top of page

СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ СТУПЕНЕВОЇ ОСВІТИ В СИСТЕМІ «ЛІЦЕЙ-КОЛЕДЖ»

21 листопада 2022 року в Обласному науковому ліцеї-інтернаті відбулася зустріч учнів 11-х класів зі Світланою Семеновою, студенткою відділення «Початкова освіта», та Олексієм Бондаренко, студентом відділення «Правознавство», КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Мета заходу – розкрити важливість ступеневої освіти в умовах сьогодення; сприяти формуванню свідомого вибору старшокласників.

Учасників профорієнтаційної зустрічі привітали директор Обласного наукового ліцею-інтернату Л.В.Хілінська, класні керівники 11-х класів – А.П.Ковальська та Л.М.Слободянюк.

У вступному слові Людмила Валентинівна відзначила ефективність та перспективність навчання в системі ступеневої освіти «ліцей-колежд» і запропонувала Світлані та Олексієві, випускникам ліцею 2021 року, поділитися досвідом здобуття професії в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Щиро і захоплено розповідала Світлана Семенова про свої перші кроки в професію і практичний досвід роботи з дітьми в таборі денного перебування «Країна дитинства», який був організований для дітей внутрішньо переміщених осіб та дітей жителів Барської ОТГ на базі Комунального закладу вищої освіти «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського» влітку. На думку Світлани, «життя дитини складається з відкриттів. Завдання педагога – бути поруч із дітьми, супроводжувати їх у цих відкриттях і стимулювати творчий розвиток, ініціативу, кмітливість, активність кожної дитини». Дівчина захоплено розповідала про тематичні дні в таборі: «День дружби», «День мистецтва», «День природи», «День театру», «День відкриттів та рекордів», «День казки», «День мандрівки», «День спорту та здоров’я», «День патріота». «День сюрпризів». Світлана щиро зізналася: педагогічна практика в таборі їй дуже сподобалась. Також учорашня ліцеїста поділилася своїми враженнями від перших днів практики в початковій школі. Розповіла, як ретельно готувалася до проведення уроків української мови і математики, методично розробляла кожен етап уроку, але без хвилювань не обійшлося. Приємно вразив студентів-практикантів другокласник, який на перерві підійшов до Світлани і подякував за урок, чим іще більше збудив її бажання досконало оволодіти мистецтвом педагогічної діяльності.

Із великим захопленням слухали учні ліцею Олексія Бондаренка, студента відділення «Правознавство». Юнак поділився своїми роздумами про важливість якісної загальноосвітньої підготовки та свідомого професійного вибору. Олексій розповів одинадцятикласникам про фахові дисципліни, які він сьогодні опановує в коледжі, і при цьому переконливо зауважив, що знання, здобуті в ліцеї на уроках правознавства, є гарним підґрунтям для поглиблення знань з різних правових дисциплін. А ще студент відзначив вагомість спецкурсу «Побудова кар’єри» в навчальному плані ліцею. Саме заняття з цього спецкурсу значною мірою вплинули на професійний вибір юнака. На думку Олексія, теоретичні знання і практичні навики зі спецкурсу «Основи наукових досліджень» нині допомагають йому в процесі підготовки до занять із фахових дисциплін та участі в Міжнародній науковій конференції, яка відбудеться 2 грудня 2022 року в КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського».

Усі присутні на зустрічі відчули радість задоволення від свідомого професійного вибору Світлани і Олексія, щиро пораділи успіхам колишніх ліцеїстів на шляху до оволодіння професіями вчителя і юриста, подякували за поради та настанови, а головне – усі старшокласники зрозуміли важливість свідомого вибору професії, за покликом серця, бо доведено століттями, що «сродна праця» – запорука успіху та щастя.

Людмила ХІЛІНСЬКА,

директор Обласного наукового ліцею-інтернату

40 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page