top of page

Чорнобиль… Символом горя і страждання…

Минуло 35 років від того дня, коли Україну спіткала страшна трагедія – техногенно-екологічна катастрофа, спричинена вибухом реактора четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, яка завдала непоправної шкоди. І якби не подвиг простих людей, котрі, ризикуючи власним життям і здоров’ям, врятували нас від поширення радіації, то навіть важко було б спрогнозувати масштаби трагедії не лише для України, але й для всього світу…

Сьогодні, 26 квітня, саме в річницю катастрофи, у Комунальному закладі вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбулася тематична виховна година «Чорнобильські дзвони», присвячена всім, хто боровся зі страшною бідою та віддав своє життя, ліквідовуючи наслідки техногенно-екологічного лиха.

Захід провели студенти 41-ОМ групи (куратор і автор сценарію – Бондарчук Світлана Леонідівна). Мета виховної години – ознайомити студентську молодь з однією із трагічних сторінок історії України; вшанувати пам’ять загиблих під час ліквідації наслідків аварії, жертв чорнобильської катастрофи; розкрити наслідки трагедії; допомогти студентам визначити для себе моральні і ціннісні пріоритети й виробити стратегію внутрішнього протистояння наслідкам ядерної катастрофи, серед яких є загальне погіршення здоров’я, імунітету населення.

Зі вступним словом виступив директор КВЗО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», кандидат педагогічних наук, член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся» Савчук Петро Нестерович, який зауважив: «Сумно згадувати страшні події трагедії, але нам потрібно пам’ятати про Чорнобиль та його уроки, пам’ятати про героїв Чорнобиля, які ціною свого здоров’я та життя зупинили одну з найстрашніших в історії людства техногенних катастроф – аварію на Чорнобильській атомній станції. Необхідно, щоб герої Чорнобиля, які, поборовши нищівний вогонь, врятували життя мільйонам людей, завжди відчували увагу, підтримку і турботу юного покоління».

Після виступу директора слово взяли студенти. Ярослава Мукоїд, Валерія Федьків, Альона Шаповал, Вікторія Процкова, Володимир Ніколайчук, Ангеліна Жук, Яна Мленик, Віктор Бевзюк, Лілія Сус разом із куратором Бондарчук Світланою Леонідівною відновили хронологію квітневої трагедії 1986 року, продемонстрували короткометражні документальні фільми про ті події; розповіли, що серед ліквідаторів були і наші земляки, жителі міста Бара та Барського району. Продемонстровані відеоролики і самостійно створені чотири презентації про страшну аварію та сьогодення чорнобильської зони викликали переживання, біль та співчуття в учасників онлайн-зустрічі.

Гіркий урок Чорнобиля не тільки в самій катастрофі, але й у тому, що страх правди, культивування брехні, мовчання, довготерпіння збільшують у багато разів наслідки катастрофи. Студенти висловили думку, що наслідкам катастрофи треба протистояти. Завдання кожного – зберегти природу: не палити траву і сміття, не скидати відходів у водойми, не смітити в лісі, не винищувати дерева; турбуватися про своє здоров’я та здоров’я інших людей, налагодити сон, споживання корисної їжі; берегти легені, їх здатність до глибокого дихання, не нищити їх димом та наркотиками; загартовувати спортом своє тіло. Можна долучитися до цікавих соціальних проєктів; заявити про себе як близькому оточенню, так і широкому загалу. А головне – варто навчитися позитивно мислити, наповнити світ навколо себе любов’ю до рідних, до близьких, до природи, до обраної професії, до самого життя.

На такій оптимістичній ноті завершився відкритий захід, спрямований на виховання мужності, патріотизму, поваги до героїзму чорнобильців; культивування здорового способу життя і збереження природного середовища.

Свою думку про зміст подій 35-річної давнини та важливість засвоєння уроків Чорнобиля висловила кандидат мистецтвознавства, доцент, член-кореспондент Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки «Полісся», заступник директора з гуманітарної освіти, виховної роботи КЗВО БГПК імені Михайла Грушевського Сторожук Антоніна Іванівна. Вона поділилася власними спогадами про окремі події, свідком яких була, та подякувала 41-ОМ групі за добре організований та проведений виховний захід.

Царенко Л.М.,

викладач музики


91 перегляд

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page