top of page

Слово про подвижницьку працю колеги

Вагомим здобутком вітчизняної науки у 2020 році став вихід у світ першої в Україні фольклористичної енциклопедії у двох томах, яку підготував під керівництвом доктора філологічних наук, професора М.К. Дмитренка колектив науковців відділу фольклористики Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського Національної академії наук України і фахівців із різних наукових центрів.

Видання розкриває феномен українського фольклору, його зв’язки з мовою, релігією, історією, етнографією, літературою, різними видами народного і професійного мистецтва; висвітлює походження і жанрове розмаїття народної творчості, її національну специфіку і поетику; ознайомлює з науковими термінами і поняттями; простежує зародження і розвиток української фольклористики як науки, описує її історію і сучасний стан досліджень.

Серед імен дослідників, збирачів і носіїв-виконавців фольклору, про яких розповідає «Українська фольклористична енциклопедія», є ім’я нашої колеги – Антоніни Іванівни Сторожук, педагога, етнографа, фольклориста, кандидата мистецтвознавства, доцента, члена-кореспондента Академії міжнародного співробітництва з креативної педагогіки, вченого секретаря КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний коледж імені Михайла Грушевського», володаря нагрудного знака за збереження та охорону нематеріальної культурної спадщини України.

Не лише на Вінниччині, але й загалом в Україні цю талановиту жінку, яка просто й натхненно робить улюблену справу, знають як фундаторку творчої лабораторії із запису, вивчення та збереження української пісні і засновницю гурту автентичної пісні Східного Поділля «Голоси предків». Чверть століття тому на теренах вітчизняної науки з’явилися перші наукові праці А. І. Сторожук. А першою ластівкою, із котрої почалося розкрилля письменницького таланту Антоніни Іванівни, була маленька збірочка народознавчих новел «Калинове намисто», яка побачила світ у 1993 році. Сьогодні у творчому доробку Антоніни Сторожук близько 100 наукових публікацій, із числа яких понад 50 статей, надрукованих у збірниках ВАК України та фаховій освітянській пресі; ряд монографій, присвячених актуальним питанням музичної освіти, фольклористики, історичного краєзнавства; понад десяток науково-методичних посібників. Найменшому поколінню українців авторка подарувала збірку «Казочка, яка живе поруч», неповторну за манерою спілкування з юним читачем. У 2019 році статті Антоніни Іванівни, присвячені історії визначних пам’яток архітектури подільського міста Бара, були надруковані в першій частині книги «Пам’ятки історії та культури Вінницької області», виданої за фінансової підтримки Вінницької ОДА і Вінницької обласної ради. А рік 2020 подарував талановитій подолянці іще один успіх, винагородивши її самовіддану працю високим визнанням у найвищих колах вітчизняної науки.


Шановна Антоніно Іванівно!

Вітаємо Вас із цією знаменною подією та зичимо успішного втілення всіх Ваших творчих і професійних задумів, невичерпної життєвої наснаги, невпинного пошуку, нових наукових звершень! Нехай надійним підґрунтям Вашого професійного успіху та плідної наукової діяльності буде міцне здоров’я, підтримка родини, друзів, колег і вдячних вихованців!

Із повагою і визнанням –

педагогічний та учнівсько-студентський колективи

КЗВО «Барський гуманітарно-педагогічний

коледж імені Михайла Грушевського»


111 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page