top of page

У КОЛЕДЖІ ПРОВЕЛИ МАЙСТЕРКУ З ВИГОТОВЛЕННЯ РІЗДВЯНИХ ВІНКІВ

У багатьох християнських країнах прийнято на різдвяні свята прикрашати оселю вінками з хвойних рослин.

Появу перших різдвяних вінків пов’язують з іменем лютеранського богослова Йогана Хінріха Вихерна, що жив у середині ХІХ століття і займався вихованням дітей-сиріт. Аби малеча розуміла, скільки часу залишилося до Різдва, чоловік виготовив прикрасу з дерев’яного колеса, ялинових гілок та 28-ми свічок, які він щодня запалював.

Кожна з деталей виробу несе сакральний зміст: коло, у формі якого заплетений віночок, означає вічне існування Бога та вічну надію; домінантний колір – зелений – є втіленням життя і розвитку, вічності та духовності; сосна і ялина несуть у собі значення вічного життя; гостролист асоціюється з Ісусом Христом та символізує терновий вінець; кедр означає здоров'я і зцілення; червоні стрічки-гірлянди, якими традиційно прикрашають віночок, уособлюють кров розп’ятого Христа; а шишки, фрукти, горішки та інші прикраси нагадують про неперервний життєвий цикл…

 

18 грудня на базі КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» за ініціативи Ради родин загиблих Захисників та Захисниць України Барської ОТГ викладачка кафедри мистецьких дисциплін Оксана ШКОЛЬНІК разом зі студентками 31-ОМ групи Дарʼєю ЩЕПКОВСЬКОЮ, Валерією ДЗЕМОЮ та Каріною МАЗУР провела майстерку з виготовлення різдвяного вінка, що мала промовисту назву – «Плетемо вінок вдячності».

«Напередодні різдвяних свят, коли родини збираються разом, туга за тими, хто не повернувся з війни, стає ще гострішою. Тому сьогодні різдвяний вінок – це не тільки класична прикраса оселі, а й символ глибокої вдячності всім, хто захищав рідну землю ціною свого життя», – зазначила Ніна ЛЯХНОВИЧ – мати загиблого Героя, голова Ради родин.

Виготовлення вінка – це можливість для родин загиблих Захисників і Захисниць виразити свою любов і тугу, разом пережити біль втрати і відчути підтримку громади.

Не забудьмо в різдвяний вечір подячною молитвою згадати наших Героїв – тих, що спочивають у Царстві Небесному, і тих, які відважно, попри втому, холод і постійну небезпеку, захищають нас на фронті.

 

 Ганна ГУД, завідувач кафедри мистецьких дисциплін


 


 


 

93 перегляди

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page