top of page

ФОРМУВАННЯ МЕДІАГРАМОТНОЇ МОЛОДІ – ОДНЕ З ПРІОРИТЕТНИХ ЗАВДАНЬ СЬОГОДЕННЯ

6 жовтня Міністерство культури та інформаційної політики і «Суспільне мовлення» організували Всеукраїнський урок єдності в межах Національного проєкту з медіаграмотності «Фільтр», до якого долучилися студенти КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Всеукраїнський урок із медіаграмотності проведено не вперше. Захід був зорганізований у 2022 році, і тоді до події долучилося багато учасників з усієї країни. Як зазначають організатори, ініціатива має на меті підвищити рівень стійкості українців до пропаганди та вдосконалити навички критичного мислення.

Цьогоріч студенти 1-2-х курсів коледжу та учні 10-11-х класів ліцею переглянули запис відеоефіру, під час якого дізналися, як протидіяти соціальним стереотипам, хто такі боти і тролі та як розумно споживати інформацію і не вестися на маніпуляції. Особливу увагу молоді привернули лайфхаки, які можуть допомогти критично мислити, аналізувати інформацію і захищатися від маніпуляцій, що надходять із медійно-інформаційного простору: розрізняти факти і судження; пам'ятати про псевдоекспертів; спостерігати за своїми емоціями; шукати першоджерела; виходити зі своїх «інформаційних бульбашок»; відповідально створювати і поширювати контент.

Після перегляду Всеукраїнського уроку медіаграмотності студенти і ліцеїсти взяли активну участь в обговоренні важливих питань: що таке соціальні стереотипи, як протидіяти стереотипам, як зберігати єдність, – а також дійшли висновку, що участь у таких заходах є необхідною, оскільки виклики, із якими Україна зіштовхнулася сьогодні, показали: єдність – запорука боротьби, а вміння не вестися на маніпуляції та протидіяти дезінформації допомагають зберегти цю єдність.

Уляна КОВТУЦЬКА,

членкиня творчого об’єднання

кореспондентів газети «Журналіст»


61 перегляд

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page