top of page

Стартував тиждень кафедри мистецьких дисциплін

В мелодії нота, як буква у слові. Мелодія в пісні, як слово в рядку. А пісня алмазом виблискує в мові, А мова у музиці – травнем в садку.

О. Білаш

Цьогоріч у рамках декади гуманітарно-педагогічного факультету викладачі кафедри мистецьких дисциплін разом зі студентами підготували багато цікавих і різноаспектних заходів.


15 березня запрошуємо до перегляду тематичного відеоконцерту «Я народився разом із весною, щоб все живе будить від сну...», приуроченого 90-й річниці від дня народження українського композитора і поета О. Білаша.


В історії професійної музичної творчості є композитори різного «ґатунку». Твори одних назавжди залишаться надбанням вузького кола інтелектуальної еліти. Інші, навпаки, догоджають смакам широкої публіки. Найталановитіші знаходять тонкий компроміс між цими двома крайнощами. А є щасливці, кращі твори яких, заледве народившись, назавжди залишають свого автора та йдуть у самостійне життя. Саме до таких щасливих митців належить Олександр Іванович Білаш.


Про творчість та особистість О. Білаша було й буде сказано безліч теплих слів. Хоча, здається, слова тут уже не доречні. «Два кольори», «Ясени», «Сніг на зеленому листі» та ще понад дві сотні Білашевих пісень – давно вже не просто вокально-інструментальні твори і не просто найпоказовіші музичні пам'ятники лірично-мажорної пісенності. Як би пафосно це не звучало, але цими мелодіями співає сучасна Україна.


Кожна пісня О. Білаша має своє обличчя. Її не сплутаєш із творами інших композиторів, але дивина мистецької самобутності митця полягає в тому, що, маючи певні спільні риси, його солоспіви й хори зовсім не схожі один з одним. У кожній пісні, у кожному його творі відлунює українська мелодика, є щось сонячне, іскристе, віртуозне, побудоване на звичайній для автора елегійній основі.


Справді, в Україні (та й, власне, за кордоном) коло шанувальників творчості О. Білаша величезне. Адже практично всі його пісні торкають душу, наповнюють її теплом і щемним сумом, змушують зупинитися й заглибитись у себе…


Сподіваємося, що відеоконцерт «Я народився разом із весною, щоб все живе будить від сну...» викличе хвилю позитивних емоцій в усіх слухачів, а комусь, можливо, уперше відкриє дивосвіт музично-пісенної творчості композитора і поета О. Білаша.


Реалізації проєкту сприяла активна робота провідних фахівців кафедри мистецьких дисциплін. Сценаристи лекції-концерту – Матвієнко Н.А., Коцурак О.М.; ведучі – Матвієнко Н.А. і Коваль Л.С.


Твори Олександра Білаша прозвучать у виконанні викладачів кафедри мистецьких дисциплін: Матвієнко Н.А., Коцурак О.М., Коваль Л.С., Мілінчука А.О., Чернілевського О.Ю., Крупського В.М. та студентки 31-М групи Лаути Еріки.


Приємного перегляду всім шанувальникам української музики і пісні!

Матвієнко Н.А., Коцурак О.М.,

викладачі кафедри мистецьких дисциплін
129 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page