top of page

РУКАМИ ТВОРЯТЬСЯ ДИВА

Мальви-ружі, пари лебедів і павичів, вічне «дерево життя» і тризуб князя Володимира Хрестителя, у якому гордим соколом злітає слово «воля», – одвічні символи українського народу, що закодували в собі його характер. Нам необхідно знати і відтворювати їх, зміцнюючи етнокод власного життя і життя співвітчизників заради майбутніх поколінь.

Одна з берегинь прадавніх знаків – випускниця нашого коледжу Тетяна Рудик, мисткиня-витинанкарка, чиї роботи експонуються в Барській публічній бібліотеці. Екскурсійно-практичне заняття для студентів 31-Д групи спеціальності «Дошкільна освіта» розпочалося з їх перегляду. Роботи Тетяни Іванівни одразу зачарували нас своєю красою, вишуканістю, майстерністю виконання. «Прилітайте, лелеченьки», «В очікуванні дива», «Хліб – святиня народу», «Україно, молюся за тебе...» – ці шедеври майстрині викликають щире захоплення.

Студенти зацікавлено слухали розповідь про персональні виставки Тетяни Рудик, її участь у Міжнародному фестивалі витинанкарів, який традиційно проходить у столиці витинанкарства – місті Могилеві-Подільському. Пані Тетяна – єдина на Вінниччині витинанкарка, яка найскладніші роботи створює без попереднього ескізу!

Ознайомившись із творчою манерою майстрині, Анастасія Комислєєва, Вікторія Пишна, Єгор Ільченко, Юлія Чорній за допомогою ножиць і паперу спробували передати своє бачення честі, непохитності, краси українського народу.

Час заняття минув непомітно. Витинанка Юлії покликана відводити все лихе, бо півні, за народними віруваннями, своїм співом проганяють темряву; птахи Анастасії пророкують квітуче майбутнє, а мальви Вікторії – витримку і непохитність; символи сонця і честі прочитуються в роботі Єгора.

Заняття-екскурсія завершилося. Воно залишило свій слід не тільки у вигляді подячного запису в книзі відгуків і майстерно виконаних витинанках. Найбільший сенс його – глибокий слід у духовному житті студентів, який, сподіваємося, продовжиться в неперервному служінні українському народові і Батьківщині.

Тетяна СІЧКО, старший викладач

циклової комісії викладачів дошкільної педагогіки,

психології і фахових методик

Фото: Наталія БАЛЦУН, співробітниця

Барської публічної бібліотеки


36 переглядів

Comments


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page