top of page

Вожатське літо, здрастуй!


19 травня 2019 року відбувся грандіозний заїзд студентів третього курсу педагогічних спеціальностей Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського до Митківської «Фортуни» в рамках проходження навчальної педагогічної практики з підготовки студентів до роботи в літніх оздоровчих закладах.

Педагогічний загін «Даймонд шоу» (методист Н.С. Потримай) провів відкриття табірної зміни «Літо-2019», яке вразило всіх своєю різноманітністю, яскравістю та нестандартністю. На дійстві панувала атмосфера літа та відпочинку, яку створили педагогічні загони «Drive», «Іскра» «Гарячі серця», «Гламур» та «Даймонд шоу».

На свято завітали чаклуни – Гаррі Поттер та Герміона, які зачарували усіх гостей і запросили на навчання до Школи чаклунства.

Трепетною була мить посвяти студентів у вожаті, їх єднання у вальсі дружби.

Захопливим був тематичний «День у школі магії». Гаррі Поттер та Герміона запросили усіх присутніх до участі у веселих квестах («Політ із перешкодами», «Полювання на піксі», «Магічні шахмати», «Полювання на магічних тварин» та «Квідич»), де вони мали можливість проявити свою неабияку спритність та умілість. Заповзяті вожаті довели, що прагнуть лише перемоги і ніколи не здаються!

«Цирк запалює вогні кольорові та ясні!

Чути музику та сміх – кличе цирк усіх, усіх!».

Надзвичайно барвистою та веселою була ігрова програма «Цирк! Цирк! Цирк!» (загін «Іскра», методист Н.А. Дусь).

На арені цирку всіх розважали неймовірні, яскраві клоуни-жартуни Плюшка та Хлопушка, Льолік і Болік, Біба і Боба, заклинатель змій, ведмеді на велосипеді, фокусники та жонглери.

Усі відвідувачі цирку заповзято грали у гру-масовку «Веселий Клоун», розвагу «Фокус-покус», настільну гру «Вежа VEGA», рухливі ігри «Стоп-кадр», «Веселий жонглер», «Заклинатель змій», «Хто на чім гаразд», брали участь в атракціоні «Смертельний номер», естафеті «Художник-стрибунець».

Свято завершилося дружнім виконанням флеш-мобу «Сhoco-choco».

Пізнавальним для майбутніх вожатих був тематичний День кіно (загін «Drive», методист Л.В.Кузнєцова).

Усі поціновувачі кіно розкрили свої творчі, театральні здібності, таланти, виступаючи у ролях продюсерів, режисерів, сценаристів, акторів, костюмерів, гримерів.

Хітом сезону став кліп на задану тему «Віщий сон вожатого», знятий креативним педагогічним загоном «Іскра».

Перспективною, цікавою формою роботи з екологічного виховання дітей був квест «Екологічна стежина» (загін «Гарячі серця», методист О.М. Якубчик).

Проведенню квесту передувала значна підготовча робота, яка розпочалася із вивчення навколишнього природнього лісового масиву, виготовлення відповідної карти-схеми подорожі, на яку було занесено об’єкти ігрових станцій («Флора лісу», «Царство мурашок», «Пташині гнізда», «Фауна лісу», «Долина казок», «Метеослужба»).

Координаторами руху загадковою стежиною були Клоуни-веселуни, Бабуся-медуниця, Вовк і Червона шапочка, лісова Чаклунка, Сорока-астролог, Міккі-мауси. Разом із лісовими мешканцями студентів залучали до розв’язування проблемних екологічних ситуацій, участі в екологічних іграх, ви конання різноманітних творчих завдань, виконання пошуково-дослідницької діяльності.

Ігрове дійство завершилося несподіванками. Журі номінувало переможців етапів змагань і нагородило їх грамотами у номінаціях (загін «Іскра» - номінація «Кращі знавці фауни»; загін «Drive» - номінації «Орнитологи», «Найкращі казкарі», «Знавці флори лісу»; загін «Даймонд шоу» - номінація «Синоптики», «Ентомологи»).

Свої враження від спілкування із природою на екологічній стежині студенти відобразили у екологічних плакатах на тему «Природа просить захисту», у виробах із природніх матеріалів.

Організація квесту сприяла вихованню екологічної культури майбутніх педагогів та їх вихованців.

«Для нас це літо особливе – воно вже кличе в табори!

Нам зовсім скоро вирушати у табори до дітвори.

Влітку будем працювати:

Плани, конкурси складати,

Танцювати, малювати, грати, бігати, співати,

Прибирати присипляти, з дискотеки забирати,

Ніч не спати …

Усе для того, щоб усім літню практику пройти!».

На гала-концерті, присвяченому закриттю табірного збору сезону 2019 року, сяяли щасливі очі нового покоління вожатих, від теплих слів, мудрих настанов директора коледжу П.Н. Савчука, кандидата педагогічних наук, їх обличчя випромінювали радість та вдячність.

Приємними були хвилини спілкування із директором оздоровчого закладу «Фортуна» М.А.Бабичем, який закликав майбутніх вихователів до творчої співпраці.

Фантастичним та різнобарвним був танцювальний марафон.

Усіх студентів неочікувано запалила керівник табірного збору С.В. Марчук, провівши масовку із власного вожатського минулого.

Свято вразило загадковістю, чарівністю, динамікою подій та дружньою атмосферою.

І на останок лунало: «Вожатське літо, здрастуй!».

День перший. Відкриття

День другий. Фокусив

День третій. Цирк

День четвертий. Кіно

День п'ятий. Природа

День шостий. Закриття


108 переглядів