В українському національному календарі дата 22 січня посідає одне з провідних місць. Саме цього дня 1918 року Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі відбулася не менш вагома подія – публічно був оприлюднений Акт злуки (об’єднання) двох тодішніх держав – УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій, – у єдину соборну Українську державу.
У КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» проведення заходів до святкування Дня Соборності є щорічною традицією. Тож 18 грудня студенти 42-Ю групи провели інформаційну годину, присвячену цьому історичному фактові. До участі в онлайн-зустрічі долучилися студенти 31-Ю та 41-Ю груп разом зі своїми кураторами – Слугоцькою Вікторією Михайлівною та Погребнюк Наталією Олексіївною.
В інформаційних матеріалах, які представили майбутні правознавці, було висвітлено тернистий шлях до об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, основні пріоритети цієї події, значення Дня Соборності України для її народу. Ведучі – Івасюк Сніжана, Довгань Ірина, Цегельнюк Наталія, Коліщук Христина – розповіли, як саме відбувалося становлення єдиної Української держави та наголосили на тому, що кожен українець має усвідомлювати свою відповідальність за подальшу долю нашої держави.
Учасники онлайн-зустрічі переглянули відеофільм «Дванадцять кроків до мрії. Акт злуки ЗУНР та УНР», що, безумовно, сприяло поповненню та поглибленню знань студентської молоді про історію виникнення Дня Соборності України, вихованню патріотичних почуттів та поваги до державної атрибутики.
Позитивні емоції викликала поетична сторінка в сценарії заходу: студенти 31-Ю групи Мудрик Ярослав, Захарчук Світлана, Огородник Альона, Псалтиря Олександра майстерно декламували вірші про Україну і її незламний народ.
Зміст інформаційної години викликав жвавий інтерес у студентів, тож під час заходу вони взяли активну участь в обговоренні питань історичної розбудови держави в минулому та провели паралелі із сучасністю.
Закінчилася онлайн-зустріч на патріотичній ноті: «Єдність і свобода роблять нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Хай береже нас усіх Господь, і слава Йому за цю прекрасну державу – Україну!»
Юзько Т. М.,
куратор 42-Ю групи
Comments