top of page

Хто вони – наставники першокурсників?

Із початком нового навчального року в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» відбулися значні зміни в рядах студентського самоврядування. Зокрема з’явилася «нова гілка» допомоги і підтримки для новачків. У студентському середовищі їх називають наставниками-кураторами першокурсників усіх спеціальностей.

Як усе починалося?

Із метою полегшення адаптації студентів нового набору до умов навчання в коледжі директор коледжу Савчук П.Н спільно з психологом коледжу Гулько О.М. прийняли рішення про залучення кращих студентів випускних груп до наставницької роботи з першокурсниками. Проведені бесіди з кураторами груп дали змогу визначитися зі студентами, які дуже швидко зуміли стати справжніми друзями і наставниками для новачків.

Хто це? Яка їхня роль у житті першокурсників?

Наставниками є студенти четвертого курсу фахового коледжу та бакалаврату, які добре зарекомендували себе за роки навчання. Це авторитетна і наполеглива молодь, готова брати на себе відповідальність і давати посильну допомогу майбутнім колегам по фаху.

Наставники мають на меті ознайомити першокурсників зі студентським життям і сприяти у вирішенні будь-яких проблем, наприклад, допомогти не втратити бажання навчатися через страх перед новими вимогами; підказати, як правильно створити часовий бюджет, щоб усе встигати – навчатися, відвідувати творчі об’єднання і спортивні секції за інтересами, спілкуватися з друзями.

Минуло два з половиною місяці студентської праці першокурсників, яка вже відбувалася в різних форматах, адже доводилося навчатися в аудиторіях і дистанційно. Перший курс, можна сказати, уже освоївся і практично адаптувався, сформувавши загальне враження про нове освітнє середовище. Безперечно, ефект першого враження часто є надважливим, адже стає загальним і постійним, як і в нашому випадку. Тому куратори-наставники намагаються завжди тримати руку на пульсі: є ж різні випадки, коли допомогу потрібно надати негайно, по-дружньому порадити, підтримати, заспокоїти...

У групах першого курсу проведені години знайомств, під час яких студенти ділилися секретами успішного навчання, налагоджували міжособистісні контакти, створювали бесіди в різних соцмережах для постійного зв’язку.

Сьогодні є обґрунтовані підстави відзначити найактивніших, зі слів кураторів груп першого курсу, студентів-наставників: Сивак І. (41-Ж), Мудрик Я. (41-Ю), Козоріз В. (41-Д).

Іванна Сивак, студентка 41-Ж групи;

Олена Миколаївна Гулько, психолог коледжу
172 перегляди

Comentarios


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page