Всеукраїнська акція «Тиждень права»

December 18, 2019

   Всеукраїнська акція «Тиждень права» була започаткована 2008 року з нагоди відзначення 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Указом Президента України «Про Всеукраїнський тиждень права» від 08.12.2008 року встановлено проведення Всеукраїнського тижня права щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини, який відзначається в пам’ять проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.

   На виконання Розпорядження Кабінету Міністрів України від 24 липня 2019 року № 568-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права» в Барському гуманітарно-педагогічному коледжі впродовж 09-13 грудня 2019 року проходив Всеукраїнський тиждень права, який мав пропагандистський характер. Акція була спрямована на те, щоб поглибити знання молоді про їхні права, зазначені в державних документах, зокрема в Конституції України.

   9 грудня було організовано виставку-огляд творчих робіт на тему «Права людини понад усе», участь у якій узяли студенти коледжу та учні Обласного гуманітарного ліцею-інтернату.

   Цього ж дня відбулося ще два заходи інформаційно-просвітницького характеру. Під керівництвом викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Л.В. Швець було проведено просвітницьку годину на тему «Права людини понад усе». Студенти 41-Ю та 42-Ю груп поширювали інформацію про основні положення Загальної декларації прав людини, а також намагалися дізнатися про те, чи знають студенти інших спеціальностей коледжу, що таке права людини і які саме права вони мають. З інформаційною метою було продемонстровано відефільм «Історія започаткування Загальної декларації прав людини».

 Цього ж дня відбувся інтелектуальний диспут «Упровадження в Україні ринку землі: за і проти», підготовлений викладачем циклової комісії соціально-економічних дисциплін О.В. Лемпієм та учнями гуманітарного ліцею.

  10 грудня викладач кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Т.М. Юзько організувала правову кав’ярню «Запросимо нотаріуса», де відбулася зустріч із нотаріусом-практиком О.М. Мельником, який дав вичерпні відповіді на питання студентів щодо порядку організації та здійснення нотаріальної діяльності.

Студенти 41-Ж групи під керівництвом викладача відділення загальноосвітньої підготовки Ю.П. Білик провели радіогазету «Правовий обрій», де було висвітлено вважливі питання щодо прав і свобод людини, зокрема студентів.

   11 грудня психолог коледжу О.М. Гулько організувала лекцію-тренінг «Протидія торгівлі людьми» для студентів четвертого курсу.

    Цього ж дня за участі студентів третього і четвертого курсів під керівництвом викладача кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Г.О. Шмирко було проведено круглий стіл на тему «Цивільний шлюб: за і проти», де студенти висловили свої думки щодо цього питання.

Також 11 грудня відбулася зустріч студентів із начальником Барського районного сектору з питань пробації О.О. Корженевським, у ході якої майбутні правники отримали відповіді на всі поставлені запитання.