіт є монографія «Барське староство»,  де автор подає історію  міста Бар і Барського староства.     
   Коледж, якому у 2003 році присвоєно ім’я Михайла Грушевського, примножує славу видатного науковця: щороку в навчальному закладі проводяться науково-практичні конференції регіонального та міжнародного рівнів. Фотоілюстрації та збірки матеріалів науково-практичних конференцій, у яких взяли участь викладачі і студенти коледжу, зберігаються в музейно-виставковій залі.
  У другій експозиції – «З історії педагогічного училища» – розміщені світлини Миколи Христофоровича Комісарчука – заслуженого працівника освіти України, доктора філософії, відмінника освіти України, який очолював навчальний заклад із 1985 року (тоді – Барське педагогічне училище) до 2007 року. У музейно-виставковій залі зберігається символічний  ключ, яким «відчинили» двері Барського педагогічного училища.
   У 2010 році Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського презентовано в енциклопедії педагогічної освіти України як  ВНЗ, що дає якісні знання і готує кваліфікованих фахівців освітянської галузі, які своєю науково-педагогічною діяльністю здійснюють вагомий внесок у реалізацію Національної доктрини розвитку освіти в Україні.
  У цьому ж році, за результатами проведення щорічної громадської акції «Флагман освіти  і науки України», Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського визнано одним із кращих навчальних закладів і нагороджено почесною відзнакою «Флагман сучасної освіти України» за вагомий внесок у розвиток освітянської галузі.
    Із травня 2010 року Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського є членом Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки.
  У 2010 році директор Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського Петро Нестерович Савчук удостоєний почесного  звання «Лицар Вітчизни» та нагороджений  «Золотим  хрестом  честі і звитяги» за високу національну гідність, патріотизм, активну участь у розбудові Української держави.
  Про зазначені досягнення навчального закладу та його керівника свідчать матеріали, які зберігаються в музейно-виставковій залі. 
  Третя експозиція представляє Обласний гуманітарний ліцей, який почав функціонувати на базі коледжу у 2001 році. До уваги відвідувачів музейно-виставкової зали представлені методичні розробки викладачів ліцею з питань формування наукового потенціалу учнівської молоді, розкриття її творчих здібностей.
  Учні ліцею беруть активну участь в обласних та всеукраїнських предметних олімпіадах, творчих конкурсах, турнірах, де щорічно посідають призові місця, про що свідчать представлені в експозиції виставки дипломи та сертифікати.
  Наступні експозиції відображають роботу педагогічного відділення, яке об’єднує чотири спеціальності: «Початкова освіта», «Дошкільне виховання» (функціонують із часу відкриття навчального закладу), «Музика», «Образотворче мистецтво та художня праця» (розпочали свою роботу хоч і не з перших днів заснування коледжу, проте стали невід’ємною частиною його творчого життя). Методичні напрацювання викладачів, творчі роботи студентів, інформація про відкриті літературно-мистецькі заходи, проведені в межах коледжу, району, області, а також  на міжнародному рівні, засвідчують творчий характер педагогічного відділення. Учасники  та переможці різних заходів неодноразово нагороджені подяками, грамотами, сертифікатами.
   Остання експозиція представляє гуманітарне відділення, яке розпочало свою діяльність значно пізніше, ніж педагогічне, проте має вагомі творчі та методичні напрацювання. До уваги відвідувачів представлені кращі поліграфічні вироби та кваліфікаційні роботи (збірка правових і поетичних творів) студентів спеціальності «Видавнича справа та редагування», а також методичні посібники викладачів спеціальності «Правознавсто».
  Барський гуманітарно-педагогічний коледж  імені Михайла Грушевського  завжди підтримував дружні стосунки та співпрацював із творчими, неординарними особистостями  міста, району та області. У музейно-виставковій залі коледжу з 28 вересня  відкрито виставку світлин із персональної колекції Євгена Йосиповича Меснянкіна «Бар. Барська земля. Події і люди. Мить історії»,  створених упродовж 2007-2010 років.
  Експозиція представляє роботи, які віддзеркалюють історичне минуле старовинного міста, його сучасний вигляд у привабливих тонах, рідкісному освітленні та ракурсах. Серед них:
         •    Барська Свято-Успенська церква (1757р.);
         •    Чудотворна ікона Божої Матері Барської;
         •    Парафіяльний костел святої Анни;
         •    Святий Миколай – покровитель Бара; 
         •    Монастир сестер-бенедиктинок-місіонерок;
         •    Греко-католицька церква Різдва Пресвятої Богородиці;
         •    Фрагмент мурів Барської фортеці;
         •    Меморіал, Братська могила загиблих воїнів-визволителів Барського  району від фашистських загарбників у 1944 році.
  Велику кількість світлин різної тематики автор розміщує в  місцевих та обласних засобах масової інформації, а також на сайтах Інтернету. Роботи фотохудожника знайшли гідне місце в семи книгах різних авторів як ілюстративний матеріал.
  У центрі музейно-виставкової зали  знаходиться герб міста Бар, покровителем якого є Святий Миколай, символічний ключ міста з логотипом «B.S.» (як відомо, саме Бона Сфорца в 1537році заснувала м. Бар на місці слов’янського поселення Рів і назвала його так на честь італійського княжого володіння Барі, в якому вона народилась).
  У музейно-виставковій залі Барського гуманітарно-педагогічного коледжу  представлені художні роботи викладачів і студентів спеціальності «Образотворче мистецтво». Кожне полотно є унікальним, адже в ньому відображено творче бачення митця. Роботи виконані технікою «олія»  та «батік».
   Оскільки студенти працюють різними техніками та матеріалами, то, окрім картин, представлені ще й інші роботи: мініатюрні фігурки, вирізьблені з мила, скриньки і дощечки, виготовлені з деревини та оздоблені техніками різьблення й випалювання, вироби з глини, виконані технікою «барельєф». За історичними довідками, це найбільш давня техніка, яку опанувало людство.
   Окрасою музейно-виставкової зали є  композиція вишиванок, виготовлених студентами коледжу.
  Вишита сорочка здавна була традиційним одягом українців. У наш час вишивка також не втратила своєї популярності, навіть навпаки – спостерігається хвиля посиленого інтересу до неї та українського національного одягу загалом.
   Привертає увагу композиція «А на цих рушниках земля рідна моя».
   Вишитий рушник в Україні здавна є неодмінним атрибутом традиційних свят. Важливі події в житті народу ніколи не обходилися  без них.
   Жодного відвідувача виставки не залишають байдужим чудові вироби, виконані технікою лозоплетіння.
   Це одне з найдавніших ремесел, що набуло поширення в Україні. Як відомо, на Чернігівщині збудували перший лозоплетільний завод, продукція якого сьогодні відома далеко за межами України. На Сумщині, Полтавщині, Волині, Хмельниччині, Закарпатті художнє плетіння поділилося на лозоплетіння, рогозоплетіння і плетіння соломою.
  Вишиті серветки, скатертини, рушники, сорочки, вироби з мила, деревини, лози, незвичайної краси картини  – це широке розмаїття творів, виготовлених руками наших студентів, представлене в музейно-виставковій залі коледжу, що завжди відчинена для відвідувачів. А екскурсоводи, студенти спеціальності «Видавнича справа та редагування», яких готує О.М. Мельник, охоче познайомлять усіх бажаючих з історією навчального закладу й розкриють світ самобутності народного мистецтва в цілому та подільських традицій зокрема.

Лічильник:

© КЗВО "Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського"

  • Белая иконка facebook
  • Иконка Twitter с прозрачным фоном
  • White Google+ Icon
  • White YouTube Icon