top of page

Теорія і практика – основа компетентної юридичної діяльності

На сьогодні проблема практичної фахової підготовки вітчизняних правників є однією з актуальних проблем у сфері юридичної освіти, яка, на жаль, пронизана умоглядним змістом, що формує переважно абстрактне уявлення студентів про майбутню роботу. Тому найчастіше випускники, котрі переходять до практики, повинні буквально перенавчатися, адаптуючись до реальних умов праці.

Із метою набуття практичних навиків, формування конкурентоспроможних спеціалістів у КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж ім. Михайла Грушевського» діє юридична клініка, на базі якої студенти проходять різні види практики, реалізуючи знання, набуті протягом навчання, шляхом надання консультацій, складання правових та процесуальних документів, підготовки і проведення правопросвітницької діяльності, участі в круглих столах і тренінгах із юристами-практиками.

Протягом червня поточного року в межах проходження практики на базі юридичної клініки студенти мали можливість стати учасниками цікавих зустрічей із досвідченими фахівцями і набули навиків надання правової інформації та правової допомоги.

9 червня здобувачі долучилися до онлайн-тренінгу на тему «Діяльність Центрів з надання адміністративних послуг в умовах децентралізації», який провела начальник Барського центру надання адміністративних послуг Сирота Наталія Анатоліївна. Під час зустрічі студенти отримали інформацію щодо нормативного регулювання організації та діяльності Центрів, ознайомилися з особливостями програмних комплексів та державних реєстрів, задіяних у наданні послуг суб'єктам звернення; обговорили проблемні питання щодо надання адміністративних послуг та можливостей їх удосконалення.

20 червня, відповідно до плану проходження практики, відбулася онлайн-зустріч із прокурором Фастівської окружної прокуратури Київської області Хорошуном М.Я., який спілкувався з майбутніми правниками про специфіку роботи й особливості професії. Максим Ярославович, зокрема, розповів студентам про основні напрямки реформування органів прокуратури; вимоги, які ставлять до кандидатів; основні функції і завдання, повноваження прокурора та його професійну етику. Зустріч була інформативною та змістовною; студенти проявляли активність і зацікавленість, ставили запитання, пов'язані з практичною діяльністю працівників прокуратури.

24 червня була проведена онлайн-зустріч з адвокатом Озерською І. В., що входить до адвокатського об’єднання «Дестра». Ірина Василівна поділилася спогадами про навчання в стінах Барського гуманітарно-педагогічного коледжу імені Михайла Грушевського, професійним досвідом роботи, нюансами адвокатської практики. Пані Ірина відповіла на поставлені запитання і дала студентам практичні поради щодо роботи зі зверненнями громадян та особливостями представництва і захисту їхніх інтересів.

Цікавою була зустріч із першим заступником державного секретаря Кабінету Міністрів України Мар’євичем К. М., проведена 1 липня. Костянтин Михайлович детально розповів про особливості діяльності Уряду в умовах воєнного стану, зміни в законодавстві та в цілому про функціонування системи органів виконавчої влади.

Від імені студентів і керівництва закладу висловлюємо щиру подяку спеціалістам-практикам за результативні зустрічі, яких студенти з нетерпінням чекатимуть і надалі!

Вікторія Слугоцька,

викладач правових дисциплін157 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page