top of page

«ІНФОРМКАМП» ІЗ МИРОСЛАВОЮ КІНДИЧ – ДЕЛЕГАТКОЮ СТУДЕНТСЬКОЇ РАДИ ВІННИЧЧИНИ

Проблема шахрайства під час працевлаштування була завжди. Здавалося б, в епоху глобального розвитку Інтернету і вільного доступу до безлічі джерел інформації має бути набагато легше перевірити компанію, через яку шукач має бажання працевлаштуватися. Але, на жаль, із розвитком інтернет-технологій, переходом нашого життя в соціальні мережі та месенджери ця проблема набрала більш глобальних масштабів.

4 жовтня в актовій залі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» провели інформаційну кампанію, основною метою якої було поінформувати студентів про безпечні варіанти успішного працевлаштування і застерегти від імовірних труднощів. У ході зустрічі з молодіжною аудиторією Кіндич Мирослава, делегатка Студентської ради Вінниччини, ознайомила присутніх із безкоштовними платформами підвищення кваліфікації та механізмом отримання відповідних сертифікатів.

Роз’яснення ґрунтувалися на теоретичному матеріалі та життєвому досвіді делегатки, котра дала багато корисних порад і рекомендацій, зокрема звернула увагу на те, що реклама високооплачуваної роботи, яка не потребує досвіду і нібито має численні переваги, може бути пов’язана з шахрайськими схемами. Мирослава зазначила, що шахраї добре знають, яка інформація робить вакансію більш привабливою, а тому часто використовують її в назвах або описах посад, і дала ряд рекомендацій, якими варто скористатися при працевлаштуванні: шукаючи інформацію про компанію в інтернеті, потрібно добре ознайомитися з сайтом, прочитати відгуки; у жодному разі не можна передавати особисті дані та номери банківських карт невідомим особам; не варто реєструватися і проходити верифікацію на невідомих сайтах; треба уважно перевіряти і вводити адресу сайту компанії чи ім’я користувача соцмереж, із яким ідуть перемовини про роботу; якщо вакансія чи поведінка рекрутера викликає підозру або сумніви, варто вмикати критичне мислення; потрібно пам'ятати, що чесні роботодавці відкрито говорять про себе і надають необхідну інформацію.

Студенти, які прослухали роз’яснення Мирослави Кіндич, почерпнули багато корисної інформації та дійшли висновку, що отримувати високу зарплатню без знань і досвіду, працюючи декілька годин на день, – це вигадка шахраїв, а тому пропозицію про роботу, яка здається надто привабливою, потрібно ретельно перевіряти, зберігаючи пильність незалежно від того, на якому сайті знайдене оголошення про вакансії.

Артем СВЕРЕНЮК, Ярослав КОНОВАЛОВ –

члени творчого об’єднання

кореспондентів газети «Журналіст»


54 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square