Вожатське життя 2017

June 1, 2017

  Літо, зазвичай, – пора відпусток та відпочинку. А для студентів третього курсу педагогічних спеціальностей – це пора  серйозних випробувань, адже в цей час вони працюють в літніх оздоровчих закладах. Цій напруженій і відповідальній роботі передує практика, яка складається з двох етапів: теоретичної підготовки у стінах коледжу і практичної – на базі літнього оздоровчого закладу.

 25 травня 2017 року КЗ «Оздоровчий табір «Фортуна» (с. Митки Барського району) привітно зустрів студентів 3-го курсу Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського. Пʼять педагогічних загонів: «Екстрім» (студенти 31-Ш групи (перша підгрупа), керівник – Л. В. Кузнєцова); «Смарагд» (студенти 31-Ш групи (друга підгрупа), керівник - Л.Г. Рожанська); «Патріоти» – (студенти 31-ОМ групи, керівник – Н.А. Дусь); «ЛІГА» (студенти 31-М групи, керівник – Н.С. Потримай); загін  «VIP-персони» (студенти 31-Д групи, керівник -  О.М. Якубчик) – здобували досвід вожатської  роботи в оздоровчих закладах з дітьми різних вікових категорій.

  Викладачі доклали максимум зусиль, аби студенти змогли набути педагогічних навичок, а комфортні умови роботи студентам і викладачам створила завідувач практик – Світлана Віталіївна Марчук.

  Радісним та цікавим було відкриття табірного збору, організаторами якого став загін «ЛІГА» (студенти 31-М групи, керівник – Н.С. Потримай). Студенти представили візитівки кожного педагогічного загону: його назву, гасло, промовку, загонову пісню, «загонові куточки», підготували привітання керівникам практики, вожатський концерт. Організатори залучили усі загони до проведення зарядки "Зважені та щасливі", шоу "Караоке на майдані", телепередачі " Відгадай мелодію", конкурс "Один в один" та дискотеки в стилі "Модерн". Звичайно, відкриття табірного збору не обійшлося без яскравого вогнища, яке в усі часи є символом вожатського літа.

 

  Другий день практики – День природи, організатором якого був педагогічний загін «VIP-персони» (студенти 31-Д групи, керівник – О.М. Якубчик), розпочався з урочистої лінійки, якою відкрилася ігрова програма «Екологічний експрес» (ведучі – Борсолюк Юлія та Нажа Інна). Протягом цього дня студенти брали участь в інсценуванні дитячої казки на екологічну тему, конкурсі на кращий  плакат «Природа просить захисту» та музичному конкурсі на кращу пісню про природу. Цікавою формою роботи з екологічного виховання було сюжетно-рольове дійство «Екологічна стежина». Мета заходу – ознайомити студентів з методикою проведення екологічної стежини з дітьми старшого дошкільного та молодшого шкільного віку в літньо-оздоровчий період.

1/20

   Під час уявного спілкування із мешканцями казкового лісу студенти залучалися до розв’язання  проблемних ситуацій, участі в екологічних іграх, виконання екологічних завдань, драматизації казок на екологічну тематику, вікторин, конкурсів, обговорення різноманітних екологічних ситуацій,  пошукової діяльності з природоохоронної роботи.

 

1/20

 

   Третій день – День здоров’я та спорту, господарями якого був загін «Екстрім» (студенти 31-Ш групи (перша підгрупа), керівник – Л. В. Кузнєцова). День розпочався із конкурсу зарядок, після чого відбулися конкурс на кращу кімнату та гра-експрес «День здоров’я, спорту та олімпійського руху».  Після урочистого відкриття «Дня здоров’я і спорту» був запалений «олімпійський вогонь», студенти намагалися відтворити атмосферу Олімпійських ігор, загонами рухались по заздалегідь визначених станціях, на яких демонстрували спритність, швидкість, знання зі спорту та олімпійського руху. А ще в програмі Дня були аукціон «Мішечок здоров’я», та гра про здоров’я «Міфи і факти». Мета цього Дня – популяризувати фізичну культуру, спорт, згуртувати  колектив – була реалізована. Практичні поради студентам в організації спортивних заходів надавав викладач фізичного виховання Е.А. Прухніцький.

 Важливим було й те, що підводились підсумки за минулий день у формі телевізійної служби новин. 

  Емоційний відгук серед студентів мав  запропонований загоном «Смарагд» цікавий захід – Fashion Day – День моди (хто ж зі студентів не любить модно одягатися?). А в межах заходу «Супермодель по-митківськи» наші студенти змогли спробувати себе в ролі дизайнерів та моделей. Перед учасникам дійства було представлено завдання створити власну лінію одягу із запропонованих п’яти стилів: хіпі, віп-стиль (тобто вишуканий, ексклюзивний), future-style, або стиль майбутнього, ретро та «бомжостиль». Всіх присутніх вразила і полонила Солоненко Діана як молодий дизайнер. Її презентація була наповнена гумором, а всі інші моделі вражали своїм професіоналізмом і мистецтвом перевтілення.

  Насиченою і цікавою була програма дня. Загонам пропонувалися різноманітні завдання: бути фахівцями моди у вікторині «Модна інтуїція»; створити одяг із підручних матеріалів (до речі, сукні, створені студентами зі звичних дешевих матеріалів, вражали оригінальністю, вишуканістю  й охайністю виконання); відчути себе богинями шопінгу, встигаючи за короткий проміжок часу із зав’язаними очима назбирати якомога більше речей і створити з них власний стильний образ. Цікаво проходив конкурс «Майк-ап для колежанки»! Юнаки, представники педагогічних загонів, спробували себе в ролі візажистів і «нафарбовували» своїх одногрупниць. Скільки терпіння було на обличчях дівчат, і скільки радості й сміху у глядачів!

 У цікавому шоу-заході брали участь усі п’ять педагогічних загонів. Загін «Смарагд» як організатор конкурсної програми, був задіяний у конкурсі на правах учасника, а не конкурсанта. Перемогла представниця загону «Ліга».

Сценарій заходу написала студентка 31-ш групи, член педагогічного загону «Смарагд» Цицюрська Оксана.