top of page

Вшановуємо пам’ять В. О. Сухомлинського (до 100-річчя з дня народження українського педагога)


28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.

Праця та творчий спадок В. О. Сухомлинського поширені не лише в Україні, а й за її межами, у зв’язку з чим передбачається відзначення цієї дати не лише на державному рівні, а й на міжнародному. Так, Комісія ЮНЕСКО по відзначенню Пам’ятних дат прийняла від Національної комісії України необхідні документи про відзначення цієї дати на своєму рівні; Національна академія педагогічних наук також долучилася до підготовки ювілейних заходів і направила документи про відзначення 100-річчя на розгляд у Комітет Верховної ради України з науки і освіти.

Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Образ учителя в сучасних умовах зазнає значної трансформації і знаходиться в залежності від соціально-культурних змін, що відбуваються в суспільстві. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Педагогічні надбання Василя Олександровича з кожним роком привертають все більшу увагу науковців як у нашій країні, так і за кордоном. Розроблена українським практиком педагогічна система збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями й положеннями, значно розширила теорію та освітню виховну практику і була своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.

Педагогічний колектив Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, а також об’єднання молодих науковців «Пошук», що діє на базі коледжу та включає до свого складу науково-педагогічних працівників навчального закладу, аспірантів, здобувачів учених звань, не залишаються осторонь та долучаються до творчого відзначення 100-річчя від дня народження славетного українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, розпочинаючи активну підготовку й організацію низки наукових і навчально-виховних заходів.

Сучасний ринок освітніх послуг зацікавлений у якості: мало знати свій предмет – необхідно бути неординарною особистістю, здатною на «суб’єктно-суб’єктні» відносини у ставленні та подачі навчального матеріалу. Учні мають доступ до інформації, технічний прогрес сприяє максимально оперативному розповсюдженню фактажу. Проте вчитель-людина ніколи не стоятиме поруч із вчителем-комп’ютером, оскільки духовна сутність виховання в пріоритеті і в наш час.

Саме такі ідеї, висунуті В. О. Сухомлинським ще в ХХ столітті та актуальні і в наш час – час інформаційно-технічного прогресу – обговорюватимуться учасниками об’єднання молодих науковців «Пошук» у 2017-2018 навчальному році в рамках наукового форуму «Педагогічні ідеї В. О. Сухомлинського: крізь призму століть».

Традиційним заходом, що об’єднує науковців і творчих особистостей України та зарубіжних країн, є міжнародна науково-практична конференція, яка відбудеться у квітні 2018 року у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі імені Михайла Грушевського. Науково-педагогічна спільнота, що завітає на конференцію, безумовно, долучиться до обговорення ідей українського педагога-новатора Василя Сухомлинського.

Товариство молодих науковців «Пошук» Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського закликає усіх освітян приєднатися до проведення тематичних науково-педагогічних заходів, присвячених вшануванню пам’яті В. О. Сухомлинського – корифея української педагогіки, гуманіста, знавця дитячих і учительських сердець, практика, який досконало володів засадничими ідеями ефективної організації навчально-виховного процесу.

Кандидат педагогічних наук,

завідувач кафедри мистецьких дисциплін,

керівник творчого об’єднання молодих науковців «Пошук»

Мороз М.О.


4 144 перегляди
Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page