top of page

У ЛІЦЕЇ ВІДБУЛАСЯ БАТЬКІВСЬКА ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ

22 березня 2021 року в Обласному науковому ліцеї-інтернаті Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені М. Грушевського» відбулася розширена онлайн-конференція з питань партнерської взаємодії в системі міжсуб’єктних стосунків «учні-педагоги-батьки».

До участі в роботі зборів були запрошені: Матохнюк Людмила Олександрівна, завідувач кафедри психології Комунального закладу вищої освіти «Вінницька академія безперервної освіти», доктор психологічних наук, професор, голова Вінницького міського відділення Української асоціації сімейних психологів; адміністрація коледжу та ліцею, класні керівники і вихователі ліцейських класів, учні та їхні батьки.

Відкриваючи роботу конференції, директор КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені М. Грушевського» Савчук Петро Несторович наголосив на тому, що в складних умовах сьогодення, зумовлених епідеміологічною ситуацією в Україні та світі, перед усіма учасниками освітнього процесу постали непрості виклики, які вимагають чіткої, злагодженої та свідомої партнерської взаємодії з боку педагогів, учнів і батьківської спільноти. «Батьки є співавторами процесу навчання і найпершими помічниками для своїх дітей. А в нинішніх умовах, коли весь світ вимушено практикує дистанційне навчання, саме батьки покликані створити своїм дітям комфортні умови для реалізації освітніх завдань, забезпечити технічну підтримку і належний контроль за участю кожної дитини в освітньому процесі. Тільки об’єднавши свої зусилля, зможемо розв’язати спільні проблеми і забезпечити спільний успіх»,– підкреслив Савчук П.Н.

Про безпечну поведінку учнів у цифровому середовищі з учасниками конференції говорила доктор психологічних наук, професор Матохнюк Людмила Олександрівна. Розглядаючи проблему безпеки дітей в інтернет-просторі в психологічному аспекті, Матохнюк Л.О. дала практичні поради педагогам, учням та їхнім батькам, як орієнтуватися на формування навичок безпечної поведінки у віртуальному світі; як не потрапити в небезпечні ситуації та вчасно виявити такі випадки й надати правову і психологічну допомогу; як реалізувати право дитини на безпеку та захист у цифровому середовищі і попередити небажаний вплив соціальних мереж на молодь.

Друге питання порядку денного конференції стосувалося вступної кампанії 2021 року. Самборська Олена Дмитрівна, заступник директора з навчальної роботи, детально ознайомила учнів ліцею та їхніх батьків з інформацією про умови вступу до Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» на різні спеціальності і пояснила специфіку різнорівневої професійної підготовки здобувачів освіти.

Для обговорення особливостей організації освітнього процесу в умовах дистанційного навчання­ учасники батьківської конференції зібралися в онлайн-класах виховної роботи разом із класними керівниками та вихователями. Говорили про поточні проблеми, що назріли з часу останньої зустрічі, ділилися думками щодо шляхів їх розв’язання; аналізували позаурочну роботу учнів, їхню участь у творчих проєктах і заходах виховної тематики.

З учнями кожного класу та колективом батьків зустрілася директор ліцею і модератор конференції Хілінська Людмила Валентинівна. Центральним питанням, навколо якого відбувалося спілкування, було питання якості результатів освітнього процесу в дистанційних умовах і підготовки до завершення навчального року, а в 11-х класах – питання підготовки до ДПА та ЗНО. Звертаючись до одинадцятикласників, Хілінська Л.В. проаналізувала досвід рубіжного контролю знань і вмінь учнів у 2020 році і, зокрема, сказала: «Успіху досягають мотивовані учні. Уже сьогодні кожен старшокласник має адекватно оцінити свої результати і свій потенціал, а відтак посилено попрацювати на кінцевий результат».

Безумовно, проведення нинішньої онлайн-конференції в ліцеї засвідчує копітку працю всього педагогічного колективу і небайдужість батьківської спільноти до освітніх проблем своїх дітей і закладу в цілому. А там, де зусилля об’єднуються на досягнення спільного результату, безперечно, має бути і спільний успіх.

Інформаційний центр коледжу

75 переглядів

Comentários