top of page

ТРИ ПЛОЩИНИ БАРСЬКОЇ КЕРАМІКИ: ТРЕТІЙ ТИЖДЕНЬ ТВОРЧОГО ПОШУКУ ТА ЕКСПЕРИМЕНТІВ

Артрезиденція в Барі наближається до завершення. Третій тиждень мистецьких пошуків став особливим для всіх учасників. Місто продовжує надихати творців своїми краєвидами, історією і традиціями, зокрема неповторністю барської кераміки, що стала центральним елементом у роботах багатьох митців.


Світлана КЛИМЕНКО з Києва, яка спеціалізується на натюрмортах з трипільською та васильківською керамікою, цього разу звернула свою увагу на барську кераміку. «Я вперше працюю з цим матеріалом і надзвичайно вражена, – ділиться Світлана. – Бар для мене – це затишне місце, де кожен дотик до мистецтва стає глибшим і усвідомленішим. Тут дуже багато зелені, чисте повітря та приємна атмосфера, що додає натхнення». Роботи майстрині наповнені природними елементами, які гармонійно поєднуються з керамічними формами, створюючи унікальні композиції.



Світлана ГРАМ із Фастова також поділилася своїми враженнями: «Мене зачарували місцеві пагорби й ліси ще по дорозі до Бара. Це місто дуже домашнє, тепле, і я щаслива, що можу працювати з барською керамікою, створюючи натюрморти та вивчаючи її історію. Окрім натюрмортів, я планую реалізувати композицію, яка розповість про виникнення цієї кераміки». Для пані Світлани творчий процес є частиною її більш глобальної діяльності як громадської активістки та викладачки, котра активно бере участь у пленерах і співпрацює з музеями.



Доєднався до творчої атмосфери, що панувала на артрезиденції, Богдан КУКУШКІН з Овідіопольського району Одеської області. Закінчивши Одеський професійний ліцей технологій та дизайну Державного закладу «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського», митець працював у Єврейському культурному центрі «Бейт Гранд» у студії гончарної майстерності. Згодом відкрив власну гончарну студію «Творець» у селі Молодіжне, а нині працює в місті Чорноморську в місцевому будинку культури на посаді керівника гончарної студії. Богдан Кукушкін є активним учасником всеукраїнських, обласних і міських виставок, фестивалів, конкурсів та проєктів. Його вироби знаходяться в приватних колекціях в Америці, Польщі, Молдові, а також у музеї «Стара Умань».



Ксенія БРИКИМОВА з Києва завітала на артрезиденцію разом зі своєю донькою Елею. Робота, над якою працювала майстриня, – це архітектурна вставка з мотивом барського птаха. У своєму місті Ксенія Брикимова працює як художник-кераміст, а на резиденції вона мала змогу поспілкуватися з багатьма творчими людьми з різними здібностями, знаннями та професіями, що стало для неї предметом особливої уваги.



Гостям резиденції сподобалася екскурсія містом, архітектурні ансамблі та прекрасні краєвиди, які надихають на творчість, проте особливе враження на них справила унікальність барської кераміки.

Фотограф Маша БРИКИМОВА відзначила, що містечко Бар їй особливо близьке: «Я родом із Чугуєва, і Бар нагадує мені моє рідне місто своєю душевністю. Тут кожен куточок фотогенічний, а атмосфера допомагає створювати чудові знімки». Гостя нашого міста мала на меті зафіксувати кожен етап творчості митців, знімаючи як процеси створення робіт, так і самі результати.



Наталя АНТИПІНА з Києва працює над створенням скульптури вершника на коні, розміром близько 30 см, а також планує розписати кілька тарілок у барському стилі. Скульптура, над якою вона працює, втілює поєднання традиційної естетики з сучасними мистецькими впливами.



Анжела КОРЕНКОВА, художниця з Херсонської області (нині проживає в місті Козятині), також долучилася до створення картин з використанням барської кераміки. «Я дізналася про резиденцію через Інтернет і вирішила взяти участь, щоб глибше пізнати історію і традиції цього прекрасного міста. Бар невеликий, але сповнений історичних пам’яток, які варто дослідити».



НАТАЛЯ з Києва задумала створити панно, яке поєднує різні орнаменти і їхні типи та образи. У своєму місті вона більше працює як ілюстратор і графічний дизайнер, а кераміка, якою майстриня постійно займається, стала її хобі. «Ніколи раніше не бувала у вашому місті, але воно виявилося надзвичайно привабливим. Особливо вразив костел з унікальною архітектурою та історією, що сягає середньовіччя. Його зв'язок з італійською принцесою та історією польських королів створює враження, ніби це західноєвропейське містечко», – зазначає Наталя.



Натхненна мистецькими традиціями і краєвидами Бара, Людмила САЛТАН з Вінниці вже завершила свою картину, де поєднала барську кераміку з образами соняхів, калини та яблук. Багаторічний досвід у живописі та викладацькій діяльності дозволив пані Людмилі створити роботу, яка відображає багатогранність природи і культуру регіону.



Заключний етап резиденції відзначився особливими роботами ОЛЕНИ з Шаргорода. Її картина стала віддзеркаленням ідеї передачі традицій через покоління, показавши, як краса природи надихає на творчість. «Я бачу в кераміці відображення того, що ми маємо берегти і розвивати, адже мистецтво – це не просто форма. Це спосіб спілкування з майбутнім», – зауважує Олена.



Третій тиждень артрезиденції приніс не лише нові твори мистецтва, але й нові знайомства і відкриття для учасників проєкту. Місто Бар продовжує надихати митців зі всієї України на створення робіт, що відображають його багату історію, а барська кераміка стає символом цього творчого відродження.

 

Дарія ШПАКОВАТА, Аліна ЧЕРНЕЦЬКА –

кореспонденти газети «Журналіст»

8 переглядів

コメント


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page