top of page

Тему студентського форуму визначили реалії сьогодення

11 квітня відбулися профспілкові збори колективу студентів КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», роботу яких організувала голова студентського профкому Томчак Алла Олександрівна. Тему форуму – «Я і війна» – визначили реалії сьогодення.

Звертаючись до учасників зібрання, директор коледжу Савчук Петро Несторович висловив усім студентам і викладачам слова підтримки і підкреслив, що «основним фронтом для коледжан сьогодні є освітній процес, тож бути пасивними й опускати руки ні в якому разі не можна, ми не повинні піддаватися будь-якому впливу ворожої агресії».

До участі в зборах долучився студентський актив усіх академічних груп та профорги 41-Ж Сивак Іванна, 41-Ю Захарчук Світлана, 21-М Шевчук Яна, 31-Д Бевз Світлана, 31-Ш Британська Ольга, 2-БШ Бернацька Аліна, 41-М Крисько Дарія, 21-Ш Студінська Христина, 41-Ш Дубель Галина, котрі виступили з доповідями про особливості освітнього процесу в умовах війни та волонтерську роботу студентів, які активно допомагають там, де це можливо: готують їжу для бійців місцевих ТрО; плетуть маскувальні сітки, печуть пироги, ліплять вареники, готують рибні та м’ясні консерви, які відправляють у гарячі точки; допомагають нашим захисникам теплими речами, зимовим взуттям, засобами гігієни, постільною білизною; роздають солодкі подарунки дітям переселенців. Здобувачі освіти і викладачі коледжу організували колективний збір коштів на амуніцію для Павлишина Назара, студента 2-БОМ групи, який перебуває в зоні бойових дій. Сьогодні семеро наших відчайдушних хлопців захищають Україну в лавах ЗСУ і тероборони. А ті студенти, які вимушено покинули кордони Батьківщини, виконують свій громадянський обов’язок на території інших країн, долучаються до допомоги не лише матеріально, але й фізично. Одну із студенток спеціальності «Початкова освіта» запросили навчати української мови дітей, які знаходяться в Польщі.

Паралельно з волонтерською діяльністю студенти продовжують здобувати освіту. В окремих групах загальні показники успішності останнім часом покращилися, хоча боржники, на жаль, також є. Заступник директора з навчальної роботи Самборська Олена Дмитрівна відзначила позитивну діяльність студентської спільноти коледжу і порадила не здавати позиції на освітньому фронті – «не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні. Адже навіть у такий складний час потрібні професіонали у всіх без винятку галузях».

У коледжі знайшли прихисток вимушені переселенці (їх близько 250-ти), які в перші дні війни тікали від жорстокого агресора. Вони проживають у гуртожитках нашого закладу. Викладачі і студенти активно допомагають їм, адже важко уявити, як це бути в невідомому місці без усього необхідного, навіть без засобів гігієни. Аби підтримати вимушених переселенців матеріально, було створено фонд допомоги біженцям. Студенти спеціальностей «Початкова освіта» і «Дошкільна освіта» працюють із дітьми, проводять з ними виховну роботу і додають яскравих барв у складний період їхнього дитинства.

Наприкінці онлайн-зустрічі заступник директора з гуманітарної освіти та виховної роботи Блідченко Надія Григорівна подякувала всім студентам за активність і небайдужість, чітку громадянську позицію і свідомий патріотизм.

Віримо: перемога буде на стороні правди! На нашій стороні Бог і всі демократичні країни світу. Слава Україні! Героям слава!

Іванна СИВАК,

студентка 41-Ж групи
111 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page