top of page

Художники – очі людства (М. Волошин)

За весь час свого існування професія художника пройшла довгий шлях від простих малюнків, виконаних вугіллям на стінах, до всесвітньо визнаних шедеврів мистецтва, перед якими щодня шикуються черги в найпрестижніших музеях Землі. Абсолютно істинним є факт, що образотворче мистецтво – це одна з найдосконаліших форм творчої діяльності, адже в художній палітрі відображається внутрішній світ майстра, звучать кольори його глибоких почуттів.

День художника, як професійне свято людей, чиє життя пов’язане з мистецтвом живопису, було засновано Указом президента України № 1132/98 від 9 жовтня 1998 року. З ініціативою встановлення нової червоної дати в державному календарі виступили діячі Спілки художників України, а в самому указі зазначено, що День художника заснований, «враховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості».

Вишуканий живопис, віртуозна графіка, майстерна пластика – усе це невід’ємна частина національної культури, джерело духовного розвитку і задоволення естетичних потреб українського суспільства. Творчі досягнення художників свідчать про потужний потенціал народу, сприяють створенню позитивного іміджу України у світі. Сьогодні роботи визнаних класиків українського живопису – Миколи Глущенка, Віктора Зарецького, Йосипа Бокшая, Адальберта Ерделі, Олександра Гнилицького, Олександра Ройтбурда, Анатолія Криволапа, Сергія Животкова, Василя Цаголова – відомі і шановані далеко за межами України.

Проведені в Лондоні дослідження показали, що красиві полотна мають здатність позитивно впливати на людську психіку. Науково доведено, що споглядання визнаних шедеврів живопису викликає в людини реакцію, схожу з тією, яка виникає поблизу коханої людини.

Мало хто замислюється про те, що завдяки художникам історики та археологи мають можливість вивчати історію Стародавнього світу, адже старовинні малюнки дають прекрасне уявлення про те, як жили люди тисячі років тому. Скажімо, образотворче мистецтво Стародавнього Єгипту багато розповіло вченим про те, як жили люди в найдавніші часи, якою багатою та цікавою була стародавня культура, міфологія, релігія...

В епоху Відродження мистецтво живопису досягло свого розквіту, подарувавши світові таких геніїв, як Леонардо да Вінчі, Сандро Боттічеллі, Мікеланджело, Рафаель Санті, Джованні Белліні, Тіціан, Мазаччо… Шедеври цих великих художників продовжують жити і в наш час, щодня залучаючи у свій світ шанувальників прекрасного…

У нашому коледжі відзначення Дня художника стало доброю традицією. Цьогоріч із 6 по 13 жовтня закохані у світ прекрасного коледжани можуть відвідати виставки, приурочені Дню художника України. Зокрема працюють виставки, на яких представлено живописні роботи викладачів кафедри мистецьких дисциплін Білик Ольги Іванівни, Бондарчук Світлани Леонідівни та Підгорної Надії Володимирівни, а також творчі роботи учасників мистецького проєкту «Екомистецтво. Живопис вовною» і кваліфікаційні роботи студентів спеціальності 014 «Середня освіта. Образотворче мистецтво».

Усі картини багатопланові й охоплюють різні жанри образотворчого мистецтва. Кожен автор намагався безпомилково вибрати цікаву для нього тему, творчо опрацювати її і показати власне бачення та розуміння змісту зображеного.

У переддень професійного свята щиро вітаємо всіх наших митців та мисткинь, які дбайливо зберігають і розвивають традиції самобутньої національної художньої школи, стверджують вічні загальнолюдські цінності, приносять людям радість спілкування з прекрасним.

Гуд Г.О.,

завідувач кафедрою мистецьких дисциплін
103 перегляди

Comentarios


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page