Перший вчитель – не просто робота, це – дар, це – покликання. Він дарує дітям любов і турботу, веде їх дорогою знань, допомагає полюбити науки, крокувати в ногу з часом. Але найголовніша заслуга вчителя – кожного вчити бути Людиною. Слово, як насіння, дає свої сходи.
28 листопада гостею «Педагогічного кластеру» була вчителька 4-Б класу Барського ліцею №3 Барської міської ради, спеціаліст 1 категорії Чернега Діна Антонівна. Діна Антонівна – випускниця коледжу 2013 року, яка завдяки своїй відповідальності, наполегливості, старанності одержала диплом з відзнакою. Пробні уроки, які проводила майбутня вчителька в студентські роки, завжди були цікавими, змістовними. Студентка не просто намагалася дати дітям знання, вона прагнула запалити в їх очах вогник жаги до пізнання нового. А нині Діна Антонівна завжди з радістю приймає студентів під час проходження різних видів практик, проводить ґрунтовні консультації, дає влучні та мудрі поради майбутнім вчителям.
Тема виступу «Особливості навчання в другому циклі початкової школи (3-4 класи)», яку презентувала Діна Антонівна, зацікавила всіх присутніх.
Доповідачка зупинилася на ключових компетентностях для НУШ, розкрила мету другого циклу початкової освіти, акцентувала увагу на вікових особливостях дітей 8-10 років. Розкриття основних рис педагогіки партнерства Діна Антонівна розпочала зі слів В.О. Сухомлинського: «Якщо вчитель став другом дитини, якщо ця дружба осяяна благородним захопленням, поривом до чогось світлого, розумного, у серці дитини ніколи не з’явиться зло». Особливу увагу акцентувала на підтримці емоційного благополуччя учнів: позитивне навчальне середовище, стратегія управління емоціями, емоційна відкритість, підтримка соціальних взаємин, релаксація під час уроку.
Вчителька під час виступу проаналізувала критерії сучасного уроку, і наголосила на тому, що він повинен відповідати потребам часу і суспільства, зупинилася на критеріях оцінювання учнів 3-4 класів.
Діна Антонівна презентувала досвід роботи, ілюструючи сказане цікавими світлинами та фрагментами уроків. Присутні з захопленням спостерігали, як діти беруть участь в проєктах, проводять досліди, вивчають Сонячну систему, створюють теплиці і т.д.
Завершився виступ жвавим обговоренням проблем сучасної початкової освіти.
Щиро дякуємо шановній гості за змістовний виступ. Бажаємо міцного здоров’я, професійних відкриттів, бадьорості, сил і вдячних учнів. Нехай вас завжди окрилює відкритість дитячих сердець, надихає дитяча безпосередність, запалює в душі вогонь дитяча посмішка.
Вікторія ПОБЕРЕЦЬКА, доктор філософії,
доцент кафедри педагогіки,
психології та фахових методик
Comments