top of page

Творча зустріч із головною редакторкою проєкту «Аудіоказки українською»

«У дивосвіті казки» – саме під такою назвою 25 березня проходила онлайн-зустріч студентів коледжу із його випускницею Таїсією Паращук.

У недалекому минулому Таїсія – відмінниця навчання, староста групи, волонтерка, учасниця, ініціаторка та організаторка багатьох цікавих творчих проєктів. Нині вона аспірантка НПУ імені Михайла Драгоманова й активна популяризаторка рідного українського слова.

Спілкуючись зі студентами та викладачами коледжу, пані Таїса охоче розповіла про цікаву роботу, якою займається; про насичене яскравими подіями життя, адже сьогодні вона ще й літературна редакторка, культурна менеджерка, речниця музичної спілки «Музичний батальйон», співзасновниця і головна редакторка проєкту «Аудіоказки українською».

Її культурно-мистецька діяльність багатогранна: це й організація та проведення щорічного таборування в Карпатах «Говерляна. Рухаймося разом!» спільно з ВГО «Молодий Народний Рух», і робота пресаташе документального фільму про українську мову «Соловей співає» (автори фільму – Леся Воронюк та Сергій Кримський), участь у зйомках документальної стрічки про українське ткацтво «Ткацький шлях» (автори фільму – Леся Воронюк і Дарина Алексєєнко), керівництво культурно-мистецьким проєктом «Нескорений ПроRock», створення серії музичних альбомів на вірші українських поетів – Тараса Шевченка, Олени Теліги, Василя Стуса (2020 р).

У планах – розширення серії видання музичних збірок за віршами Лесі Українки та Василя Симоненка, участь у презентації видання «Другий Кобзар» спільно з Видавничим домом «Андрій».

Таїсія Паращук є співавтором збірки інтерв’ю «Обличчя Незалежності» (2018 р.) в рамках інформаційно-просвітницького проєкту «Обличчя Незалежності» за підтримки Міністерства молоді і спорту України та сценаристкою однойменного короткометражного документального фільму. Вона авторка інтерв’ю «Музей по-президентськи» з третім президентом України Віктором Ющенком спеціально для журналу «Український туризм».

Пані Таїсія поділилася незабутніми враженнями від спілкування з такими відомими людьми, як Іван Марчук, Павло Єфимович Гриценко, Рафат Чубаров, Валентина Чорновіл, Василь Овсієнко, Володимир Нечипорук.

У своїй розповіді особливу увагу Таїсія приділила роботі, якою займається нині, – реалізації проєкту «Аудіоказки українською».

Казка – це неоціненна скарбниця народної мудрості. Аудіоказка – сучасна форма її сприйняття, розрахована на наймолодшу вікову категорію. Аудіоказку можна використовувати як у навчальній діяльності, так і в домашньому вжитку – прослуховувати разом із батьками.

Тож команда ентузіастів створює унікальний проєкт, який стартував 13 січня 2020 року. Його цілі широкомасштабні:

  • створити найбільшу бібліотеку аудіоказок українською мовою та якісний мобільний додаток для зручного прослуховування аудіоказок у будь-якій частині світу в будь-який час;

  • закласти у свідомість наймолодших українців фундамент національної самоідентифікації;

  • об’єднати батьків та дітей за родинною традицією «вечірньої казки», що відома своєю терапевтичною дією;

  • розвивати уяву, фантазію та світогляд дітей через історії улюблених казкових героїв;

  • спонукати українських авторів до збільшення кількості творів для дітей та поширення їх в аудіоформаті.

За рік команда проєкту створила 572 аудіоказки та 19 колискових пісень, які вже доступні в мобільному додатку.

Щиро бажаємо успіху всім авторам та реалізаторам проєкту «Аудіоказки українською! А персонально пані Таїсії – нових творчих задумів і професійних злетів!

Кузнєцова Л.В., модератор зустрічі220 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page