top of page

ЦІКАВА ЗУСТРІЧ З НЕОРДИНАРНОЮ ОСОБИСТІСТЮ

Студенти 21-Д групи разом з викладачем навчальної дисципліни «Декоративне мистецтво» Тетяною Йосипівною СІЧКО відвідали експозиційну залу Барського міського історичного музею, де спілкувалися з авторкою робіт – учителькою української мови і літератури Барського ліцею № 4 Надією ТКАЧУК.

Пані Надія – неординарна особистість. Завершивши навчання в нашому коледжі за спеціальністю «Образотворче мистецтво», продовжила здобувати вищу освіту на художньо-графічному факультеті Південноукраїнського педагогічного університету імені К.Д. Ушинського. Другу освіту за спеціальністю «Філологія» здобула в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини. З петриківським розписом ознайомилась і опанувала його секрети завдяки своїй одногрупниці.

Жага творчості пробудилась, як не дивно, із початком повномасштабної війни в лютому 2024 року: пані Надія влилася до лав волонтерів, усвідомлюючи, що народне мистецтво також є грізною зброєю проти загарбників. Перша виставка її робіт відбулась у Швеції, потім – у Нідерландах, Німеччині… Люди здивовано торкалися пальцями її малюнків, гадаючи, що вони надруковані; зачудовано милувалися пишноцвіттям петриківських квітів, у яких співали птахи; охоче купували роботи і донатили на ЗСУ. А ще просили художницю, щоб вона підписувала свої роботи більшими літерами, бо негоже не знати авторку цих райських картин!

Нам пані Надія відкрила секрети створення петриківських мальовок, показала, як створюється «кошачка» – незамінний помічник-пензлик, як у цьому їй допомагає домашній улюбленець Мурчик, «портрет» якого вже скоро відправиться в Німеччину.

Ми захоплено милувалися мальовками, виконаними в теплих і холодних кольорах. Художниця запросила нас на власні майстеркласи, і ми подумки вже створювали свої візерунки, що перенесуться на папір наступного понеділка.

Дякуємо пані Надії ТКАЧУК і пані Наталії ГАЄВСЬКІЙ, директорці музею, за можливість побачити красу петриківського розпису, прилучитися до таємниці творення дивовзорів і продовжувати невмирущість української краси!

Софія ДУСЬ, Софія ШТЕГЕРАН –

студентки 21-Д групи

Фото: Тетяна МЕЛЬНИК, студентка 21-Д групи,

Наталя ГАЄВСЬКА, директорка

Барського міського історичного музею

 

 



57 переглядів

Commentaires


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page