top of page

Завершальний етап подорожі горами


Останній день нашої подорожі Карпатами розпочався з підняття на гору Хом’як (1542 м), а саме на поляну Хом’яків - велику галявину, що знаходиться на 500 м нижче верхівки цієї гори.

Гора Хом'як є популярним пунктом у пішохідних маршрутах. З вершини видно сусідні гори і хребти: Синяк і Довбушанка (на північному заході), Явірник (на півночі), Ліснів (на сході), за ним хребет Рокет з горою Космацькою. На південному сході видно Чорногірський масив з Говерлою та Петросом, Село Паляниця з курортом Буковель. Місцями гору перетинають гірські струмки з кришталево чистою водою, її можна набрати з собою, вона ще не раз стане в нагоді в дорозі.

Далі ми спустилися до Гуку - водоспаду в Українських Карпатах, на потоці Женець (ліва притока Пруту), між масивами хребтів Явірника і Хом'яка-Синяка (гірський масив Ґорґани), біля сіл Микуличин і Татарів (Івано-Франківська область). Водоспад Женецький Гук розташований на висоті 900 м над рівнем моря. Утворився у післявоєнні роки в результаті повені. Вода вільно падає з висоти 15 м. Місцеві жителі назвали водоспад Гук через шум, гул, що доноситься від нього.

Цей водопад вважається одним з найкрасивіших водоспадів в Українських Карпатах. Всі ми без виключення були зачаровані його величністю. Здавалося, що він притягує до себе все ближче і ближче, але цьому не варто піддаватися, адже все біля водоспаду мокре і слизьке, тому можна впасти самому або ненароком зачепити когось іншого.

На згадку про те, що студенти під час практики побували на водоспаді Гук, ми зробили фото на фоні цієї перлини українських гір, а також придбали деякі сувеніри.


96 переглядів
Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page