top of page

Методичний міст: дошкілля – Нова українська школа «В.О. Сухомлинський у ХХІ столітті»


3 жовтня 2018 року у стінках Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського в рамках проведення тижня педагогіки, психології та фахових методик було проведено «Методичний міст: дошкілля – Нова українська школа: В.О. Сухомлинський у ХХІ столітті».

Освітяни міста, викладачі кафедри та студенти спеціальностей «Дошкільна освіта» й «Початкова освіта» обговорювали проблему реформування сучасної освіти в контексті педагогічної концепції В.О. Сухомлинського.

До дискусії долучилися представники органів місцевого самоврядування, закладів дошкільної та загальної середньої освіти:

1. «Заклад дошкільної освіти і Нова українська школа: засади наступності в освітній роботі):

 • Стрільчук Наталія Олександрівна – начальник соціально-гуманітарного відділу Барської міської ради;

 • Абрамович Віталія Василівна – головний спеціаліст соціально-гуманітарного відділу Барської міської ради;

 • Комендра Алла Романівна – директор закладу дошкільної освіти №3 «Зірочка» м. Бар;

 • Кутняк Тетяна Володимирівна – методист закладу дошкільної освіти №1 «Берізка» м. Бар;

2. «Втілення педагогічних ідей В.О. Сухомлинського в Концепції Нової української школи»:

 • Клімова Валентина Петрівна – методист соціально-гуманітарного відділу Барської міської ради;

 • Романяк Лариса Григорівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ліцею №2 Барської міської ради;

 • Дуднік Інна Михайлівна, вчитель початкових класів закладу загальної середньої освіти №1 м Бар;

3. «Забарвлення життя особи з інвалідністю яскравими емоційними враженнями як важливий спосіб соціалізації, інтеграції в соціумі»:

 • Марущак Тетяна Леонідівна – директор комунального закладу «Барський міський центр соціально-психологічної реабілітації для дітей та молоді з функціональними обмеженнями»;

4. «Впровадження педагогічних ідей В.О. Сухомлинського в практиці підготовки майбутніх вихователів закладів дошкільної та загальної середньої освіти»:

 • Марчук Світлана Віталіївна – завідувач практик Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, викладач вищої категорії, викладач-методист;

 • Подуфалова Любов Георгіївна, викладач теорії та методики розвитку мовлення дітей, викладач вищої категорії, викладач-методист.

Дусь Наталія Анатоліївна, кандидат педагогічних наук, завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик, висвітлила погляди В.О. Сухомлинського на особистість вчителя в контексті концепції особистісного підходу до виховання дитини, наголосивши на тому, що «об’єкт педагогічної праці – це найтонші сфери духовного життя особистості, яка формується, – її розум, почуття, воля, переконаність, самосвідомість» (за В.О. Сухомлинським).

Самборська Олена Дмитрівна, аспірант Інституту вищої освіти Національної Академії педагогічних наук України, викладач вищої категорії, викладач-методист, вразила усіх присутніх презентацією навчально-методичного комплексу мультимедійної лабораторії методик викладання предметів початкової школи, зокрема, – інтерактивних комунікаційних технологій як засобів навчання в новітньому освітньому просторі.

Н.А. Дусь, кандидат педагогічних наук,

завідувач кафедри педагогіки, психології та фахових методик


81 перегляд
Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
 • Facebook Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Twitter Basic Square
bottom of page