top of page

Розповіді краєзнавців про барську кераміку

Тетяна Йосипівна Січко, старший викладач кафедри педагогіки, психології та фахових методик, є активною учасницею дослідницько-творчого проєкту «Відродження традицій барської кераміки v.2», що проходить за підтримки Українського культурного фонду і ГО «Барський МХАТ» під керівництвом його директора – аспіранта кафедри історії України історичного факультету КПНУ імені І. Огієнка, члена НСЖУ Романа Григор’єва – і заступниці директора – режисерки Ірини Дєдової.

Однією з творчих ініціатив у проєкті було створення серії відеолекцій про історію та розвиток барської кераміки – давнього ремесла містян, нині – однієї з найвідоміших візитівок нашого древнього Бара. Особливої популярності серед глядачів набули відеолекції «Барська кераміка» (автор – Володимир Титаренко, мистецтвознавець, заслужений діяч мистецтв України, член правління Вінницької обласної організації НСХУ) та «Дослідження барської кераміки: перспективи» (автор – Анатолій Щербань, доктор культурології, кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії, музеєзнавства та пам’яткознавства Харківської державної академії культури).

Пропонуємо для перегляду третю відеолекцію «Орнаментика барської кераміки», яка набрала в мережі Інтернет чимало вподобайок. Її автором є наша колега – Т. Й. Січко. Переглянувши відеолекцію Тетяни Йосипівни, поціновувачі краєзнавчих досліджень зможуть більше дізнатися про типи і значення нанесених на посуд орнаментів, у яких закодовано добробут, піднесення душі і духу подільської родини та всієї України.

Блідченко Н. Г., заступник директора

з гуманітарної освіти та виховної роботи,

кандидат економічних наук

28 переглядів

Comentários


Архів

Краплинки мудрості

Ми в соцмережах
  • Facebook Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Twitter Basic Square
bottom of page