top of page

21 лютого – Міжнародний день рідної мови

21 лютого вся світова спільнота відзначає Міжнародний день рідної мови.

У КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» з нагоди урочистої дати традиційно відбуваються масові заходи, участь у яких беруть здобувачі освіти і їхні наставники.

Цьогоріч тематичну онлайн-конференцію підготували й провели учні 11-А та 11-Б класів Обласного наукового ліцею-інтернату разом зі своїми класними керівниками – Слободянюк Ларисою Михайлівною і Ковальською Аллою Петрівною. Лейтмотивом виховного заходу стали слова вітчизняного педагога Василя Сухомлинського: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості».

Одинадцятикласники Колодій Олег та Алла Огороднік ознайомили присутніх з історією появи Свята рідної мови в календарі державних свят України; Вовк Віолетта, Марущак Андрій та Гулько Маргарита поділилися добіркою цікавих фактів про статус нашого слова у світовому просторі. Про трагічний шлях українського мови до самоствердження та визнання учасникам відеоконференції розповіли Фаста Марина та Савосіна Віта. А Ремпович Вероніка, Фурман Марія та Огороднік Алла прочитали вірші сучасних поетів, якими донесли до глядачів думку про те, що «…кожен має право розмовляти Тією мовою, яку дала Земля…». Не обійшлося й без соковитого українського гумору: Володимир Кульчицький артистично передав ідейний зміст гуморески Павла Глазового «Кухлик», котра повчає, що держава Україна асоціюється лише з українською мовою. Гарним вкрапленням у канву сценарію інформаційної години була пісня «Наша мова», яку виконала студентка 11-М групи Дорош Олександра (викладач музики – Сошинська Наталя Василівна).

Динамічний сюжет заходу вдало підкріплювали яскраві презентаційні матеріали, які підготувала вихователь ліцею Григорчук Наталія Григорівна. А викладач інформатики Ляхнович Ніна Олександрівна забезпечила якісний технічний супровід відеоконференції.

Звертаючись до учасників інформаційної виховної години, директор коледжу Савчук Петро Нестерович наголосив, що українська мова має європейське коріння і бере свій початок із сивої давнини. Тож ми маємо всі підстави пишатися тим, що наша культура, а мова зокрема, значно випередила в часі походження і розвиток культурної спадщини багатьох інших народів. Сьогодні ж для того, щоб нас, українців, визнали і поважали у всьому світі, потрібно, як писав Борис Грінченко, бути українцями «думкою, мовою, ділом» і завжди пам’ятати, яким тернистим і жертовним був шлях до суверенності – державної, культурної, мовної.


Інформаційний центр коледжу





54 перегляди
Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page