У коледжі провели навчання з пожежної безпеки та цивільного захисту

15 вересня на території КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», відповідно до щорічного плану проведення інструктажів із пожежної безпеки та цивільного захисту, відбулося тактико-спеціальне навчання теоретичних і практичних методів гасіння пожежі. Організатори заходу поставили за мету навчити працівників закладу освіти, його учнів і студентів оперативно реагувати в умовах небезпечних ситуацій, виробити навички швидкої евакуації, сформувати вміння зберегти власне життя і здоров'я в екстремальних умовах.

Служба пожежної безпеки і цивільного захисту продемонструвала тактику своєї роботи, розігравши сценарій уявної пожежної ситуації в актовій залі коледжу. Отримавши повідомлення «про небезпеку», бригада негайно прибула на місце події, оперативно приєднала пожежний рукав до джерела зовнішнього водопостачання – пожежного гідранта, і невдовзі умовну пожежу було ліквідовано. Пожежники врятували життя двом «жертвам», які не встигли залишити приміщення й опинилися в епіцентрі пожежі. «Постраждалим» допомогли покинути будівлю, після чого медичний працівник надав їм необхідну допомогу.Наступним етапом спеціального навчання було проведення інструктажу з безпеки праці під час організації освітньої діяльності і надання практичних рекомендацій щодо гасіння пожежі. Працівники пожежної охорони продемонстрували процес гасіння, а також розповіли про користування пожежним обладнанням, зокрема пожежним рукавом, протигазом, повітряним балоном та іншим оснащенням.

Після демонстрації тактичних дій служби пожежної безпеки і цивільного захисту до здобувачів освіти і працівників коледжу звернувся заступник начальника з питань оперативного реагування 1 Державної пожежно-рятувальної частини у Вінницькій області капітан служби ЦЗ Огороднік Богдан Володимирович, який подякував учасникам навчань за швидку евакуацію і порадив, як поводитись, щоб уникнути жертв унаслідок пожежі. Із практичними настановами і вказівками виступив заступник начальника 15 ДПРЧ (м.Бар) 4 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Вінницькій області (м. Жмеринка) майор служби ЦЗ Шерай Олександр Олександрович.

Загалом організований захід став позитивним досвідом для здобувачів освіти, про що сказав студент 21-Ж групи Григоренко Данило: «Особисто для мене, як і для багатьох моїх ровесників, навчання тактики гасіння пожежі та, зокрема, евакуації було не просто пізнавальним, але й корисним. Ми навчилися правильно поводитися під час пожежі і не піддаватися паніці. Було цікаво побачити, як пожежники згуртовано та організовано діяли. Це було круто! Я пригадав правила пожежної безпеки і дізнався, як користуватися пожежним обладнанням».

Отож, щорічний інструктаж у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» пройшов успішно та продуктивно, залишивши незабутні враження і практичний досвід, необхідний для безпечної життєдіяльності учнів, студентів, викладачів та всіх працівників закладу.

Чебан Ірина,

студентка 21-Ж групи


Найцікавіше