top of page

ІНФОРМАЦІЙНО-ПРОСВІТНИЦЬКИЙ ЗАХІД ДЛЯ ДІТЕЙ-СИРІТ ТА МОЛОДІ

Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського цілеспрямовано працює над забезпеченням молоді всебічної підтримки для вирішення соціальних, правових та особистісних питань.

27 листопада в коледжі відбувся важливий інформаційно-просвітницький захід для здобувачів освіти, які мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб із їх числа.

Організатором події виступив студентський профком спільно з відділенням соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю, а також консультативною службою комунальної установи «Центр надання соціальних послуг» Барської міської ради.

До коледжу завітали завідувачка відділення соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю Ірина ТИТАРЕНКО і фахівчиня із соціальної роботи КУ «ЦНСП» Барської міської ради Людмила ТАРАН, які провели змістовну і корисну зустріч для молоді.

Пані Ірина ТИТАРЕНКО розповіла студентам про державні соціальні стандарти, які гарантують соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб із їх числа; детально зупинилася на таких аспектах:

  • матеріальне забезпечення (держава покриває витрати на харчування, одяг, взуття та інші необхідні потреби);

  • забезпечення житлом (зазначена категорія молоді має право на отримання державного житла або його компенсації);

  • право на повне державне забезпечення (це право мають діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, до 18-ти років, а також особи з цієї категорії під час навчання до 23-х років або до завершення навчання в закладі освіти);

  • соціальні виплати (здобувачі освіти з вказаним статусом отримують соціальну стипендію, що допомагає їм фінансово).

Особливу увагу було зосереджено на роз’ясненні порядку отримання допомоги та алгоритму дій у разі виникнення проблем із соціальним захистом.

Фахівчині провели з молоддю бесіду про таке небезпечне явище, як торгівля людьми. Вони розповіли про сучасні форми експлуатації, які можуть загрожувати молодим людям, та надали поради щодо того, як уникнути подібних ситуацій.

Окрім цього, студентів поінформували про різні форми насильства, з якими може зіштовхнутися молодь, та надали рекомендації щодо того, як діяти в разі їх виникнення.

На завершення заходу кожен учасник отримав пам’ятки-довідники «Запобігання та протидія домашньому насильству над дітьми та молоддю», які містять корисну інформацію про механізми захисту і контактні дані організацій, що надають допомогу.

Учасникам заходу нагадали, що з 25 листопада в Україні стартувала щорічна Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги до актуальних проблем:

  • домашнього насильства;

  • жорстокого поводження з дітьми;

  • протидії торгівлі людьм;

  • захисту прав жінок.

Студенти були запрошені до активної участі в цій кампанії з метою підвищити власну обізнаність та допомогти поширювати знання про права людини.

Захід, організований для дітей-сиріт та молоді, позбавленої батьківського піклування, став не лише джерелом важливої інформації, а й платформою для відкритого діалогу. Студенти мали змогу отримати чітке роз’яснення своїх прав, обов’язків та можливостей, які гарантує держава.

Надія БЛІДЧЕНКО,

кандидат економічних наук,

заступник директора з гуманітарної освіти і виховної роботи

 

 



93 перегляди

Commentaires


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page